Jump to content

Koja lampa-e su najbolje za vrhunski preamp


milovan1963

Preporučeni Komentari

Jedno, možda jednostavnije, pitanje: Umesto ECC88(6DJ8) se može staviti E88CC(6922, a.k.a. (military) CV2492) ali ne obratno... Zbog napona... Da li sam dobro razumeo? Takođe se, an tom mestu, može staviti i PCC88(7DJ8), 7308, E188CC, CCa (ispravljeno nakon Zen-ovog upozorenja) ...? Eto, ispade da nije samo jedno, al' možda i jeste...

Update: Kasnije sam našao http://www.jacmusic.com/nos/ECC88.htm ... Izgleda da ne grešim...?

Izmenjeno od Zivorad
Zen me je, sa pravom, ispravio...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 204
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Jedno, možda jednostavnije, pitanje: Umesto ECC88(6DJ8) se može staviti E88CC(6922, a.k.a. (military) CV2492) ali ne obratno... Zbog napona... Da li sam dobro razumeo? Takođe se, an tom mestu, može staviti i PCC88(7DJ8), 7308, E188CC, E188CCa...? Eto, ispade da nije samo jedno, al' možda i jeste...

ECC88=E88CC=6DJ8=6Н32Сisti drek , drugo pakovanjebitnije da je dobra fabrika-serija , nego sto je bitan tip i kurcevkozica pozlata na pinovimaPCC88=P88CC=7DJ8isti drek kao i ono gore , samo primarna struja grejanja od 300mA , za razliku od "E" gde je primarno 6V3 grejanjeedit:E188CCa ne postojipostoji E188CC i postoji CCa
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Žile, ne vidim ni jedan, ama niti jedan jedini razlog da ćeš pogrešiti sa preampom baziranim na 12B4A.

Dobro. Jedino je zapreka to što ta c(ij)ev nije ni u jednom od ponuđenih... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ECC88=E88CC=6DJ8=6Н32Сisti drek , drugo pakovanjebitnije da je dobra fabrika-serija , nego sto je bitan tip i kurcevkozica pozlata na pinovimaPCC88=P88CC=7DJ8isti drek kao i ono gore , samo primarna struja grejanja od 300mA , za razliku od "E" gde je primarno 6V3 grejanjeedit:E188CCa ne postojipostoji E188CC i postoji CCa

Eto, ja pogrešio. Kad smo, već, kod toga, zanimljivo mi je bilo da pročitam:

"CCa" is a name used for E88CC for German Post Office. Just as "Ba", "Aa", "F2a" etc.The German Post Office has particular quality specification for its E88CC so CCa are selected premium E88CC. Another instrument grade premium E88CC is the E188CC.

Ispraviću pitanje gore...Uh, ovo mi se dopalo, pogotovu c(ij)ena... ;)http://thetubestore.com/tuberings.html
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svaka lampa kada se postavi u kolo gde su komponente kvalitetne,radne tacke postavljene kako valja,zica dobra,izvor zvuka extra,Zvucnici prilagodjeni,soba na najtisem delu tihe planine i gde je korisnik malo nagluv.Inace od ovijeh boljih i skupljih CC pa E188CC sa d geterom,pa e88cc telefunken,pa mullard,philps,siemens,tesla(za neverovati ali vintage produkcija),pa5670,5687 ,5965 telefunken mozda i najbolja???..Americka produkcija,kolko oces..RCA sa 3 mica,SYLVANIA,GEC,i jos.....Ko da se seti svega.I posle odes kod nekog i tako slucajno cujes neka muzika tiha,extra,visoki kristalni,srednji cisti,bas bas.sve kako treba.Sta ima u toj kofiguraciji.Neke bedne niske ili rft triode sa poljskim polam izlaznim...beda...kaki mudanrof ili kako bese..koje srebro zlato itd..Sta ces.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Inace od ovijeh boljih i skupljih CC pa E188CC sa d geterom,pa e88cc telefunken,pa mullard,philps,siemens,tesla(za neverovati ali vintage produkcija),pa5670,5687 ,5965 telefunken mozda i najbolja???

Zaista bin volil znat po kojim se to kriterijima 5965 proglasava za "mozda i najbolju"???? I da li ju je Tfk uopce proizvodil (Tfk datasheeta za nju na netu nima)?Vec brzi pogled u GE datasheet otkriva da je njezina upotribljivost u audiu na jako niskom nivou. O nekoj vecoj linearnosti se kod nje ne moze uopce govorit, unutrasnji otpor joj je i pri vecim strujama veci od 7K, faktor pojacanja od skoro 50 puta joj je debelo previsok za tipicnu preamp upotribu, povratni kapacitet joj je vrlo visok (duplo veci nego kod npr ECC88), struja grijanja joj je podosta visa nego kod "standardnih" duplih trioda, pri nultom biasu (GE datasheet) joj tece ogromnih 0,5mA resetkine struje. Najbolja????Istina je da u GE datasheetu pise za nju "five star tube" ali to nima nikakove veze sa linearnosti i nelinearnosti a jos manje sa eventualnom audio upotribom nego oznacava njezinu pouzdanost u dugom radu u aplikacijama za koje je bila namijenjena (rani cijevni kompjuteri)Ovakvo besmisleno nabrajanje nekih "egzoticnih" lampi i njihovo proglasavanje za ovo i ono cini jako losu uslugu manje iskusnima i nikad mi nece bit jasni motivi zasto to netko radi. Ca ne bi bilo bolje pogledat u datasheet prije ovakvih bombasticnih izjava u stilu "mozda i najbolja"?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaista bin volil znat po kojim se to kriterijima 5965 proglasava za "mozda i najbolju"???? I da li ju je Tfk uopce proizvodil (Tfk datasheeta za nju na netu nima)?Vec brzi pogled u GE datasheet otkriva da je njezina upotribljivost u audiu na jako niskom nivou. O nekoj vecoj linearnosti se kod nje ne moze uopce govorit, unutrasnji otpor joj je i pri vecim strujama veci od 7K, faktor pojacanja od skoro 50 puta joj je debelo previsok za tipicnu preamp upotribu, povratni kapacitet joj je vrlo visok (duplo veci nego kod npr ECC88), struja grijanja joj je podosta visa nego kod "standardnih" duplih trioda, pri nultom biasu (GE datasheet) joj tece ogromnih 0,5mA resetkine struje. Najbolja????Istina je da u GE datasheetu pise za nju "five star tube" ali to nima nikakove veze sa linearnosti i nelinearnosti a jos manje sa eventualnom audio upotribom nego oznacava njezinu pouzdanost u dugom radu u aplikacijama za koje je bila namijenjena (rani cijevni kompjuteri)Ovakvo besmisleno nabrajanje nekih "egzoticnih" lampi i njihovo proglasavanje za ovo i ono cini jako losu uslugu manje iskusnima i nikad mi nece bit jasni motivi zasto to netko radi. Ca ne bi bilo bolje pogledat u datasheet prije ovakvih bombasticnih izjava u stilu "mozda i najbolja"?

ma ne jedi se, zaebo se dunavko mislio je na pentodu 4321 u triodnom spoju, nego mu zagoreo pasulj odjutros
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BB, evo da nabavim(o) i da bude svima toplo oko srca...http://www.ebay.com/itm/Russian-6N6P-ECC99-E182CC-triodes-tubes-PS-99-BOX-/310355941775?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4842a7d98f

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...