Jump to content

Tinol zica WBT,Mundorf,bilo koja sa 3-4%srebra na metar


Dzile

Preporučeni Komentari

Nema ni u Kanibalu ni u Dayens-u.U Dayensu kazu zbog poskuljenja obojenih metala skocila preterano cena, pa svoje zalihe cuvaju za sebe.Gde bi josh moga da se nade na metar ova zica?Potrebna hitno ako ima neko da proda par metara bio bi mu zahvalan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne postoji hitno osim ako ti je život u pitanju.te dayens priče su priče. rastur u ceni postoji u eu.primer:wbt bezolovna sa 4% srebraWBT-0805 42g 0,9mm EUR 21,40-29,50WBT-0825 250gr 0,8mm EUR 64,90-92,90WBT-0845 500gr 0,8mm EUR126,90

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nishta mi ne znaci, ako imaju, kada nece da prodaju, :( Nije mi zivot u pitanju ali bi hteo da ga imam kuci jer sada imam vremena poshto su mi ekipa sa posla otishli na letovanje ,posle ce biti vremena mozda tek zimi ko zna a mozda i ranije :rolleyes: .Nema veze.Hvala na odgovorima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...
  • 2 years later...

Da povratim temu iz mrtvih, treba i meni neki metar, imam WBT al se pomešala sa furdom pa je ne prepoznajem. Prelisto sam domaću ponudu preko neta i pored Kupinda i sl. ima samo Mikroprinc bezolovnu i sa udelom srebra i bakra al su velika i samim tim skupa pakovanja. Ima li negde da se kupi na par metara a da nije sa oglasnih sajtova, u ovoj eri lažnjaka ne bih uzimo na taj način. Znači isključivo sa srebrom i bakrom, utuvio sam da to valja za servis pojačivača.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako ti je pojačavač ceo lemljen običnim kalajem, teško da ćeš imati ikakav efekat sa tim tkz superkalajem, potaman ga NASA pravila.

 

Naravno da jeste olovni, šta bi drugo bilo, samo par ljudi znam koji koriste visoko kvalitetan kalaj u provodničkom smislu. Imam nameru da prežičim i prebudžim uređaj i dosta toga vitalnog će ići na čisto i novo, a prisutan je i pseudo efekat. Kanibal prodaje bezolovni sa svega 2% srebra na metar al bi ja bolji. Upravo sam došo od Mikroprinca, obrazloženje što ne prodaju taj kalaj na pareče je, kao skup je a u metraži može da dođe do zabune; otkad je kantara od tad nema štete po trgovca, nebuloza, a čak nemaju ni male kalemčiće.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam pojma meni su te nove tinol zice shit...

lemovi mutni nemaju nikakav sjaj, deluje brašnavo i zrnasto ta masa. Flux loš i kao da nema dovoljno linija fluksa unutra veća samo par. One ranije sa 5 ili 7 flux linija su zakon.

To jednostvano ne moze bez olova.

lemovi treba da se sijaju i posle 30 godina. To sa tim novim tinolima izgleda kao da je hladan lem u startu...

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam pojma meni su te nove tinol zice shit...

lemovi mutni nemaju nikakav sjaj, deluje brašnavo i zrnasto ta masa. Flux loš i kao da nema dovoljno linija fluksa unutra veća samo par. One ranije sa 5 ili 7 flux linija su zakon.

To jednostvano ne moze bez olova.

lemovi treba da se sijaju i posle 30 godina. To sa tim novim tinolima izgleda kao da je hladan lem u startu...

:)

Nemam pojma, ne biva me za lemilucu ali ni posle dvadeset i kusur godina na Hiragi nije nigde pustilo ništa a grejala se do panja, koršćen kalaj ondašnji sa 2% srebra al verovtno sa olovom. Preamp, sve pin tu pin, isto se prži, rađen sa WBT-om dal sa ili bez olova ne znam al je imao 4% srebra. Kapiram i ja da se odvajkada koristilo olovo koje obezbeđuje dugotrajnost a da ne govorim mnogo lakšem i lepšem lemu mada samo gledam kad neko lemi. Šta znam, nemam iskustva ličnog već se povodim po logici šta je bolji provodnik i po preporuci.Vidim i da svi ugledni proizvođači umeju da istaknu da koriste novotariju. Upravo sam hteo na netu da naručim 100 gr. SN96C - SnAg3,8Cu0,7  2,2%Flux. Ajd da prikočim i čujem neki savet. Inače bi najradije koristio direktni lem gde god može, imam i elektrodu al nisam vičan, nešto kao elektro zavarivanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aj ti prvo prošetaš po netu, pogledaj RoHS direktivu pa bi trebalo da ti bude lakše da spoznaš stvari tj situaciju.kakav wbt, qrci palci i staro srebro i postotak.

 

Ha, de se seti starog srebra i pretakanja startobegradskih ekscajga u kabliće koje sam i preslušavo svojevremeno al odbacio. Dobro, daj pojasni il linkuj, ja sam uprkos tvrdoglavosti uvek rad da prihvatim od valjanog savet.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...