Jump to content

42" plazma monitor - vredi li?


stein

Preporučeni Komentari

Našao sam na KP, pa još kod mene u lokalu, a ne znam šta ću se zajebem ako kupim ili ne...http://www.kupujemprodajem.com/Sony-Plasma-Display-monitor-42-FWD-42PV-781238-oglas.htmKoliko vidim, mogao bih da ga tutnem kod muzičke opreme i gledam koncerte (i filmove) a usput i slušam muziku. 200€ mi ne deluje nešto strašno, mogu da odem lično i proverim na čega izgleda, ali mi je nekako cena previše niska da bi sve bilo u redu... :dubbio:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 25
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Našao sam na KP, pa još kod mene u lokalu, a ne znam šta ću se zajebem ako kupim ili ne...http://www.kupujempr...81238-oglas.htmKoliko vidim, mogao bih da ga tutnem kod muzičke opreme i gledam koncerte (i filmove) a usput i slušam muziku. 200€ mi ne deluje nešto strašno, mogu da odem lično i proverim na čega izgleda, ali mi je nekako cena previše niska da bi sve bilo u redu... :dubbio:

Izgleda jeftino, ali u poređenju sa današnjim plazma panelima, taj je u kamenom dobu. Sony je prestao da pravi plazma panele još pre 5-6 godina, a za to vreme se svašta izdešavalo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izgleda jeftino, ali u poređenju sa današnjim plazma panelima, taj je u kamenom dobu. Sony je prestao da pravi plazma panele još pre 5-6 godina, a za to vreme se svašta izdešavalo.

Pa i ja sam malo u kamenom dobu... U kući imamo jedan TV prijemnik iz 1987 (naravno, CRT, 19") a muziku sa računara slušam samo informativno, sve narezujem na CD ploče pa tako slušam :) Tako da sam i ja još jako daleko od sve moderne tehnologije, HD, HDMI, Blu-Ray i štatijaznam šta je sve u poslednjih nekoliko godina preplavilo tržište... Zato i pitam da li vredi, jer ni ovih 200€ ne mogu da pljucnem a da me malkice ne zaboli, a o većim iznosima ne smem ni da sanjam. Čovek nije zainteresovan za menjaže, samo hard cash...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Idi vidi na šta liči slika.Mislim da je suviše niska rezolucija za tu dijagonalu ( 852 x 480), teško da to može da bude nešto ekstra.Dodaš još 200€ na ovo i od 480p skočiš na 720p, to već može da bude sasvim pristojno, pride imaš garanciju i mogućnost praćenja tv programa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Idi vidi na šta liči slika.Mislim da je suviše niska rezolucija za tu dijagonalu ( 852 x 480), teško da to može da bude nešto ekstra.Dodaš još 200€ na ovo i od 480p skočiš na 720p, to već može da bude sasvim pristojno, pride imaš garanciju i mogućnost praćenja tv programa.

Vidim, dobili ste struju :)Eh, da mogu da dodam još 200€.... Ništa, izgleda da ćemo još malkice pričekati... A TV programi me ne zanimaju. Ni onaj dole ne gledam, uvek isto, jučerašnje vesti, a filmovi... Snimao sam nešto pa sam utukao 8G, kad sam isekao sve reklame, ostalo jedva 4G filma... I onda se ljudi žale da im stižu SPAM poruke na mail... A to što TV program više nije ništa do sam SPAM, to nikom ništa... :connie_nutzo:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa i ja sam malo u kamenom dobu... U kući imamo jedan TV prijemnik iz 1987 (naravno, CRT, 19") a muziku sa računara slušam samo informativno, sve narezujem na CD ploče pa tako slušam :) Tako da sam i ja još jako daleko od sve moderne tehnologije, HD, HDMI, Blu-Ray i štatijaznam šta je sve u poslednjih nekoliko godina preplavilo tržište... Zato i pitam da li vredi, jer ni ovih 200€ ne mogu da pljucnem a da me malkice ne zaboli, a o većim iznosima ne smem ni da sanjam. Čovek nije zainteresovan za menjaže, samo hard cash...

Ako mene pitaš, ne vredi ni tih 200€. Ne samo zato što nije ni prineti svaremenim panelima, već i zato što svaki panel ima svoj životni vek koji je u ovom slučaju naveden kao 60.000 sati sa 1/2 osvetljenosti.Obzirom da je u pitanju monitor, a ne televizor, verovatno je radio u nekom javnom objektu po 10-15 sati dnevno, vrteći neke reklame ili ko zna šta, pa ti sad računaj. Čak i da je potpuno nov (a vidiš da nije), prema onome šta postoji na tržištu i za koji novac, taj Sony panel ne bi mogao da vredi te pare.:angry27:Izvinjavam se ako ti kvarim neku već donetu odluku.:unsure:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako mene pitaš, ne vredi ni tih 200€. Ne samo zato što nije ni prineti svaremenim panelima, već i zato što svaki panel ima svoj životni vek koji je u ovom slučaju naveden kao 60.000 sati sa 1/2 osvetljenosti.Obzirom da je u pitanju monitor, a ne televizor, verovatno je radio u nekom javnom objektu po 10-15 sati dnevno, vrteći neke reklame ili ko zna šta, pa ti sad računaj. Čak i da je potpuno nov (a vidiš da nije), prema onome šta postoji na tržištu i za koji novac, taj Sony panel ne bi mogao da vredi te pare.:angry27:Izvinjavam se ako ti kvarim neku već donetu odluku.:unsure:

Da sam odluku doneo, ne bih ništa ni pitao :)Pitao sam baš zato što mi se cena učinila koliko privlačnom, toliko je i vrednost predmetnog monitora upitna, a pogotovo što nije TFT/LCD/LED nego baš plazma... Ništa, nekome će već biti dobar, a moguće da se za koju nedelju spusti cena... Mada, kada bolje razmislim, koji će mi to uopšte....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Suvise niska rezolucija da bi bilo zanimljivo, a i malo je precenjen. Ljudi su ti vec sve rekli.E sad ako gledas divx i dvd koncerte i filmove, onda to ne bi bila losha kupovina. Na HD naravno zaboravi. Idi kod coveka, vidi kakva je slika, pazi da ides preko dana a ne uvece, i da kolicina sunceve svetlosti bude kao kod tebe u sobi, znaci vidi da li je osvetljenje tog tva dovoljno za normalno gledanje. Ako ti je to sve ok, probaj da spustis cenu na 170/180, pogotovu sto ces mozda negde naci neka mala ostecenja u plastici, kukaj kako je mnogo niska rezolucija itdSa druge strane, za malko vece pare se moze naci LCD 32", 720p, koji je superioran u svakom pogledu... da ne kazem sto je tezak desetak kila, a ova plazma 30...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidim, dobili ste struju :)

Brate mili, kao u mračnom srednjem veku devedesetih, tuga bez struje...No, i nije baš sve bilo crno dok je bilo mračno tih nekoliko dana :)

Eh, da mogu da dodam još 200€.... Ništa, izgleda da ćemo još malkice pričekati... A TV programi me ne zanimaju. Ni onaj dole ne gledam, uvek isto, jučerašnje vesti, a filmovi... Snimao sam nešto pa sam utukao 8G, kad sam isekao sve reklame, ostalo jedva 4G filma... I onda se ljudi žale da im stižu SPAM poruke na mail... A to što TV program više nije ništa do sam SPAM, to nikom ništa... :connie_nutzo:

Ovo oko spama na tv programima si lepo rekao!Kojin predlog ti je odličan pristup neizdržu koji te uhvatio. Prošetaj se i vidi o čemu se radi, to bar ne košta puno.Srećno!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma kakva plazma TV , ma kakvo gledanje TV , ( bilo kakvog )to je istorija ! ), kupuj za te pare neke dobre zvucnike ili sl i uzivaj ! BTW - Licno sam sebi pre 3 ili 4 godina kupio na buvljaku original Japanskog 19`` neispravnog Sony CRT Trinitrona proizvedenog negde 80` za 300 din ! popravio ga na brzaka , gledao ga par meseci (jer ima fantasticnu sliku ) i zatim ga odbacio u praznu sobu gde hvata prasinu i na njegovo mesto stavio ultrastarog Sansui risivera kojeg ne gasim nikada . Slusanje AM/FM radija ( muzike ) je ponovo IN ! , gledanje TV je smaracina i OUT ! Poz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Није фер, да видиш само моју колекцију грамофона и плоча :popcorn: а и декова :hot:

Svaka cast ! ( Onog Philips Dek -a jos ne rasturih ! pa ako si zaineresovan za neki dil ...)BTW da ne znas nekog ko prodaje stare i neispravne (poluispravne ) uredjaje za rezanje i produkciju ploca ?Poz
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Просветли ме.Можда се нешто нађе у Дискотону.

Paklenjak, mani se tevelizora, čuvaj si pare - oskudacija je, s'g su pare skupeeee.:buehehe:zeoNe, zašto mučiš taj autić, sporiji je od pokretnih stepenica. :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

je li, a po ovim flajerima sto dele, i videh neki LED tv a cena u rangu sa LCD-om? el to realno? ili se samo trgovci zajebavaju pa LCD sa LED backlight nazivalu LED ekranom?ista fora i kod lap topova, kod skupljih HP pise isto samo LED...isto pitanje kao i gore?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...