Jump to content

Sta ste udomili od drajvera i zvucnika u skorije vreme.....


Mikorist

Preporučeni Komentari

  • 4 nedelje kasnije...

ne bi da ti kvarim radost onim sto znam o tom drajveru..... potrazi slike sa buvljaka u paracinu koje sam kacio.

 

 Grau Ne kvaris bash nista ! ,

 

jer ova oba matora zvucnika moraju da idu na viklovanje ! , ono sto je dobro kod njih jesu membrane , vesanja i magneti , isto kao i relativno lako rasturanje jedinica jer je sve na srafice ! 

 

:good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Merili smo Prophet i ja odziv učestanosti za te Iskre pa može da napravi koji skrinšot i postuje.

 

Mora da se radi na skretnici ako se iole želi napraviti bas srednjetonac od toga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e pa dobro ako je na ovome dobra membrana  :respect:

 

Zaista je na ovome novopristiglom membrana  bila nekoliko cm probusena , ali je Zaista i korektno zakrpljena ( zalepljena ) ! , tako da sam siguran da ce nakon popravke ( viklovanja ) to da sviri  srednje tonove sasvim OK .  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stiglo pre neki dan, evo konačno da stignem da okačim. U pitanju su Videoton HA31 1544-422. To je ono što na KP prodaje Tibor iz Subotice. Rekao mi je da sam ja prvi koji je kupio išta od Videotona :D

U pitanju su 12" drajveri sa veoma niskim FS (tipa 19 Hz) i oko 91 db, idealni za kompresiju. Merio ih mikrofonom, odziv se stvarno spušta veoma nisko, frekventna karakteristika solidno ravna a distorzija pristojno niska. Završna obrada lima nije baš nešto, ali ovakvi drajveri su za ovu cenu veoma dobri.

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na žalost sada nemam odgovarajuću probnu kutiju. Biće kad stignem da napravim neku :)

 

Ako neko ima običnu kompresionu kutiju sa rupom za 12", oko 90 litara mada može i manje i više, slobodno neka se javi sa probamo i podelimo utiske sa ostalima :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...