Jump to content

Sta ste udomili od drajvera i zvucnika u skorije vreme.....


Mikorist

Preporučeni Komentari

Ko voli:

 

http://hifido.co.jp/

 

Izabere English i uziva. Jedino sto su cene izvan nase kupovne moci. Dodatno ko zna koliko je put + carina + PDV. U svakom slucaju lepo je bar videti.

 

moze to da se radi odavde pa da se prodaje u bijeli svijet.

 

a za japan si u pravu, i u akihabari u tokiju i u dum dum cityju u osaki svaka secondhand i vintage audio radnja u koju sam usao je imala mnogo veci zadnji deo u kome su se sredjivali najveci i najmasivniji primerci 80s JBL-va. cak sam tamo video i tannoy dreadnaught na sredjivanju, mislio sam da to postoji samo na slici.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jeftino ..... veoma

 

putuje iz Slovacke

 

probace se klot , sa autoformerom 2KW (1:2) , sa T bassom i kombinacija

 

naravno , sve mereci i uvetom i softverom

 

u simulacijama ova moja kombinacija nikako ne radi , ali tureno u prostoru kako je tureno .......... drktu stakla :hihihihi:

 

dakle - ostajem na OB , najo TL za Tanns :guitarplayer:

Da li je T-bas univerzalno rešenje odn. da li radi sa bilo kojim ampom ili se projektuje na osnovu izlaznog trafoa određenog ampa?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako porucujete trafo uputnije je da budu samo sekundarni namotaji uradjeni

primar nije potreban posto se ne koristi. vrednosti ove druge 2 prigusnice su kriticne i trbalo bi da budiu sto manje Rdc ispod 0.2oma

.

Ne pali to otpor + Rdc prigusnice da daje neku vrednost, nego prigusnica mora biti zsto cistiji L element

bez C i R.

To vazi i za R i C kako ovde tako i u svim skretnicama...

jednostavno mnogo bolje zvuci i isplati se uloziti novac u kvalitetnije prigusnice.

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema razloga da se stidis :) Te kutije izgledaju super a verujem da si i zvucno odlicne. JBL studio monitor zvuk uopste nije za svakog. Moze lako da se desi da ta kutija ima prijatniji zvuk na uvo od monitora. Monitor je suv i surov a to nije bas nesto sto svako voli.

Da budem iskren, bio sam skeptican, ali kad sam povezao i pustio shvatio sam da ne kostaju dzabe 320 evra, nema brujanja kutije, nema brundanja bas refleksa, bas utegnuta i prakticna kutija. Najvise mi se svidja sto moze da se okrene po zelji, da visokotonac   bude i gore i dole u zavisnosti od visine stalka ili police. U svakom slucaju za prostor u kome trenutno stanujem-garsonjera idealno resenje.

Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

coax-i su 15cxa400Fe

To je najnovija serija i mogu slobodno reći da imam jedne od prvih komada koji su izašli iz fabrike.

 

bass-evi su 15B100R-GH

Nema ih više u proizvodnji-ovo je studijski bas vrhunskog kvaliteta. Mislim da je to bila poslednja studio verzija/revizija 15B100...

 

Udario sam preliminarne sweepove na brzaka čisto da vidim koliko odstupaju merenja od datasheet-a.

Iako su uslovi merenja bili katastrofalni, mereni frekventni odziv izgleda veoma slično kao i u datasheet-u i za woofere i za drajver. Zbog ovakvih stvari volim da imam profi zvučnik renomiranog proizvođača.

 

Iako bi od svega najviše voleo da sastavim "konačnu" kutiju od ovih zvučnika, 15B100R-GH ću morati prodati da bih isplatio troškove koje sam pretrpeo da bi sve ovo došlepao do domovine...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znači ipak CXA! Jedva čekam da vidim projekt sa njima!

 

Kažeš oderali te na carini, ha? :(

 

Jbg...Nisi valjda planirao te bas drivere koristiti zajedno sa koaksijalcima, pa ih se rješavaš mirne duše ili te baš zahebalo?

 

Zar 15cxa400fe uopće treba bas helper? Fs im je oko 35Hz (da sad ne tražim po netu točan zarez)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fs im je 31Hz.

Nisam planirao da im dodajem dodatni woofer.

Sa parametrima koje ovaj zvučnik ima, sve su šanse da će dovoljno dobro svirati i na dasci tj. na OB-u.

Videćemo kako će se stvari dalje odvijati...

Ovaj 15B100R-GH je neka specijalna verzija 15B100. Mislim da je u rangu klasičnog 15B100 čak možda nešto i bolji.

Da je po mome (kao što nije) ja bi turio 1xcoax i 2xbass u BR ormančinu s tim što bi coax bio u posebnoj kompresionoj kutiji :Dizzy:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...