Jump to content

zanimljiv DIY horn setup


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Beat ne zameri ali to nije standarna velicina horne koju si pomenuo u odnosu na talasnu duzinutip no1 horne jeali bas tipicni predstavnik i moze se uzeti kao neki proto,je pure exponential horn flare=1,ali sa duzinom koja je jednaka cirkumferenci kako je nazivaju u literaturi ili ti precniku usta horneL=2x r(Smouth)gde je St zadata polazna tackapa varira od sistema do sistema, Fo, drivera itd itd....I ja sammislio da mogu da uradim bez kalupa samo makazice itdpa sam se zezao 2-3 dana dok nisam shvatio da moram da zagrejem stolicui isprogramiram to... Veruj nema drugog resenjapogotovo za tractrix zbog toga sto se formula ne moze izraziti u analitickom obliku da X vs. Y.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 131
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

E beat,Nisam siguran da si dobro pogledaopa ova poslednja sa SF=2 ima nesto manji precnik usta od 44cma duzine je skoro 20cm (St=precnik tvog drivera...)?kada ovako gledas brojeve cini se kao da je mala horna ali recimo napravi krug na papiruhamer i to ceo 100x70 oko 44cm i iseci samo jedan listic p postavi i savij bilo kako na visinu od 19cmtek da bi stekao 3D predstavu koliko je to?.Ali uradicu ti i sa SF=1 o problemo...ja ove sve podatke sa grafikona mogu da izbacim i u formi txt niza brojevapa moze ida se ucrtava tacka po tacka a onda dase spajaju krivuljarem...?Ja nisamkoristio taj metod, mrzelo me jevec onaj sa proverom odnosa u photoshopu koji sam opisao....Ma ne zazirem od predugackih horni nego od neispravnih horn systemakao sto je na primer famozni Heldund tipican primer pogresno dizajnirane hornei vidi se iz avinjona...Premala povrsina usta...Ima i jedan drugi primer koji je svetla tackaYamamura Dyonisio hornanisam nesto proveravao ali to je prava velicina usta i duzinakao i skolski primer kako se savija horna a da nema izoblicenja(ne preko 21deg...litertura ...izmereno...)i kada pritisak vazduha postaje zvucni pritisakona tacka gde kruzni presek prelazi u kvadratni...to se sve lepo vidi na Dyonisio horni prostim pogledom na fotografiju...ove sve ostale sto se vrte po diy netu, totalno su nakaradno napravljene..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tip no1 horne jeali bas tipicni predstavnik i moze se uzeti kao neki proto,je pure exponential horn flare=1,ali sa duzinom koja je jednaka cirkumferenci kako je nazivaju u literaturi ili ti precniku usta horneL=2x r(Smouth)gde je St zadata polazna tackapa varira od sistema do sistema, Fo, drivera itd itd....

Ne insistiram ja na tractrix-u, nego se dosta često koristi, čuo sam ga, pa je to bio moj prvi izbor. Onda su se pojavili ovi čudni novi levci, pa razne druge ideje... Možda je bolje da malo sačekam, da se sve malo slegne. Imam oko sistema i važnija posla. :dubbio:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali uradicu ti i sa SF=1 o problemo...

E, to.Prvo da vidim da li liči na ono što ja dobijem. Pogledao sam dobro tvoje rezultate, ne odgovara mi veličina grla, ne znam kako bih to montirao. Najviše bi mi odgovaralo da grlo obuhvati ceo drajver (prečnik 17.3cm)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:coffee: najvise bi ti odgovaralo da pokrijes 2/3 ili celo vesanjeda ne bi slusao vesanje nego membranu... :Viannen_loungelizard: au tal mali prostornije zezanje mozes da ubacis krzno koje ti ostaje kada cetkas mackuto je ultra fino vlakno sa jako belikim damping potencijalommehanicki prakticno neutralnoa ne nepadaju da moljci i ne treba ga prati ni odmascivatiako ti treba bele boje javi...he...heprecnik grla je najmanji problem to ovaj softver sve uradi trenutno...ja samo izgubim malo vremena da podesim vrednosti na x i y osi da bi se dobilo to sve u srazmeri....evo tractrix oblik za sf=1 pa nek ide zivot :sporty095_2:

post-96-0-94195400-1302204655_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moze i poly vunom uopste nije kriticnosamo da se malo dampira vesanje.... :) Pa jer napadaju moljci?ili se brzo raspadne i razgradi?imas neko iskustvo?.mislim ja ne koristim, samo sam isprobao da dampiram grlo male hornei to jako malom kolicinom i gustinomali previse jako dampiraprosto neverovatno...mislim da ima na netu pod mikroskopom faktura vlakna za persian.ne bi trebalo da napadaju ako nije oprana pre toga verovatnou pluvacci postoji neka hemija?a posto nema znojne zlezde nije potrebno odmascivati ne?.Majda je stara verzija persian nije eetski modifikovana i prekjuce je napunija 9 godina :hipi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mačijim dlakama dampirate horne ??? :D :D :D Koji ste vi likovi :rofl: Mislim, bez želje da uvredim bilo koga ali sam se slatko nasmejao od jutros :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bez zezanja Zvu,svrati da ti dam maloda isprobasu odnosu na svaki drugi damping materijal ponasa se boljeako koristis one kompresione hornemozes jako dobro tjunovati sa malo dlake.neverovatno ali ja sam to isprobaone toliko zto sto se lozim na kao te stvari da bude nesto egzoticno po svaku cenu, ne.nego zbog slucajno otkrivenog efektaverovatno ima veze sa fizickim karakteristikama vlakna :dirol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja to nisam koristio za dampiranje. Kada sam nabavio prvu mačku, učinilo mi se da bi gužvice fine dlake koja ostaje posle češljanja mogle negde da se iskoriste, pa sam ih stavljao u jednu najlon kesicu. Bez prethodnog pranja, ili bilo kakvog tretmana. A onda sam, posle nekog vremena, primetio da su mi se po sobi razleteli leptirići. :D No, nije isto mirno mesto u nekoj kesi, ili kod zvučnika. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

neverovatno Beat, pa da li ima neki prirodni materijal a da gamoljci ne napadaju...pogledao sam ti i za klasicnu exp hornu ali onal tip 2r=L i sasvim su ok dimenzijesem da Fo mora da se spusti na oko 150Hz da bi uslov 2r=L bio zadovoljen.sto nije od znacaja posto se horna u tvom slucaju koristi na skoro za oktavu visoj Fx....A za moderatore predlog da ova dva prethodna posta prebace u arhivu kao dragocenu dokmentaciju :punk: A i Gagi se lepo uklopio svaka cast... :serbvidkakisicl0:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zole, ja u cvoje ime, za svoj post - nije valjda da ti smeta sala? to je znak mog lepog raspolozenja, izraza interesovanja za temu, ne offtopica sa namerom da narusavam dijalog

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bez zezanja Zvu,................................

Ja sam radio damping kompresione komore sa pamukom. U zavisnosti od toga koliko mesta ima i da li je fabrički nečim dampirana koristio sam jedan ili dva pamučna tufera...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Evo da prenesem pitanje i interes koji se pokazao u "Promenama statusa":

@ ZZZ,

Ovo što si radio podsjeća na Inlow sound

@ all,

Ove Klipschorn varijante su mi zagolicale maštu: Art of Sound - Eckhorn

Art of Sound S.O.T.A.

Je li netko imao prilike poslušati jedan od ta dva zvučnika ili barem može nešto napisati kao "educated guess"?

Prvi je trosistemac sa Eminence Kappa 15, Selenium D405 i Beyma AST 09, a drugi je "dvosistemac" sa B&C 15 NW100 i Coaxialnim BMS H4590.

Sami driveri su skupi, ali više od toga me odbija cijena jedne ili druge horne.

P.S. budući da je ova tema prerasla u "horne ABC" postujem tu da ne otvaram novu temu.

EDIT: Kakva je horna "KUGELWELLENHÖRNER"?

Ovdje je ima na Ebay-u

I manje varijante:Ebay2

ebay3

Kako se na engleskom zove takva horna, tj. kakav calculator trebam potražiti?

Izmenjeno od zerowaf
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...