Jump to content

zanimljiv DIY horn setup


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 131
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Uf, sad opet imam šta proučavati!Je li ovaj nešto u rodu sa Rommy the Mačor? :Viannen_loungelizard:

Možda, na kraju, napravim ovakvu hornu:post-59-0-79493700-1308737715_thumb.jpg

Mislim da je taj rezonantni auspuh djelo slovenskog majstora gospodina Lipnika! :hot::rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uf, sad opet imam šta proučavati!Je li ovaj nešto u rodu sa Rommy the Mačor? :Viannen_loungelizard:

mislim da ne - koliko je zaguljen i da ih je imao do sad ih je rasterao...ali vrlo moguce da je Romy uticao, idejno..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislim da ne - koliko je zaguljen i da ih je imao do sad ih je rasterao...ali vrlo moguce da je Romy uticao, idejno..

Da, u pravu si - ako je i imao ikakvu rodbinu ili prijatelje sigurno su otišli! ;)Ostali su samo likovi sa žestokim problemima - mazohisti.Ideja mi je mješavina Volvotretera (njegove horne) i Rommya (svaka horna radi u uskom području).Jako mi se sviđa to što je uradio.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, u pravu si - ako je i imao ikakvu rodbinu ili prijatelje sigurno su otišli! ;)

Ostali su samo likovi sa žestokim problemima - mazohisti.

Ideja mi je mješavina Volvotretera (njegove horne) i Rommya (svaka horna radi u uskom području).

Jako mi se sviđa to što je uradio.

@ anubis, pitati ga sta namerava... mota se oko necega sto ce biti isprobano, ima teorijsku podlosku, relativno pristupacno i lakse izvodljivo od obe prikazane varijante
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ anubis, pitati ga sta namerava... mota se oko necega sto ce biti isprobano, ima teorijsku podlosku, relativno pristupacno i lakse izvodljivo od obe prikazane varijante

Valjda će podijeliti sa nama ideje? :Viannen_loungelizard:

Nisam ja dovoljno sposoban napraviti ijednu od prikazanih (e da, koje obe varijante? :scratch_head: )....

Našao sam nešto što mi se ne ćini prezaj-khm-no. Pi speakers, točnije 7Pi. Corner placement da me više nije strah za membrane i kalote i visoka osjetljivost. Kako zvuči? Pojma nemam, valjda ne lošije od trenutnog stanja.

Eminence driveri allround koji se mogu relativno povoljno nabaviti u komšiluku, tj. u vašoj avliji! :crazyrocker:

Možda na zimu, jer sad imam još jednu registraciju i tehnički, a prije toga potpuni overhauling ovjesa. :Laie_68:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koje obe prikazane varijante ?

Pomenute sam hteo da kazem.. petosistemske horn varijante romy-ja i speedstev-a (valjda mu je to nick bese)...

inace zero, ja kad sam video cenu tweeter horne, smrzo sam se...

romy

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

podelicu ideje kada bude bilo vreme. sad ako nekome moze nesto da znaci mogu da slikam drajvere i da onako raspredam slobodan tok misli, o cemu razmisljam, sta me muci i tako. generalno ovo sto vam je ZM stavio, nije to uradio za dzabe, zato sto se konusne horne od lamela kao sto je radio covek ciji je projekat predstavljen daleko lakse prave u kucnoj varijanti od ovoga sto ima romy, zasta vam je potreban ili strug odredjenih gabarita ili armija drvodelja milimetarske preciznosti plus sto je proracun konusnih horni daleko jednostavniji od tractrixa, le cleacha i slicnih.takodje mislim da ne treba razmisljati bukvalno i baviti se teorijom i praksom horni najviseg stepena zaludjenistva, 2 oktave preko 1 horne, svako normalan moze da nadje neki modus koji ima smisla u nasim sobama, mini onken bas plus lepa horna da pokriva srednji spektar i visokotonac gore. to se sve da napraviti za hiljadarku i manje a zvucace verovatno da se smrznes.ja bih iskreno pre svega ovoga sa vama podelio projekt ultimativnog econowavea a to je ovo sto trentuno slusam, to je gedlee summa, sve je tu, gabariti, drajveri, originalna skretnica koju mozete rastavljati po zelji na osnovne elemente i naravno ono najvaznije a to je sama hornica koja je izliveni modifikovani konus. sa malo revizije bas podrucja ovo je idiot-proof projekat koji daje vrlo pristojan rezultat, veliki, cist i transparentan zvuk koji nema uobicajene atribute horne koji smetaju ljudima koji ih ne vole (ne dere se, nije kolorisano), a sa druge strane ima neke od kvaliteta horni koji su tako zavodljivi, veliku zvucnu sliku i brzinu na prvom mestu.o velikim hornama kada dodje vreme i ako uopste dodje. ako nekoga pre toga zanima i zeli da se uputi u pravcu visesistemskih horni, a treba mu stolar, postoji vrhunski zanatlija koji radi sve napredne profile na svom strugu, mislim da mu je limit radijus od 90 i kusur cm dok sto se tice dubine prakticno nema limita jer se mogu sastavljati. cene su svakako jefitnije od svega slicnog sto kosta napolju ali mozda se nekome nece uciniti pristupacnim, sve zavisi kao se gleda. ko nema znanje ili druge resurse, ovo je jedini izvor koji je meni poznat kome mozes da kazes "napravi mi JMLC hornu od 270hz od MDF-a, spera ili punog drveta" i da u dogovorenom roku to i dobijes a da ne razmisljas o proracunu, geometriji, navojima, adapterima, i slicnom stvarima. sad, mozda to i nije za DIY forum, a mozda bas ne moramo sve da znamo da napravimo, i mozda nesto treba ostaviti strucnjacima u svojoj oblasti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja bih iskreno pre svega ovoga sa vama podelio projekt ultimativnog econowavea a to je ovo sto trentuno slusam, to je gedlee summa, sve je tu, gabariti, drajveri, originalna skretnica koju mozete rastavljati po zelji na osnovne elemente i naravno ono najvaznije a to je sama hornica koja je izliveni modifikovani konus. sa malo revizije bas podrucja ovo je idiot-proof projekat koji daje vrlo pristojan rezultat, veliki, cist i transparentan zvuk koji nema uobicajene atribute horne koji smetaju ljudima koji ih ne vole (ne dere se, nije kolorisano), a sa druge strane ima neke od kvaliteta horni koji su tako zavodljivi, veliku zvucnu sliku i brzinu na prvom mestu.

Врло радо бих видео, јер колико знам у питању су Б и Ц драјвери :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

naravno - uvek treba napomenuti da je kvalitet Gedes-ovih uradaka prvenstveno u sledecem , i to bas tim redom ( po kvalitetu from top to bottom) :1 . WG2. comp driver3. bass driver - za skretnicu ne znam kakva mu je , niti me interesuje - iz jednostavnog razloga sto vrljava BR kutija ne moze da prismrdi kvalitetu onoga sto je u gornjem spektru ; elem - skretnica u poprilicnoj meri zavisi od boxa- meni mindedj kako drugi , ali ja licno preferiram Old School bass drivere - prvenstveno zbog manjih pokretnih masa i samim time stvarno manjom potrebnom snagom za pogurati isti do zvuka sa žilomod modernih drivera simpaticno deluju Eminence Deltalite i , naravno , Sonidomoracu ugovoriti sa Vargom procenat , koliko ga reklamiram :sarcastic_hand: .......... al' ja stvarno ne videh nigde povoljnije Old School drivere ...... a nove ........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ Gagica

neka neka - pevaces ti meni .........

( Miko treba nam smiley parvoslavnog popa kako blagosilja , samo zbog Gagice .......... ) :buehehe:

"osvestavam samo hornoline zvukoumiliteljne" :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...