Jump to content

Zvucnicki Kablovi i Interkonekti


Mikorist

  

68 članovâ je glasalo

  1. 1. Da li cujete razliku u zvuku izmedju razlicitih kablova ?

    • Da
      43
    • Ne
      10
    • Nisam siguran
      2
    • Nekad da nekad ne
      12
    • Nekad sam cuo razliku
      1


Preporučeni Komentari

Jesi li ti onaj što je pre par meseci izjavljivao kako nije u stanju da čuje razliku između zvučničkih kablova... :shok::scratch_head::Viannen_loungelizard:

Da nam Firstu srce bude konacno na mestu - cuo sam razliku ali izmedju interkonekata (jel se racuna?)

Prica je zabavna: zenetina (opet ona!) me mesec dana moli da je odvedem u kupovinu nekih gluposti. Juce se ja konacno smilujem i dok je ona gledala te gluposti ja cunjam levo-desno i tamo gde najmanje ocekujem vidim solidno uradjen intekonet, doduse noname (pise samo profi kabl) ali pozlaceni cincevi... Najbolje od svega sto je cena bila sitnica, ali prava sitnica. Rekoh mora da ga probam, za te pare nek ide zivot, i kupim.

Nabacim ga na potezu preamp - amp i moram da priznam da se cuje poboljsanje , doduse tamo gde nisam ocekivao: basovi malo bolji, cvrsci i definisaniji. :oke: Srednji i visoki isti q kao kod prethodnika ali fakat ga novi sije u basu.

Kasnije sam vezao amp tim kablom diretno na DAC (zaobisao sam intekonekt od DACa do preampa i ozicenje u pasivnom preampu koji sam ja pravio od pitaj boga kojih sirovina) ali tu nije bilo nikakvog poboljsanja, ustvari svira potpuno isto.

Inace, interkonekt je 3m duzine (stvarno profi), kupicu jos jedan isti takav i jos par dobrih RCA konektora. A onda - Hasan seckati, blankirati, svajsovati... i nema za Dzema vise problema sa intekonektima. :sleep2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 334
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Kad promenis i stavis VDH na Cabasse DOM visoki + lemove direktne bez onih zardjalih gvzodenih klema svira bar 30% bolje - pa ga ti mrzi koliko hoces :buehehe:

Sva razlika koji si čuo potiče od lošeg kontakta..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U kablovima koji su namenjeni za SPDIF ili žicama koje su korišćene da se isti signal prenese?

???Kabl, žica..., šta je šta? Bilo je razlike izmedju SUPRe i noname 75 Ohmskog coax kabla. Supra se bolje čula. Neverovatno ali istinito. Kasnije je izletela iz sistema jer je sa njom bio veliki šum kada laptop napajam sa adaptera. Sa baterija je u redu. PS koj mi menja smileje. Ja stavio onog što pokazuje na papir a neko mi ga zamenio za ovog vrtiguza? :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"Supermanov arsenal supermoći uključuje letenje, super snagu, neozljedivost na nemagične napade obične sile, super brzina,

vid (može vidjeti rendgensko zračenje, toplinu, teleskopski vid, infracrveno), super sluh i super dah, koji mu omogućuje smrzavanje objekata puhanjem u njih, kao i puhanje brzih i snažnih vjetrova."

videti:

http://sh.wikipedia.org/wiki/Superman

ja sam ubedjen da pola ljudi na forumu imaju super moci...ili bar misle da imaju....

Postavljena slika :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

???Kabl, žica..., šta je šta? Bilo je razlike izmedju SUPRe i noname 75 Ohmskog coax kabla. Supra se bolje čula. Neverovatno ali istinito. Kasnije je izletela iz sistema jer je sa njom bio veliki šum kada laptop napajam sa adaptera..

Da li je bilo šuma sa noname žicom? Da li si siguran u omažu (is)probanih žica?

Uvek postoji logično objašnjenje..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na ovu žegu evo prilike da nadoknadim izgubljeno gradivo.Pred Vama je nepoznati cable nepoznate dužine.Koje mere i postupke primenjujete da bi ga (pouzdano) proglasili za „75 Ohm-ski coax kabl“?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne kontam ?sve sto ti treba je pogled u neki katalog i na osnovu toga pretpostavka o vrsti dielektrika koriscenog u predmetnom kabluonda shubler , da ne kazem kljunasto merilo , u ruku , merenje i kalkulacija

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne kontam ?sve sto ti treba je pogled u neki katalog i na osnovu toga pretpostavka o vrsti dielektrika koriscenog u predmetnom kabluonda shubler , da ne kazem kljunasto merilo , u ruku , merenje i kalkulacija

Evo, kako bi postupio u primeru „noname 75 Ohmskog coax kabla“?Sve bi to premerio „od početka“? Sve što je potrebno u formula-i možeš da izmeriš?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

oblankujizmeri precnik srednjeg vodicaizmeri precnik dielektrikaimas dve potrebne veicineonda pregledom par kataloga pretpostavis tip dielektrika , te nadjes Er za istiubacis u gornju vormuluVoila!onda uzmes Vf gene , osciloskop , neiduktivni trimer kao zakljucni otporspojis to sve , vrtis trimer dok ne dobijes 6db padotkopcas sve , izmeris vrednost trimera i ete tiili uzmes network analyzer i prikopcas cable i malo procitas upatstvo kako se to radiili odes u radnju i kupis brand piece of cable i terminiras gail uzmes bajak i odes na reku

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...