Jump to content

Projekat: SVAJA


Sipi

Preporučeni Komentari

SVAYA DO YAYA !Ја сам престарео за свастике, али ми се случајно задесила једна оваква незавршена кутија, па два трафоа 40V/200W, неки кондови и упарени излазни транзистори. Ко зна, можда моја Сваја буде друга по реду.Btw, једна од битних ствари која ми недостаје је L профил за ТО3 транзисторе, па ако неко има вишка, радо бих купио/мењао/позајмио два комадића.

post-168-0-11404100-1298117532_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne Zile, ovo je potpuno novi amp, samo je kutija napravljena na jako slican nacin - a i LED na prednjoj ploci je slican, sija k'o blesavo, sa 300uA 'oce oci da iskopa :D

Bravo Sipi! :hi: P.S. Ko da si naso sljivu gde radjaju te kutije sa hladnjacima pa uberes kad ti zatreba :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao sto rekoh, osnova su Fischer-ovi 'ladnjaci SK56 koji cine bocne stranice kutije (kupio sam svojevremeno jednu kolicinu, pa koristim to sto imam...). Na njega zanitujem L profile koji drze sve ostale stranice. Onda isplaniram konstrukciju i uradim dno i zadnju stranu a poklopac i prednju plocu pravi Leonardo. Sljiva moze da se koristi u procesu, al' umereno... :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vazi Boki, 'ajde privodi kraju projekat pa da se igramo... :D

Projekat je još ranije u potpunosti osmišljen. Za realizaciju je potrebna još samo jedna sitnica - novac. :sarcastic_hand: (cifra za materijal je oko hiljadarka ili malo preko) :bye: ...evo sa' će gi se sakupim. :lol:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Projekat je još ranije u potpunosti osmišljen. Za realizaciju je potrebna još samo jedna sitnica - novac. :sarcastic_hand: (cifra za materijal je oko hiljadarka ili malo preko) :bye: ...evo sa' će gi se sakupim. :lol:

'Ajde boga ti - wo eine Wille ist, findet sich auch ein Weg... ;)

...Jel to neki Germanijum? ;)

Jeste, nogice su od Germanijuma :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a imate negdi ovde 2SK1058 etc.

Gdje? Znam da je bilo nešto u oglasima ali za one koji nisu iz Srbije to nije baš pogodno. Koliko sam shvatio njih i nije teško nabaviti ako čovjek ne insistira da su originali odnosno jednako kvalitetni. Ja mogu da skužim da su fejk tek kad uređaj crkne. Ima li bar preporuka gdje nabaviti?

...a za lazy ones , garant Sipi moze da napravi verziju i sa IRFP :sarcastic_hand:

Vjerovatno to ne bi bilo više isto a i taman posla da čovjek pravi svakome za ono što ima po ladicama
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gdje? Znam da je bilo nešto u oglasima ali za one koji nisu iz Srbije to nije baš pogodno. Koliko sam shvatio njih i nije teško nabaviti ako čovjek ne insistira da su originali odnosno jednako kvalitetni. Ja mogu da skužim da su fejk tek kad uređaj crkne. Ima li bar preporuka gdje nabaviti?.....

mislim da ih je Sipi uzimao u RK-Kelco ??!

........Vjerovatno to ne bi bilo više isto a i taman posla da čovjek pravi svakome za ono što ima po ladicama

a nu , ce mu kruna padne s' glave ....... :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislim da ih je Sipi uzimao u RK-Kelco ??!

Koliko se sjećam da su ih on i Stein uzimali kod tog lika iz oglasa, beše Jagodina ili tako nešto, za cirklotron.

a nu , ce mu kruna padne s' glave ....... :sarcastic_hand:

Pa jes', idem da vidim šta imam od IRFPova. Jel moraju da bidnu komplementarni? :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko se sjećam da su ih on i Stein uzimali kod tog lika iz oglasa, beše Jagodina ili tako nešto, za cirklotron. Pa jes', idem da vidim šta imam od IRFPova. Jel moraju da bidnu komplementarni? :sarcastic_hand:

a sta mora na ovom svetu ..... :sarcastic_hand:http://www.firstwatt.com/pdf/art_plh.pdf
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...