Jump to content

Projekat: SVAJA


Sipi

Preporučeni Komentari

Ima u KELCO :happy64: Može li neko da potvrdi da su originali?

U Kelco.rs imaju Renesas verziju (2SK1058/2SJ162 sto je ista stvar u drugom kucistu) i nabavljaju od holandskog Nedis-a a kod njih nije bilo slucajeva fake-ova.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sipi super ti je i ovaj ampsamo da pitam da li R11 i R18 (o.1ohm)treba da budu premosceni ?sch sa 1 strane...

Hvala Zoki,za jedan par izlaznih lateralaca R11 i R18 nisu potrebni (neki tvrde da nisu potrebni ni kad je vise pari u paraleli). Ja sam ih stavio da lakse mogu da namestim mirnu struju (merenjem pada napona na njima), mada nisam uspeo da ustanovim primetnu razliku u zvuku s njima i bez njih, al' ipak dzamperi stoje dok svira. Teoretski, ti otpori bi trebalo da uticu na Zout tj. damping faktor ali uz NFB od skoro 30dB njihov uticaj je zanemarljiv. Da koristim izlazni stepen van petlje povratne sprege, cula bi se razlika.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

P1 moze sta hoces, njime se namesta polovina napajanja na izlazu.P2 treba da ima Pd_max od bar 100mW jer se na njemu disipira 35-40mW.C16 utice na zvuk i biraj sto bolji mozes (MKT ne bih stavljao) - mozes da eksperimentises i sa vrstom i sa vrednoscu.NTC u primaru je u softstart funkciji a drugi razdvaja uzemljenje instalacije od mase ampa. Taj od 10R i 3.5A je OK na obe pozicije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema od tog testa 'leba - da zanemarimo sve ostalo, ft je tek 100kHz... :no:

Види стварно,и кило леба скупље од транџе :cheers:
Boga mi, mirise da ce kilo 'leba biti skuplje od mnogo cega jos... ;)À propos ft, objasnjenje za one koji ne znaju:Ft je frekvencija signala na kojoj strujno pojacanje tranzistora pada na dva puta (na pr. potrebno je 0.5A kroz bazu da bi imali 1A kroz kolektor). Dakle, jasno je da je to frekvencija signala na kojoj tranzistor (u vecini uobicajenih primena) postaje neupotrebljiv (cak i pre toga). Ne zelimo da koristimo komponentu cija ce se struja baze drasticno menjati u zavisnosti od frekvencije jer to utice na prethodni stepen i kompromituje ceo pojacavac.Standard za pristojan pojacavac je frekventna linearnost do bar 100kHz kako bi se obezbedila fazna linearnost u celom cujnom opsegu (ako zelimo uredjaj koji se moze nazvati vernim prenosnikom zvuka). Prema tome, biramo komponente cija ft zalazi u oblast MHz kako bi ovi uslovi bili ispunjeni. U uobicajenoj upotrebi ima komponenata cija je ft 100 i vise MHZ - tada pri projektovanju treba voditi racuna o stabilnosti uredjaja jer sklonost samooscilovanju biva izrazenija.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj put projektni zadatak je bio napraviti amp koji ce da objedini osobine F5 (napravljen sa 2sk2013/2sj313) sa onima koje mi se dopadaju kod dobrih cevnih ampova (Daudiova verzija babushke, na primer). Dakle, sve da bude zvucno potpuno bez greske uz malu dozu neznosti i zavodljivosti. Nesto kao F3 ali bez brljanja u zvuku, imuno na konstrukciju i impedansu izvora i zvucnika, sa vecim gain-om i vece snage, uz manju disipaciju.

Uši će reći...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma nek' sam cuo da ti falis cevan amap ....... sad i ja mogu da odem i kupim sebi nesto gotovo napravljeno ...... :sarcastic_hand:

Ma jasno, ne mora sve i uvek da bude pod konac - kod Daudiove babushke mi se dopalo sto je postigao redak kvalitet: da i ako nije sve savrseno, nista ne smeta i ne bode ushi, sve je svedeno na zvucnu informaciju bez neprijatnih nusprodukata reprodukcije, cak i uz relativno skromne zvucnike. Cak ni reprodukcija MP3 sa mobilnog nije bila neprijatna. Eto, to mi se bash dopalo. :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...