Jump to content

Mini monitori....


Mikorist

Preporučeni Komentari

shvatio sam da pojma nemam o zvucnicima kao prvo.kao drugo CSS je mutan naspram ovoga zvuka i to po srednjim gde je kao najaci na svetu. :blackeye: nema veze jedno sa drugim - da ne govorim o decibelima :connie_nutzo: ko nije cuo Cabasse ne moze ni da shvati :sarcastic_hand:ja ih nisam cuo do sada :crazy: CSS zvuci kao jeftin Kineski zvucnik skinut sa tranzistora naspram ovoga :connie_nutzo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 419
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

shvatio sam da pojma nemam o zvucnicima kao prvo.kao drugo CSS je mutan naspram ovoga zvuka i to po srednjim gde je kao najaci na svetu. :blackeye: nema veze jedno sa drugim - da ne govorim o decibelima :connie_nutzo: ko nije cuo Cabasse ne moze ni da shvati :sarcastic_hand:ja ih nisam cuo do sada :crazy: CSS zvuci kao jeftin Kineski zvucnik skinut sa tranzistora naspram ovoga :connie_nutzo:

moja sucut..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kad bi cuo Cabasse Ketch kako svira na Babelfishu J usrao bi se u gace od zadovoljstva . evo ja sam upravo :JC_moon:

Donesi Babel da ga čujem(o) na Sloop-u...Lakše je to nego da ja nosim Sloop-ove...Taman da ja vidim kakav je u odnosu na F3...Drago mi je da sam poslušao Zen-a. Milo mi je da se pokazuje da nisam lud kada mislim da je Sloop veoma dobar. Otud i nezdrava činjenica da imam dva para...Ali, neizdrž je, još, živ... Videćemo, sledeći dani su ključni...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

shvatio sam da pojma nemam o zvucnicima kao prvo.-CSS zvuci kao jeftin Kineski zvucnik skinut sa tranzistora naspram ovoga :connie_nutzo:

Saću ja da ti nešto da kažem ti... Ti si taj koji je išao i slušao kilotone zvučničkih kablova, potom doneo zaključak da nema razlike. E pa sad to spoji sa ovom izjavom, promešaj i kada ti se sklope kockice, dođi mi u goste... E... onda ćeš možda morati sve ispočetka...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Saću ja da ti nešto da kažem ti... Ti si taj koji je išao i slušao kilotone zvučničkih kablova, potom doneo zaključak da nema razlike. E pa sad to spoji sa ovom izjavom, promešaj i kada ti se sklope kockice, dođi mi u goste... E... onda ćeš možda morati sve ispočetka...

nesmem ni da promenim kablove na ovima - mozda i tu dodjem do istog zakljucka o sebi .... :serbvidkakisicl0: a bas me kopka kako bi srebro uz ovo radilo :crazyrocker: jbga bitno je da ne umre covek u zabludi :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mozes cuti kad muva pipka surlicom govno(i to sveze), a evo iskreno cuo sam kad je pevacica jezikom pipnula nepce eto :eek:

cujem to isto ali pojacano/jasnije za 10db nego pre :sarcastic_hand: ne treba sigurno vise od 2 wata pojacalu da pobudi zvucnike da na 2 metra cujem nepce :my2cents:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa pustili me kad sam im objasnio da više nema glasova koji mi svašta govore... :buehehe:Elem, ovako... Iz kratkog, otprilike jednosatnog koegzistiranja sa čudnom kombinacijom (CSS FR125 + kutije JBL C1 + Visaton tweeter)... Da su u pitanju nearfield monitori (što ove kutije izazivaju svojim gabaritima), rekao bih lepo iznad devet na skali do deset. Međutim, tu se od devet skala deli do deset na još najmanje deset međupodeoka. Čuo sam i bolje NFM-e, čuo sam i gore. Od ovih malih, ovaj bi bio recimo negde na 9.40... Ali samo tako i nikako drugačije. Čim se razmaknu i udaljim od njih od 1-1-1m na recimo 2-2.5, priča gubi smisao. Nije za slušanje u sobi kao moja. Kao i svaki dobar NFM, zvučnik je maksimalno informativan, detaljan, brz i precizan. Nema muljanja, bauljanja, egzibicionizma, samo svirka. Kao mali zvučnik na stalcima i sa dva i po metra udaljenosti, plink, plonk, klonk. Samo još jedan mali zvučnik. Dakle, ove kutije su definitivno premale da se izvuče nešto sa donje strane opsega... Probaćemo da se igramo. Kopka me koliko se drugačije ponaša sa malo boljim visokotoncima...post-13-0-72120500-1300294577_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Ko je raspolozen za dozu razuveravanja da mali zvucnik ne moze lepo da odsviri odole (40) pa sve do preko gore (20 kilo + ) neka dodje... ima strava kombinacija pride, telefon i geinklon :sarcastic_hand:

A siguran sam da si one petnaestice negde ugradio u krevet da iz prikrajka svire...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koje su to cobassice? jel to isto neki sirokopojasni svirka? daj sliku sta si se stiso! :)

u delovima je :Viannen_loungelizard:

stolariju glancam i doterujem. bice kao Luj 16-i.

bitumen se susi iznutra :assshake:

novi damping je na putu :tongue10:

skretnice su kod Zena na preradi.

bice posrebreno ozicenje iznutra - kondezatori 2% :sarcastic_hand:

mozda mi dune i Bass reflex da odradim na ozbiljan nacin :my2cents:

bice slike kad sve zavrsim :happy64:

eve ti jedna od Francuza :

Postavljena slika

stim da je moja kalota velika svilena i providna :Viannen_loungelizard: model 185-4 :tongue10:

samo visokotonac tezi 1,5 kg a inace je helper ovom bass FR-u :connie_nutzo:

u svakom slucaju cu trajno da zadrzim kutije - ovo je life-time speaker :air_kiss:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...