Jump to content

Mini monitori....


Mikorist

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 419
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Hi everyOne!

Here is my first project(since early 1980) on speakerbuilding. I started with what I thought should be a Fonken(with Fe127) - and ended with the same box - but with CSS fr125SR and the new tweeter. The Reason: I have a good SS Harman HK980 80 Watts. So after following many post - the FR125 was the most logical choise. And compared to my old Infinity Delta 50(with 4 elements) - the soundstage and BASS is enormous. Nearly as good as my friends Martin Logan/DynamicPrecision! At least Musical Honesty that is a real eye-opener. FullRange is perfect. So even with the wrong box - I won`t rebuild it, too much effort. Save the energy to my next project.

So now I can listen to Bill Frisell, Chieftains, Tony Joe White with a staggering bass and a distinct clearness I had an inkling this building project could give me.

Hope my English wasn`t too bad.

Greetings

Ol

Postavljena slika

http://www.diyaudio.com/forums/full-range/176267-full-range-speaker-recommendation-2.html#post2350417

i ja sam mislio da je ovaj lud - sad ne mislim - znam da je normalan :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

slusam sad:

Postavljena slika

ovaj orginalni CD imam od kad je i izasao :Viannen_loungelizard:

nosio i slusao i naslusao sam ga se na svim mogucim i nemogucim uredjajima i zvucnicima :sarcastic_hand:

kako ga sad cujem nigde i nikada ga nisam cuo :crazyrocker:

znam svaki bit - ton - zvuk napamet sa ovog CD-a

mogu i AKG slusalice da duvaju lepak :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aj nemoj biti neukusan :rofl: nego cut da crap! sta kazes ajde malo da poredimo posto ja nisam cuo mnogo hifi zvucnika tj nisam skoro nista cuo, ovi CSS koje zvucnike u radnji shiju za kolko evara? :happy64:moracu ti posaljem ove Corale na slusanje preko aks kurir djokice ;) ili organizujemo mega test tih malih FR, stize mi uskoro jos gomila

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A s'o, vidis da je ovaj CCS neki monstrum. Ja bas pazario ovo i gotovo se pokajao, mogao sam uzeti CSS

Pa kad pojma nemaš. :sarcastic_hand:Nego, reče mi pile još pre hrpu dana da bi hteo sa mnom da se posavetuješ nešto oko svojih zvučnika. Jel' ima tu još čega nejasnoga, ili si sve rešio?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa kad pojma nemaš. :sarcastic_hand:Nego, reče mi pile još pre hrpu dana da bi hteo sa mnom da se posavetuješ nešto oko svojih zvučnika. Jel' ima tu još čega nejasnoga, ili si sve rešio?

hehe nisam ja tako brz. Nisam jos nista resio. Sve je nejasno.Prva ideja je bila OB sa Audio Nirvana [8"; 10" ili 12"] + TD12 ili 15Trenutno sam oko ideje 3.5 "way". Koji visokotonac nisam odlucio. Mid sam uzeo TD6M. Jos su bili u igri 6ND410 i PHL1120. Kako vec znas da pojma nemam a ovaj je jedini okrugao i to mi je lakse seci uzmem njega :connie_nutzo: I sad je dilema da li da idem sa dva TD10 ; ili 12 ili jedan TD15.Tweeter razmisljam ili ovaj gore SS ili Hiquphon OW1/OW4 ili nesto trece.Kao sto vidis jos mnogo dilema da te kontaktiram. A mozes i ovako dati neki savet za pocetak na osnovu ovoga. Ali ne ovde da kvarimo temu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A s'o, vidis da je ovaj CSS neki monstrum.

nije monstrum.svi dobro znate da nesto ne moze da svira ako nema tehnicko pokrice/resenje iza sebe odnosno u sebi.tako je.CSS ima produzetak sa zadnje strane kroz kalem - nije monstrum - Zirafa je - ne ide i ne krece se samo po sirini nego i po duzini - jednostavno ide 6 mm duze i dohvata sve ispod 100Hzsvi ostali zvucnici - od 4-6 incha mogu da ga duvaju jer nemaju XBL2 motorkad slusam na 11-om podeoku - vazduh koji izbacuje kroz BR otvor osecam lepo na dlanu na rastojanju i do 200 mm :krstix::blum3:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vrlo lepo izgleda ovaj drugi zvučnik.Miko, da li si negde pronašao merenja nekih zvučnika sa tim jedinicama, ali ne samo near-field nego možda na nekom srednjem (1 m) i većem rastojanju (2-3m)? Znam da se to retko nalazi za bilo koje zvučnike, ali eto, ako negde ima.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vrlo lepo izgleda ovaj drugi zvučnik.Miko, da li si negde pronašao merenja nekih zvučnika sa tim jedinicama, ali ne samo near-field nego možda na nekom srednjem (1 m) i većem rastojanju (2-3m)? Znam da se to retko nalazi za bilo koje zvučnike, ali eto, ako negde ima.....

http://www.diymobileaudio.com/forum/member-product-reviews/832-creativesound-fr125s.htmlne znam da li ti ovi silni grafikoni puno znace :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...