Jump to content

Mini monitori....


Mikorist

Preporučeni Komentari

ima tih tripova, ja sam se jednom ne cudio nego gledam, slusam i dalje ne verujem sta se desava, neka AIWA mini linija, bassovi klasicni 16cm, papirna membrana, a vesanje smesno!!!!! znaci xmax minimalac, ljudi ne preuvelicavam, ali one dve kutijice su pravile tolko i takav bass da moze da se poredi sa dve 10"-12" woofera, i to napolju su bile kutije, znaci zurka kod komsije, cujem ja trese se ulica, i kao hipnotisan dobauljam ja do komsije kad imam sta da vidim :eek: :rofl:ja ne znam dal mocnije 16ke postoje, pa nek imaju jos i tolki xmax :connie_nutzo:ne mogu tu pojavu uopste da objasnim :eek:napunio bassom ulicu jbt ne verujem i dalje :blink:jedino razumno objasnjenje koje mogu da smislim je da su te kutijice i ti drajveri savrsena konstrukcija, drugih objasnjenja nemam ( a verujte mi nasluso sam se raznih woofera na svakavim pojacalima, ukupno sam imao preko 60-70?! komada, a recimo trecinu od toga ugradio u auta :to_become_senile: )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 419
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

mislim da su usvirani sto je najbolje ovo vise ne svira uopste kao da je dinamcki zvucnik :connie_nutzo: mogu samo da citiram sta kaze covek :

Hi again!Forgot.I wonder: Could anybody(Dave) or other comment some about the use of FR125SR with ER26 tweeter in the Fonken-cabinet and the use of birch(18mm). Had a listen yesterday evening with a friend who is a musician and he said that it sounded more open and dynamic than our friends MartinLogan. So he will soon be on the way to build a full-range system himself!But what to suggest to him: A pair of MarkAudio Alpair10 or Seven in a BassReflex cabinett?Could we have some suggestion - please?Greetings to all.Ol

http://www.diyaudio.com/forums/full-range/176267-full-range-speaker-recommendation-2.html#post2351564 :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aj malo i ja da nahajpujem, mada nema neke veze sa naslovom teme...Pencil 7 provereno ide do 40Hz.... :robots000_2:

meni CSS ide do 50Hz u kutiji od 6 litara - sve ispod je samo go vazduh koji duva provereno :sarcastic_hand: Ma brate procitaj ovo:

Hi Guys,I won't comment on this makers drivers or the information they provide. Neither will I specifically comment on other makers test methods, standard of their test equipment etc.I'd just like to say that from my perspective, both as a driver maker and a home builder, I believe it's best if driver makers give as much technical and performance data on drivers as possible. I also believe drivers should be tested to the best available accuracy. In our case, we have available an anechoic chamber running LMS (Linear X) together with lab class mics. While LMS is not perfect, its got a reasonable industry-wide reputation and delivers enough data to suit most applications.Since many DIYer's, home system builders and OEM audio businesses rely on driver data when designing their systems, its seem right that makers should play their part by providing comprehensive data sets. Some makers may disagree with my position. Other makers may argue about exactly how much use T/S, frequency and Impedance data is when designing systems. But frankly speaking, for the majority of drivers built today, there's no practical reason that I can think of, for not publishing a comprehensive data set for an audio driver.I think the members on this and other forums; And all buyers of audio drivers deserve to know the overall performance of the drivers they purchase.CheersMark.

http://www.diyaudio.com/forums/full-range/163692-voxativ-drivers.htmlprocitaj ceo post i sta sve naprica ovaj Mark.ispade da su CSS i ALPAIR - najlinearniji zvucnici na svetu -posto koriste najbolja merenja koja postoje -- bolji i od VOXATIV-a i AER :rofl: treba biti realan.Mozda kad Mark stavi 10 kila magnet kao sto ima VOXATIV i postigne 108db :character13: Mislim da nekad preterano i bez potrebno seru :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je Mark izabrao dobar nacin kako da se izreklamira. Ima velik baner na najvecem DiY audio forumu, jedno 5-6 likova koji su mu musterije ili dileri, i jos ponekog ko je kupio njegov zvucnik. Kad se sve to lepo zacini sa dooobrom dozom hajpa, onda to poprima vrlo efikasnu reklamnu kampanju.Eto, cak sam i ja naseo na tu pricu i pazario taj ishajpovan Alpair 7 i veoma mi je drago sto jesam. (jos jedan potencijalni promoter MA :sarcastic_hand: )Od jutros slusam pencile i ne verujem kako toliki zvuk moze izlaziti iz tako malog drajvera. Bass me je najvise iznenadio. Mogu misliti kako ce to svirati kada se upari sa nekim cestitim pojacalom i izvorom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od jutros slusam pencile i ne verujem kako toliki zvuk moze izlaziti iz tako malog drajvera.

Bass me je najvise iznenadio. Mogu misliti kako ce to svirati kada se upari sa nekim cestitim pojacalom i izvorom.

i ja to svo vreme pricam za CSS - slusam ga na Babelu direktno sa kartice - ubija :Viannen_loungelizard:

no da su bolji i od VOXATIV-a i AER-a teze malo. :connie_nutzo:

pogledaj samo kakav je odlivak - odnosno sa kakvom preciznoscu je odradjen Basket i magnet VOXATIV-a

Postavljena slika

kao da je drajver skinut direktno sa space shuttle :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...