Jump to content

EV 12TRXB ML TL


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 205
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ma ne metjem se već sam video da je ispod mog posta pa sam pretpostavio da je meni upućeno. Ne padam ja na kritike ukoliko mi se svidža ono što čujem, a svidža mi se :)A na kraju krajeva, šta i da kritikuješ ? Nisam neka princeza pa da se rasplačem. Ima nas toliko pa svi imamo svoje mišljenje, a i kao da smo stranci pa ću ja sad da se uvredim od tvoje kritike - pih. Poštujem tvoje mišljenje ako se poštuje i moje :pivo: Bitno je da se ovde svako zeza na svoj način i nađe ono što mu uhu odgovara. Tada nam je svima lepo :D šta ko misli .................. a koga to još briga :give_ros:Vidiš kako ja Gagicu non stop kritikujem i zajebavanciram sve dok me ne pozove na neku hranu. Onda se ućutim ko zadovoljni prac u oboru :DP.S. Zene, šta je to "tocir" ? :scratch_head::buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kako se cuje? od koga i za koga je, dosta je moze se reci...u svakom smislu.. nego, plasi me prostorija... `oce da se srusi pri pojavi najnizih bass-eva.. peva zvucnik, peva i ona, imam utisak da ce plafon na glavu da mi se sruci, pre nego sto me komsa pored ne tuzi zavodu za nervno labilne ..ne znam bas lepo da objasnim, ali se cuje odjek nekih niskih frekvencija, kao vrsta eha...od ostalog nista mi vise ne smeta, odnosno bas mi se svidja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gladiolijusov levak je mnogo veliki, treba tu rasola da se pretace ihajinace se slazem oko kvaliteta, mene bi bila sramota da to sranje prodajem za te pare - jebala ga geometrija kakva god da je kad ga je napravio ko da se dete plasticara iz pazove malo zaigralo......jedino sto ima rezona je prekopirati ovo 100%, napraviti na strugu od MDF-a/spera i prodavati za 10-ti deo cene diljem planete zajedno sa njegovom skretnicom u cilju osvete za gadan karakter.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

inace se slazem oko kvaliteta, mene bi bila sramota da to sranje prodajem za te pare - jebala ga geometrija kakva god da je kad ga je napravio ko da se dete plasticara iz pazove malo zaigralo......jedino sto ima rezona je prekopirati ovo 100%, napraviti na strugu od MDF-a/spera i prodavati za 10-ti deo cene diljem planete zajedno sa njegovom skretnicom u cilju osvete za gadan karakter.....

Ako ćeš 'zvinuti moju ljubopitljivost, je li riječ o Oris točirima?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

momci, kako ide proces kaznjavanja prostorije kada pravi problem onakav kakakv sam opisao?

Stavi još nekoliko subwoofera. ;)Parham i Gedlee baš to preporučuju. Ili izmjeri koje F joj ne odgovaraju, pa izradi apsorber veličine frižidera u ćošku ili helmholtz ako je neki uzak dio F opsega ili digitalni EQ ili saćekaj da ti netko pametniji od mene da odgovor. :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja pricao o Orisima , (Gladidolijusov i ne razmatrati) a 'Grau mislio na ovog iz zagrade

Ja bih probao i sa Gladedoniusenonanidolelelinovaniusovim. Samo super tweeter disperzije 60 stepeni (mislim da je toliko i waveguide) i može to da ubiva na mesto. Ako bi se još ubacio neki Deltalite 2515 ili Sonido 15", javlja mi se da bi se to lepo čulo :oke:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih probao i sa Gladedoniusenonanidolelelinovaniusovim. Samo super tweeter disperzije 60 stepeni (mislim da je toliko i waveguide) i može to da ubiva na mesto. Ako bi se još ubacio neki Deltalite 2515 ili Sonido 15", javlja mi se da bi se to lepo čulo :oke:

da, to je bila i moja ideja kada sam se tripovao da zelim sjebati gladelijusov koncept ubacivkom dodatnog supertweetera. sto se tice disperzije, bitno je da ona tweetera na reznoj frekvenciji odgovara disperziji levka na njoj.posle sam shvatio da cebovan zvuk nije poticao odatle nego od neceg drugog pa sam prestao da se zamajavam, inace imam fini supertweeter za ovu namenu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

posle sam shvatio da cebovan zvuk nije poticao odatle nego od neceg drugog pa sam prestao da se zamajavam.........

Ubi ga RLC. I kod mene je bilo isto. Još nisam probao onaj paralelni što sam ti pričao da hoću. Nešto sam uradio da ne moram da se zahebavam sa serijskim RLC-om (naravno, po cenu kojeg dB linearnosti) ali neuporedivo bolje zvuči nego sa istim.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aha (serijski). Još su kod Anubisa bila dva komada. Ja sam probao sa jednim da vidim šta se dešava. Ispegla mi frekventnu krivu ali se čuje bukvalno ovako kako kaže Anubis. Kao da je neko prebacio ćebe preko zvučnika iliti kao da neko drži izvođača za gušu. Posle dodatnih eksperimenata sa skretnicom, došao sam do kombinacije 12dB/o za midbas i 18dB/o za visokotonac (električno) s tim što sam u toj varijanti uspeo (za dlaku) da izbegnem noč filter.Osećaj u zvuku je bio kao izlazak iz zagušljive prostorije u kiseonikom bogatu sredinu :)EDIT: Gagice, ako te smara offtopic u temi, skloniću. Kukaj ako ti se ne 'đa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ubi ga RLC. I kod mene je bilo isto. Još nisam probao onaj paralelni što sam ti pričao da hoću. Nešto sam uradio da ne moram da se zahebavam sa serijskim RLC-om (naravno, po cenu kojeg dB linearnosti) ali neuporedivo bolje zvuči nego sa istim.

Ja to pričam godinama. Reko' da ljudima uštedim vreme, ali ne vredi.I redni RLC (paralelno spojeni R, L i C) za peglanje freq. odziva, ali ne volim ni kolo za baffle step kompenzaciju, već gledam da primenim druge metode koje će da pojednostave skretnicu u smislu rednjih elemenata na basu i/ili mid-basu. Ne znam kako na kraju zvuče one vratolomije kod Troelsa koje su na nekim njegovim skretnicama redno spojene na bass/mid-bass.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.....................................

Ne znam kako na kraju zvuče one vratolomije kod Troelsa koje su na nekim njegovim skretnicama redno spojene na bass/mid-bass.

Logika i uši mi gotovo uvek govore da idem sa drajverima koji imaju linearnu frekventnu karakteristiku kako bih mogao da ih koristim u onom delu koji najbolje odrađuju sa minimalnim brojem komponenata na skretnici.

Zbog ovog "gotovo" sve se mora probati pa čak i ono što mi se na oko ne sviđa. Upravo zbog ovog boldovanog. Kako bi inače znao kako nešto zvuči ako to i ne probaš ?

Na papiru gladac, a kada pustiš .........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U principu iz nekog mog iskustvaparalelni RLC serijski spojen sa zvucnikom je OKALI samo ako opseg nije preveliki a nije prevelika ni atenuacija na Fo filteratu je od vaznosti i vrednost DC otpora zavojnice sto manji otpor zavojnice rezultira manjom vrednoscu R u kolu filterareimo za istu Fo kodserijskog RLC filtera paralelno vezanog sa zvucnikom potrebne su vece vrednosti L....Ako su frekvencije udaljene, jako udaljene tako da su im i susedni krajevi osega udaljenimogu se primeniti i 2 paralelna RLC filtera u seriji sa zvucnikomu svakom drugom slucaju ne...chaos....Dva seriska RLC a paralelna sa driverom je jos komplikovanije izvesti(iskustvo sa philips full-range 12in...) iako se na spl-u vide poboljsanja, zvuk katastrofa...generalno mutno i po sistemu izvadi krpu iz usta...to znaci da su veliki fazni poremecaji u pitanju i da se opsezi filtera preklapaju....nesto iz ovih mernih i slusnih iskustava sam primenio na Altec 420A i korigovao opseg A bez "vadjenja" aluminiumske kalotekoja osciluje tek na oko 7.2KHz...Problem je bio u mnogo nizem delu spektra.primenjen RLC paralelni a u seriji sa driverom, 12db mobilna skretnica, od koje L clan sa otporom u paraleli cini kontour filteri smanjuje stepen att. skretnice. Na visokom je isprobano 18db/oct i 24/db oct sa oko 6-8KHz Fo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...