Jump to content

Putem beznađa do TVC-a


Daudio

Preporučeni Komentari

da li bi mogao da budeš malo jasniji?-da li si video uradak sa slike i misliš da mu je finalna obrada drveta gruba i da bi mu dobro došlo šmirglanje ili-si i video i slušao uradak sa slike i smatraš da je zvuk pomalo grub pa zahteva šmirglanje?-ili i jedno i drugo?-ili nešto treće?;)

Nešto treće ;)(žalio se Pinokio da devojčicama smeta što mu je *ona stvar* ćoškasta, pa mu otac Đepeto preporuči da oštre ivice obradi šmirglom. Posle nekog vremena, Đepeto proverava kako napreduje stvar i pita Pinokija da li se devojčice još uvek žale, kad na to Pinokio uzvrati već legendarnim:"ko šljivi devojčice, šmirgla je zakon!"...)Kada si napisao ... famozni "drvenko", pa još dodao "pol i uzrast"..., okidač je uradio svoje...Kada vidim uradak u drvenoj kutiji koja nema oborene ivice, uvek se setim Pinocchia i šmirgle... Pavlovljev refleks, šta li... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 194
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nešto treće ;)(žalio se Pinokio da devojčicama smeta što mu je *ona stvar* ćoškasta, pa mu otac Đepeto preporuči da oštre ivice obradi šmirglom. Posle nekog vremena, Đepeto proverava kako napreduje stvar i pita Pinokija da li se devojčice još uvek žale, kad na to Pinokio uzvrati već legendarnim:"ko šljivi devojčice, šmirgla je zakon!"...)Kada si napisao ... famozni "drvenko", pa još dodao "pol i uzrast"..., okidač je uradio svoje...Kada vidim uradak u drvenoj kutiji koja nema oborene ivice, uvek se setim Pinocchia i šmirgle... Pavlovljev refleks, šta li... :)

E, jesi... Pavlov...Ono je ladica sa oborenim Ivicama gde se vidi a Marice su tamo gde nije važno...Kad ga nađete, dajte mi ga (uz nadoknadu, naravno) da ga šmirglam i pazim i zvaću ga Đole...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i marice:

post-36-0-95340000-1294145195_thumb.jpg

Na žalost nije hranljiv i teško se (s)vari, a i ima u sebi fine audiofilske magle poput

-original WBT konektora

-srebrne žice između trafoa i Vishay make-before-brake switch-a

-specijalne damping mase za ulivanje trafoa

-logaritamski izvedenog sekundara

ali...

-radi relativno dobro za uložene novce

ahda: zbog ljubitelja prirode (i društva) ima i svog mlađeg brata sa ELMA switch-om (više je audiofilski od VishaY) u kutiji od prohroma sa pozlaćenom prednjom pločicom. Zbog zlatnog zvuka, naravno!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i marice:

...

ahda: zbog ljubitelja prirode (i društva) ...

Nadam se da kutija nije pravljena od drveta koje je ubijeno samo zarad audiofilije, nego je samo od sebe umrlo od dosade :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nadam se da kutija nije pravljena od drveta koje je ubijeno samo zarad audiofilije, nego je samo od sebe umrlo od dosade :rofl:

To je oluja odlomila pa je, nakon što je imalo vremena da se oprosti od matičnog stabla, upotrebljeno... Što si smešan, drvo sečeno za potrebe ogreva ili izradu nameštaja se ne koristi za audiophile-ske potrebe... Pogotovu ne za passive-ne čimbenike system-a...Može, jedino, u slučajevima kada ladica postane siroče, zarad njenog, ponovnog, uklapanja u tkivo porodice...Siguran sam da „Drvenko“ zvuči dobro i bez „audiofilske magle“ a, vidiš, ovom uradku, ako nije rađen iz opsega drveta pomenutog gore, „audiofilska magla“ je bio neophodan začin... Sve ti je to, Stein, jedna krhka ravnoteža... Mada, čini mi se da je ovo drvo za poslednje prikazan TVC zadovoljilo sve uslove... Ja, tu, ništa ne bih dir'o... Al', ponavljam, lepo bih se slagao i sa „drvenkom“...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i marice:

post-36-0-95340000-1294145195_thumb.jpg

Na žalost nije hranljiv i teško se (s)vari, a i ima u sebi fine audiofilske magle poput

-original WBT konektora

-srebrne žice između trafoa i Vishay make-before-brake switch-a

-specijalne damping mase za ulivanje trafoa

-logaritamski izvedenog sekundara

ali...

-radi relativno dobro za uložene novce

ahda: zbog ljubitelja prirode (i društva) ima i svog mlađeg brata sa ELMA switch-om (više je audiofilski od VishaY) u kutiji od prohroma sa pozlaćenom prednjom pločicom. Zbog zlatnog zvuka, naravno!

Ako vec volite full-drvo kutije bilo bi vise nego pozeljno da se unutrasnje strane oklope aluminijumom.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

'Ajd' što si, mene, onomad', ter'o da (sve to) čitam, al' što ponovo...?Idi, begaj, ranije legaj... :sporty095_2::to_become_senile::Viannen_loungelizard:'Ajd' mi prepričaj: gde je „drvenko“ završio...Idem da čitam... Ti ćeš da objašnjavaš ukućanima 'de sam...Ja u'vatio vremena i malo čit'o...Ovo mi je promaklo u prvom čitanju, pre donošenja TVC-a u moje odaje, al' se, glede digital-ije, do u dlaku poklapa sa mojim poimanjem i to i Ti znaš, iz najmanje dve prilike... Lepo...Šta je bilo sa author-om posta...? :scratch_head:Dobro, buffer može da se smatra active-nom component-om...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...i??????post-36-0-77905900-1294228654_thumb.pngusahnuće mi mleko od stresa i neizvesnosti, daj @daudio, prozbori neku a da ne bude piktogramska

Čuo sam se sa komšom. Skontao je gde je zabrljao, pa se raduje :to_become_senile:, a imao noćnu smenu.Rasturio sve na sastavne delove, pa će ponovo da mota, samo ovaj put "kako bog zapoveda":crazyrocker:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...