Jump to content

Putem beznađa do TVC-a


Daudio

Preporučeni Komentari

Да ли је неко од нас залудних ставио тачку на свој систем?Гризе ли Вас црв знатижеље да испробате нову ствар?Вољни за нови пројекат?Извесно време се заносим идејом да смотам коју жицу на парчету железа и да то запакујем под именом TVC.У неком друштву гласно размишљах о својим грешним намерама и јавише се неке мецене које су рад подржати пројекат.Околности су такве да се нема нешто времена за експресну финализацију можданих синапси,тако да предпостављам да ће се пројекат одвијати светлосном брзином једног пужа,али ако нешто треба завршити,потребно је започети.Доста околишања.Дакле идеја је да се смота TVC,а времена је толико да отварам тему не би ли се чуле замисли и ставови и осталих чланова.И да разбијемо обичај да се на крају епа крене са ставом то си могао да урадиш овако и онако :doh: Смернице:-трансформациони однос-балансирани/небалансирани улаз-потребна индуктивност за цео опсег-врста језгра и доступност,-број извода и корак мотања.Неке назнаке да се стави бафер на излазу...Ја ћу се бавити изучавањем тематике до стварања критичне масе,а ако неког сврби да изнесе своје искуство изволте. :krstix: -

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 194
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

AVC je daleko manje kritican za izradu i eksploatacijuako mislis ici na TVC - buffer je neophodan , da bi imao definisanu opteretnu impedansu , u cilju linearnosti tj. nije neophodan - ako ce da cuci samo na tvojoj polici ...... tj. neces ga nosati do komshe i kojekakvih hajvan hecima ako ces slusati Sipija - neces ni pocinjati :rofl:sto se tice induktivnosti ........ siva mi mozdana masa je izgleda zadnjih dana neopazeno otisla na godisnji ....... tako da ne bih luplup

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako ces slusati Sipija - neces ni pocinjati :rofl:

Изненадићеш се кад ти будем реко...ма нећу ти ни рећи....Казаће Сипи сам :scratch_head: Иначе идем на хард варијанту,док још могу да држим жице на столу да се неко не уплете.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne zajebavaj Zene - sto da ne pocne? ;)Ja sam za, al' da sprava ima svrhu - nek' radi nesto korisno a ne samo da bude filter sa neuracunljivim ponasanjem (koje ce mozda nekome dobro da zvuci, al' samo ako je sve ostalo u sistemu naopacke) ...Sta bi moglo da bude korisno: obrtac faze, unbal. to bal konverzija (i obrnuto), naponsko pojacanje, Vout max = 20V peak (ne opterecivati se sa Zin i Zout, buffer se podrazumeva i pre i posle.Frekventna karakteristika ravna od 10Hz do 200kHz (da bi fazna k-ka bila linearna u cujnom opsegu).Jel' moze tako nekako da se definise projektni zadatak?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne zajebavaj Zene - sto da ne pocne? ;).......

ja ne primetih da je neko Antendziju uspeo pokolebati u naumljenom ........nema veze to sto ti i ja ili neko drugi kaze - on ce jope' da uradi sto ocetresu mu se ruke ako ne mota nista 10 dana :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel' moze tako nekako da se definise projektni zadatak?

Može...Mada to meni zvuči kao zadatak koji su dobili putari: završiti deonicu autoputa Horgoš-Beograd još u ovom veku... Moguće, izvodljivo, ali neće da bude :buehehe: (Valjda čekaju na šemu koju Zen treba da im dostavi...) :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...tresu mu se ruke ako ne mota nista 10 dana :Viannen_loungelizard:

Cek' polako, ima da mota k'o mace vunicu... :buehehe:

Može...Mada to meni zvuči kao zadatak koji su dobili putari: završiti deonicu autoputa Horgoš-Beograd još u ovom veku... Moguće, izvodljivo, ali neće da bude :buehehe: (Valjda čekaju na šemu koju Zen treba da im dostavi...) :rofl:

Pa nije bash prost zadatak - da jeste, toga bi vec bilo da se kupi po trafikama za 150 dinara... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Да ли је неко од нас залудних ставио тачку на свој систем?Гризе ли Вас црв знатижеље да испробате нову ствар?Вољни за нови пројекат?

JaNeNe:)Da te malo ohrabrim. Imam ovo http://www.dayens.rs/pretpojacavaci.html unutra je ovo http://www.audio-consulting.ch/?Parts:TVC_Preamplifieri nešto mi ne pada na pamet da menjam ili poboljšavam. U kutiji mi stoje delovi za cevni buffer (6H30 valjda će i to jednog dana da bude) i to je to.Samo napred :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislis, da li neko od nas zaludnih stavio Punto na svoj sistem? :sarcastic_hand::to_become_senile: Zen Mod jeste pre par dana, a ja imam pravog punta (iz 95-te-prva generacija) :)Da ne offtopicarim, samo napred, ali bojim se da to s'tackama na sistemu ne funkcionise. Tek sto pomislis da si stavio tacku, stavis jos jednu, pa jos jednu, itd... :diablo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislis, da li neko od nas zaludnih stavio Punto na svoj sistem? :sarcastic_hand::to_become_senile: Zen Mod jeste pre par dana, a ja imam pravog punta (iz 95-te-prva generacija) :)Da ne offtopicarim, samo napred, ali bojim se da to s'tackama na sistemu ne funkcionise. Tek sto pomislis da si stavio tacku, stavis jos jednu, pa jos jednu, itd... :diablo:

Tačka, tačka, tačkica, gotova je glavica... i onda od sistema bude čiča Gliša... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Смернице:-трансформациони однос-балансирани/небалансирани улаз-потребна индуктивност за цео опсег-врста језгра и доступност,-број извода и корак мотања.Неке назнаке да се стави бафер на излазу...Ја ћу се бавити изучавањем тематике до стварања критичне масе,а ако неког сврби да изнесе своје искуство изволте. :krstix: -

Moje preporuke bi bile otprilike- Prijenosni odnos do nekih 4 puta. Visestvarno ne triba uz koristenje tipicnih danasnjih izvora signala- Da li poc na balansirani ulaz, zavisi od zahtiva ostatka sistema. Osobno mu ne vidin potribe, balansiranje se koristi kod dugackih vodova koji mogu bit ili jesu izlozeni smetnjama. A to kod kucne opreme u pravilu ni slucaj.- Potribni induktivitet je potpuno va funkciji izlaznog otpora izvora signala (ili buffera ispred). Uz takav niskoomski buffer moze induktivitet bit vrlo mali a to donosi daleko bolje ponasanje trafa na visim frekvencijama- Vrsta jezgre je isto (mada indirektno) va funkciji izlazanog otpora izvora signala. A kako ovdi trafo dela sa ustvari vrlo malim naponima i bez ikakvog samaranja od strane DC-a i moze imat (vrlo) mali induktivitet, triba gledat da jezgra ima ca bolje RF karakteristike. Npr Epcos-ove visokopermabilne feritne jezgre. Mada se i na najklasicnijim EI ili C jezgrama moze isto postic jako puno- Broj izvoda ovisi o zeljenoj preciznosti regulacije (a i o raspolozivom preklopniku :buehehe: ). Manji od recimo 20-ak sigurno ne bi tribal bit- Bufferi (i isprid i zada, smjesteni uz sam trafo) su obavezni ako se oce ista kvalitetno postic sa TVC-om i bez njih ga nima ni smisla uopce poc delat. Bez njih TVC postaje i previse ovisan i o onome isprid i o onome iza i bez obzira ca se neki kunu va njega, to je ipak samo polusklop. Da bi trafo dal ono maksimalnoo ca moze, mora bit napajan iz izvora niskog izlaznog otpora a sa druge strane mora vidit cim manji kapacitivni teret. Tipicnih 100-ak ili i malo vise pF ca predstavljaju kabeli i ulazni kapacitet ampa su vec vrlo velika kapacitivna opterecenja za TVC. Pogotovo ako nima ni ulaznog buffera pa i iizlazni otpor samog izvora signala upada va igru.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ostao sam bez daha :good2: Sto bi Zika rekao, "deco tisina, pocinje omiljena serija" :popcorn::cheers:

Meni je cisto krivo ca cu u iducih misec dana bit vrlo malo po forumima pa necu moc aktivnije sudilovat. Tema je jako zanimljiva i o toj tematiki se ima ca pricat
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...