Jump to content

Putem beznađa do TVC-a


Daudio

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 194
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

a kako @sipi zamišlja muziku?

Ja ne zamisljam - znam kako uzivo, bez elektrike, zvuci i orkestar i klavir i violina i klarinet i ....Odem nekoliko puta godisnje na Kolarac, da ne zaboravim... ;)Kad se covek ogranici samo na kucno slusanje obicno pocne da preferira ono sto se njemu svidja tj. ono sto je po njegovom "ukusu", a to se menja vremenom. I to je u redu ako se coveku ne svidja kako real life instrumenti stvarno zvuce...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma kakva rasprava ...... imas dve strane (ponajmanje) od kojih svaka tvrdi da joj se svidja ono sto joj se svidjanajgori sam ja od sve dece - meni se sve svidjaodmak posle mene - po najgorini - je Sipi - njemu se nista ne svidja :sarcastic_hand:al' sto lepo leze eufonija ceveta i trafoa ........ pustis ziku , zapalis duvana , casica omiljetog pića........ jos kad pripustis granafor na sve to , pa makar pustao Physical Grafitti - primerak koji se izredjao na svim Simfonijama , trubadurima , Toscama i traviatama blize okoline .........:cheers:ultimate hedonizam ........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....odmak posle mene - po najgorini - je Sipi - njemu se nista ne svidja :sarcastic_hand:...

Ma i meni se svidja sve sto se pravi i dok se pravi - samo mi se ponesto ne svidja da slusam... :DMoze covek generalno i da voli sve zene, al' ne bi valjalo da ih bash sve... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad se covek ogranici samo na kucno slusanje obicno pocne da preferira ono sto se njemu svidja tj. ono sto je po njegovom "ukusu", a to se menja vremenom. I to je u redu ako se coveku ne svidja kako real life instrumenti stvarno zvuce...

Jednom rečju, usviravanje...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malocas dokon pop...Cusnuo sam za probu izlaz iz cd plejera right u snagas. Zvuci malo drugacije (bolje) nego kada se kocoperi pretpojacalo izmedju njih.Jasno, ekeperiment odradjen na istoj jacini zvuka.Malo glupo pitanje, ali eto moram da pitam - kada se vrhunski preamp ubaci izmadju izvora i snagasa zvuk bi trebalo da ostane isti? :scratch_head: Ili da bude mozda bolji (ona prica, prilagodjenje, impedance, osetljivost, ulaz, izlaz...) :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jednom rečju, usviravanje...

Ko to kaze... stara indijanska poslovica veli:

Ko ne jebe svasta, taj ne jebe nista!!! :Viannen_loungelizard:

sreca pa smo Aca Car nad Carevima - i moja malenkost , konstantno usvirani

nama sve lepo

:buehehe:

Malocas dokon pop...

Cusnuo sam za probu izlaz iz cd plejera right u snagas. Zvuci malo drugacije (bolje) nego kada se kocoperi pretpojacalo izmedju njih.

Jasno, ekeperiment odradjen na istoj jacini zvuka.

Malo glupo pitanje, ali eto moram da pitam - kada se vrhunski preamp ubaci izmadju izvora i snagasa zvuk bi trebalo da ostane isti? :scratch_head:

Ili da bude mozda bolji (ona prica, prilagodjenje, impedance, osetljivost, ulaz, izlaz...) :rolleyes:

uvek je bolje ako mozes da izbacis komponentu iz lanca signala ;

natavno - naglasak jeste na boldovanom ; znaci - ispostovane impedanse , naponski nivoi ......

znam kako to ide - priraste ti na srce preamp , pa mislis da ne mozes bez njega

eto ti Zike za primer - on tih priraslica ima ihaj ...... pa ih samo menja i spaja i redno ako mu se hoce .

hedonista

:Viannen_loungelizard:

dok njegov drug na drumu ore iste lilanearno

:serbvidkakisicl0:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malocas dokon pop...Cusnuo sam za probu izlaz iz cd plejera right u snagas. Zvuci malo drugacije (bolje) nego kada se kocoperi pretpojacalo izmedju njih.Jasno, ekeperiment odradjen na istoj jacini zvuka.Malo glupo pitanje, ali eto moram da pitam - kada se vrhunski preamp ubaci izmadju izvora i snagasa zvuk bi trebalo da ostane isti? :scratch_head: Ili da bude mozda bolji (ona prica, prilagodjenje, impedance, osetljivost, ulaz, izlaz...) :rolleyes:

Drugi „dokon pop“ je preamp koji ima takvu osobinu nazvao „dosadan“ (naravno u naj-positive-nom smislu)... Malo su ga napali, ali, sve je leglo na svoje... Pravi thread za priču o „dosadnom“ preamp-u... I utisci se, (skoro) sasvim slažu... Al', makar kod mene, naglasak je na „dokon“... Lepo reče sveprisutni... hedonist-a...Ključna reč je, kako me je DnD naterao da shvatim, prilagođenje... Dakle, trebalo bi da zvuk bude „ne gori“...Idem da tražim taj zvuk...Trenutno slušam tube preamp i prija mi „farba“...P.S. Slučajno naleteh na jedan opis pojačala (nije važno kog): The timbre of this amp is sufficiently neutral and uncolored that there just isn't much to say about bass, midrange, and treble... ...Rather than give you "exciting" sound with a great deal of "forward" dynamic energy, they seem rather to disappear into the music...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dakle, rasprava "dal je voda oko broda" se rasplamsava, ali bez obzira, jedva cekamo prototip tog TVC-a :good2: Daudio motaj to jer kad stigne "naslednik" necemo te ni cuti, ni videti, a bogami ni citati ;):cheers:

Ma hoće, kad se bebče probudi u tri ujutru da je gladan/gladna, tata ustane i ne mož' više zaspat, pa to ti je, e, onda na komp pa baulja sa Zenom i Google botovima... :aloofandbored12:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"Од извора два путића"Дилема,користити феритно језгро ознаке hf-sb-9c,или користити гвоздено C језгро са трафоа еi v2.150.18(има их пуна кутија негде у Бачу).Инстикт и искуство ме вуку ка фериту,теорија каже да је С језгро идеалније,теорија каже и да је боље дуже а уже... :confused1: Узгред ако неко има електромагете за звонце старих телефона(мотаних жицом о.о9мм) није наодмет да припомогне пројекту.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Узгред ако неко има електромагете за звонце старих телефона(мотаних жицом о.о9мм) није наодмет да припомогне пројекту.

Samo mi reci koliko metara, moz se nabavi i nesto egzoticnije od Cu :serbvidkakisicl0:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....Узгред ако неко има електромагете за звонце старих телефона(мотаних жицом о.о9мм) није наодмет да припомогне пројекту.

To je iz Iskrinih telefona sa vrtilacionim brojcanikom - znam da imam najmanje jedan u podrumu, a znam i gde bi trebalo da ima jos. Ako iskopam, javljam se.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja bih isao na C jezgra .... al' to tebe ne mora da tangira :Viannen_loungelizard:...... bi pomoglo po 3-4 komada od ovakvih :

Јесте да сам амбициозан,али да будем реалан са 0.06мм жицом мислим да не би успео да будем толико нежан.Имам 2 таква калема са 0.17мм...до сада сам радио са 0.09мм тако да бих волео да са њом завршим.У сваком случају знам где има ако зафали :drinks:Гледам и ја та С језгра, дебљина у односу на дужину језгра у односу 20мм:35mm,код ферита је 15:26...што му дође исти однос(битно за индуктивност завојнице),Ферит има лепо тело за мотање,код С језгра морам и тело правити.Идем на ферит,а ако стигнем можда и С језгро намотам па да упоредимо.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...