Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

Hristos se rodi! Srećan Božić svima!

 

Elem, ipak nisu sasvim isti, ovi moji su 245/27/100F... u svakom slučaju merenje ne gine.

 

Vaistinu se rodi.

Ma i mene ceka merenje nego treba mi neka kutija a nemam vremena a nemam ni uslove u stanu da krpim to, a kuci sve redje idem pa n isam ne znam kad cu to da izvedem. Ono sam slucajno nasao, ali se bas ne oslanjam na to puno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam ko je pogrešio, ali podaci na sajtu gde se može ići malo unazad kažu ovako:

http://fxtop.com/en/historical-exchange-rates.php?A=1&C1=GBP&C2=DEM&YA=1&DD1=&MM1=&YYYY1=1982&B=1&P=&I=1&DD2=30&MM2=12&YYYY2=1992&btnOK=Go!

 

1982 - prosečna vrednost na godišnjem nivou za 1GBP bila 4.24DEM

1992 - 1GBP = 2.74DEM

 

attachicon.gifgbp-dem.jpg

 

edit: kako god, previše para pa sve da je tri puta Nakamichi Dragon. Jesam nekad slinio i ja, ali šta je mnogo, mnogo je...

 

...  još kad bi mi neko objasnio razliku duplo jeftinijeg modela (osim što ima auto treckinga kao kod video rekordera naspram manulanog što većina drugih modela poseduje) i dragona baš bi bio sretan!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta da ti kažem kad znaš za Velikog Vrača i Maga zvanog VladaC.

Za njega samo reči hvale.

Znači krećeš u igranje. Lepo. Ne žuri. Poslušal ga i želim ti uživanje.

Vlada je genije iz Kenije,  i to bi mi bilo najjednostavnije, ali bih voleo da nabacim neki pristojan multimer i da probam da sam izmerim. A ima da ga smaram na kraju, da proverim šta sam izmerio, he he... Prvo ću da uradim ono što bi svaki pristojan diyaudio-radiša uradio, da probam nove drajvere u ovoj tqwt kutiji koju već imam! Znači,džukačka varijanta- tresni ih u kutiju koja je projektovana za BetsyK, pa kom opanci-tom i džeri! Zekim se, and no great expectation, ali prema grubom tqwt calculatoru kutija za ove 10" ugodjena na oko 50Hz je slične veličine kao ove koje imam, pa košta me samo malo truda da probam.Inače, imam tonu iverice obostrano furnirane od nekog starog ormara -  obavezno ću im uraditi odgovarajuću kutiju, čim utvrdimo koja je .Zasad naginjem isto prelomljenom tqwt rešenju i to u monolith verziji,ovako nekako...

M-da, prema bas reflex cinculatoru i bas.reflex kutija je sličnih gabarita... Nagadjanje brez pravih TS parametara...

post-46-0-51005900-1420729148_thumb.png

post-46-0-54892900-1420729215_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

U trenutku kada si stavio link, cena je bila 85, nekoliko sati kasnije 105€. Biće da čovek vrednost računa u švajcarcima...

Nije to loš gramofon, međutim, tanjir je gvozdenjak 28cm namesto 30, na slici deluje kao da zvučnica ima telo ali ne i iglu, osim toga, iz ugla iz kojeg je slikano, nešto tamo oko zvučnice "smrdi" jer vijci deluju kao nakrivo uvrnuti (?) a komentar na konto konektora/žica me navode na pomisao da prodavac pojma nema o gramofonima ili samo lupeta (?)...

Kad se odbije vrednost nove igle/zvučnice, ostaje gramofon upitnih potencijala... Nije ni onda mnogo, ali bogami, ni malo... Ja bih se još nekoliko puta okrenuo u krevetu pre nego ga kontaktiram...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U trenutku kada si stavio link, cena je bila 85, nekoliko sati kasnije 105€. Biće da čovek vrednost računa u švajcarcima...

Nije to loš gramofon, međutim, tanjir je gvozdenjak 28cm namesto 30, na slici deluje kao da zvučnica ima telo ali ne i iglu, osim toga, iz ugla iz kojeg je slikano, nešto tamo oko zvučnice "smrdi" jer vijci deluju kao nakrivo uvrnuti (?) a komentar na konto konektora/žica me navode na pomisao da prodavac pojma nema o gramofonima ili samo lupeta (?)...

Kad se odbije vrednost nove igle/zvučnice, ostaje gramofon upitnih potencijala... Nije ni onda mnogo, ali bogami, ni malo... Ja bih se još nekoliko puta okrenuo u krevetu pre nego ga kontaktiram...

 

imao ga nekoliko dana, ganc novog još onomad kada je bio aktuelan, brže-bolje sam ga udomio, izgubio na njemu 10% od vrednosti.. na sreću :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

maska dosta izgrebana, fali nožica, fali kabl, ali je odličan :buehehe:

 

Za početnika (u svetu vinila) ko ima malo smisla za DIY i ne mrzi ga da se angažuje, a nema više no samo toliko para, možda i nije loša opcija, mada, ja sada već previše godina kreiram sopstveni bias pa se ne bih vraćao na "vežbanku"...

 

Kad je reč o gramofonima kao što je gorespomenuti, za te pare (pošto je sada već očigledno u pitanju uređaj koji nema ispravnu zvučnicu) može kako sam ja i uradio u temi - pokaznoj vežbi:

 

http://www.diyaudio.rs/topic/6473-diy-gramofon-iii/gde se rezultat dobro pokazao: http://www.diyaudio.rs/topic/6473-diy-gramofon-iii/page-13#entry174686

 

Taj isti gramofon se upravo (ponovo) sređuje da bude par ovome: http://www.diyaudio.rs/topic/7134-technics-sl-1210-veliko-spremanje/a služiće da proveravam ploče sumnjivog kvaliteta (očuvanosti) ... Ostaje samo nekoliko sitnih detalja da utegnem i da nađem zvučnicu koja može da "zaore" a da me srce ne zaboli zbog posledica koje takvo oranje može (a veoma izvesno i hoće) da ostavi na igli... Na SL-1210+DL103R mogu samo mint ploče tj samo one koje su tip-top...

 

Ko god je sklon samogradnji a ne misli potrošiti bogatstvo + želi solidan gram, preporučujem da još jednom pročita temu o samogradnji jednostavnog a dobrog gramofona... Ne košta mnogo, a siguran sam da može da parira najvećem broju artefakata sa KP... (pogotovo u klasi cene)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...