Jump to content

Ugaoni profili za kutije?


ManicP

Preporučeni Komentari

Ма, онога никад превише и како да дођем празних руку.

Можда ми нагласак при писању није добар, требало је да буде оно заоно, тако каже Мима Шиш у Аудицији.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 163
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

  • 1 month later...

 bump! Prviii...   :sarcastic_hand:

Daklem sve u svemu, ništa naročito u škatuli, napajanje za zvučnu kartu ODAVLEN, filtarski kondenzator više-manje, metal film otpori u paraleli umesto onog velikog žičanog otpora...

Žrtvovao sam parče profila da učim na svojim greškama.

Prednja i zadnja strana su od Al flahova 50x3mm, ostalo iseckano od Al lima 2mm ubodnom testerom. Sve je samo ošmirglano do šmirgle 600.

Od alata ništa posebno nije korišteno: ubodna testera, dve stolarske stege, aku bušilica, juvelirska testera za otvore, turpije, šmirgla, ureznica M3 i ostala sitna buranija.

Nije loše ispalo, a Leo je kao i običo bio u pravu u vezi metala, na limovima ima dubokih riseva, mečku da rodiš od šmirglanja...

Evo i neka slika...

post-53-0-07635800-1292280267_thumb.jpg

post-53-0-33071000-1292280277_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"Људи, па ово није тако лоше!":clap: Нарочито ми се допада како си избушио рупе за хлађење. Ја покушавам годинама бушилицом и бургијама и увек изгледа као да су радили ђаци на ОТО-у.:moil: Како си то урадио? Шта је "juvelirska testera za otvore"?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.

Pedja, lepo si ga skutijao.

Jel bilo frke oko urezivanja M3 u čela profila ?

Kutiju možeš dodatno zaštititi, od vlage iz vazduha ili od dodira kiselih ruku, preprskavši je Plastik sprejom.

Kolega Pile je na jednom svom projektu koristio neki fensi sprej sa teksturom osušene boje, i izgledalo je odlično.

Ovo i ne moraš raditi ako želiš da lim prirodno patinira.

Može se desiti da dobije neravnomerne pege ili feke. :good2:

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"Људи, па ово није тако лоше!":clap:  Нарочито ми се допада како си избушио рупе за хлађење. Ја покушавам годинама бушилицом и бургијама и увек изгледа као да су радили ђаци на ОТО-у.:moil: Како си то урадио? Шта је "juvelirska testera za otvore"?

Kutiju sam provo "projektovao" u AutoCAD-u, sa sve otvorima, odštampao u razmeri, zalepio papir na lim. Onda tačkastim obeleživačem obeležio centre rupa da ne bega burgija (za neupućene, zašiljena alatka, kao ekser po kojoj se lupa čekićem i utiskuju rupe na materijal. Ja konkretno koristim naoštren polomljen šrafciger). Izbušio rupe burgijom 1,5mm a zatim Jovo nanovo sa 4 mm. Bušeno aku bušilicom iz ruke. Samo uzmi novu, oštru burgiju, pre svake rupe je malo okvasiš alkoholom i bušiš polako.Juvelirska testera je kao one testerice za OTO, što se stavljaju u ram, samo je ohoho kvalitetnija i secka metal (što me nije sprečilo da polomom 10 kom. dok se nisam uštosio). Jedina mana je što se prodaju u pakovanju 12x12 kom za 2300 din. Prodavnica se zove Italpek, na NBG, adresa može na PP ako treba...Takođe mali savet. Kada sam bušio rupe i sekao otvore, stranu lima koja ide spolja sam oblepio krep trakom (onom za krečenje iz farbare) tako da nisam lim dodatno izgrebao dok sam ga tumbao po stolu punom opiljaka.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.

Pedja, lepo si ga skutijao.

Jel bilo frke oko urezivanja M3 u čela profila ?

Kutiju možeš dodatno zaštititi, od vlage iz vazduha ili od dodira kiselih ruku, preprskavši je Plastik sprejom.

Kolega Pile je na jednom svom projektu koristio neki fensi sprej sa teksturom osušene boje, i izgledalo je odlično.

Ovo i ne moraš raditi ako želiš da lim prirodno patinira.

Može se desiti da dobije neravnomerne pege ili feke.     :good2:

.

Za navoje je poslužio tvoj recepat da ne bega ureznica, nikaki problem. Profil sam turio u mengele zajedno sa malim L profilom naslonjenim sa unutrašnje strane i lepo se urezuje. Ima dovoljno mesa da se taj pomoćni komad ni ne ošteti.

Biće tako nešto za zaštitu, neg sam bio nestrpjiv da je skockam, Rastavi se za čas, sve je ušrafljeno na dno kutije koje i necu obradjivati više jer se ne vidi, pa nije frka da se rastavi za 3 min.

Našao sam neki primer u spreju za plastiku i soft metale, providan je i mat pa ću probati s tim. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, gotova je jos jedna kutija sa GB-1 profilom.Veca je od Pedjine (22 x 15 x 7,5cm) ali vrlo cvrsta i opcenito zgodna.Nisam se bas ukakio od smirglanja i poliranja, moze to mnogo preciznije i lepse, ali nisam ni nezadovoljan rezultatom.Navoje u profil nisam ni urezivao - imam dosta jake, celicne M3 srafove koji su sami sebi jako lepo napravili navoj u celo profila.Poenta je - za jedno popodne, skoro bez alata (turpija, burgija, bonsek, skalpel) moze da se napravi jeftina a valjana Al kutija. Profili su zmaj ! :ok:post-20-0-50815800-1292371681_thumb.jpgpost-20-0-49087500-1292371694_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Našao sam neki primer u spreju za plastiku i soft metale, providan je i mat pa ću probati s tim. Predlažem upotrebu akrilnih smola - metil metakrilata ( Paraloid B-72 )sa toluol ili ksilol rastvaračem , od koncentracije zavisi da li dobijete mat , polumat ili sjajnu površinu. Velika prednost je da zaštitni sloj može 100% da se skine sa rastvaračem, ako Vam postignuti efekat vizuelno ne odgovara.Za nabavku smole obratite se nekom poznaniku koji radi u nekom muzeju, gde se čuvaju predmeti od metala. Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam bio svojevremeno zadovoljan sa pulwer bojom ( elektrostaticki se nanosi i pece u rerni) za aluminijumske kutije sa ugaonim profilom. Ima raznih boja i finoca ( mat, sjajna, pomorandzina kora..). Naplacuje se po povrsini i za ovakve kutije je prilicno mala cena pulverovanja.Mala zamerka ako smem, cosak profila je "stariji" od prednje ploce koja ga zatvara. Usto je prednja ploca sa radijusom a profil pod vinklu. ( Da li ima ugaonog profila sa radijusom. Iam u Nissal)I mali predlog. Ugaoni profili mogu da budu i spreda a ne samo sa strane. Tada je moguce da strane koje zatvaraju kutiju i srafe se u profil budu recimo od drveta pa se dobija nesto ala SONY ES CD ili jos neki tako malo ekskluzivniji modeli a drvenim bocnim stranicama ( Unison). Takodje ne mora 4 profila po kutiji vec recimo tri i onda se izvode razne krivine sa stranicom koja se savija da bi glumila jedan profil pa je moguce dobiti nagnute prednje strane ( ala pult) i drugo. Radio sam nesto slicno i cini mi se prvi lampizator spakovao u takvu kutiju. Ima slike na onom forumu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...