Jump to content

Ugaoni profili za kutije?


ManicP

Preporučeni Komentari

Pade mi nešto na pamet. El zna neko gde bi imalo da se uzmu (ili kupe :sarcastic_hand:) profili kao sa slike, Mehatronika ih ima za izradu kutija.Zvao sam i pitao, u principu to im je repro materijal i ne bi prodavali...Bilo bi zabavno imati par metara ovoga na lageru, pa kad zatreba kutija bonsek u ruke i eto lepe kutije po meri...Možda bude zanimljivo još kome.

post-53-091270600 1286286769_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 163
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pade mi nešto na pamet.

El zna neko gde bi imalo da se uzmu (ili kupe :sarcastic_hand:) profili kao sa slike, Mehatronika ih ima za izradu kutija.

Zvao sam i pitao, u principu to im je repro materijal i ne bi prodavali...

Bilo bi zabavno imati par metara ovoga na lageru, pa kad zatreba kutija bonsek u ruke i eto lepe kutije po meri...

Možda bude zanimljivo još kome.

Mudar si ti :Viannen_loungelizard:

Mehatronika je platila izradu alata za ekstrudiranje ( brizganje ) ovog profila.

Time je i ekskluzivni korisnik, što znači da firma koja im pravi profile radi samo za njih , ali ne i za tržište.

Pre nekih 4-5 godina, znam da je u Nisalu izrada alata za brizganje sličnog profila koštala oko 700 - 800 evra.

Alat ostaje u vlasništvu firme, pod brojem.

Nepovoljnost je što su dizali kvotu narudžbine sa 250 na 500 i više kilograma, što je stvarno previše.

Za male proizvodjače nije baš jeftino da prave takve zalihe.

Ako baš hoćeš jevtinije da prodješ, naruči od Mehatronike sirovu kutiju, neplastificirani i bez ikakvih rupa, samo isečenu u glavne sastavne komade.

Onda se sam igraj i kasapi kako ti treba.

Nekada je bilo ovakvih profila i u maloprodaji, kao viškovi iz proizvodnje, ali su se vremena promenila.

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mudar si ti :Viannen_loungelizard:Mehatronika je platila izradu alata za ekstrudiranje ( brizganje ) ovog profila. Time je i ekskluzivni korisnik, što znači da firma koja im pravi profile radi samo za njih , ali ne i za tržište.Pre nekih 4-5 godina, znam da je u Nisalu izrada alata za brizganje sličnog profila koštala oko 700 - 800 evra.Alat ostaje u vlasništvu firme, pod brojem.

Ovo nisam znao    :scratch_head: Osim onog da sam mudar    :sarcastic_hand:  

Nepovoljnost je što su dizali kvotu narudžbine sa 250 na 500 i više kilograma, što je stvarno previše.Za male proizvodjače nije baš jeftino da prave takve zalihe.

Ovo, na žalost, jesam.

Ako baš hoćeš jevtinije da prodješ, naruči od Mehatronike sirovu kutiju, neplastificirani i bez ikakvih rupa, samo isečenu u glavne sastavne komade.Onda se sam igraj i kasapi kako ti treba.

To je aktuelan plan   :good2:Hvala na informacijama, ispravno sam pretpostavio ko će imati info iz prve ruke. Sir Oliver, baš takva kutijica!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je aktuelan plan :good2:Hvala na informacijama, ispravno sam pretpostavio ko će imati info iz prve ruke.

Evo kao dodatak par fotki jednog kućišta za cevni preamp koje sam radio pre godinu -dve .Kutija je naručena od Mehatronike, sirova bez jedne jedine rupe i plastifikacije, samo limovi i profili.Sve drugo što je trebalo raditi, seckanje, pregrade, navoje i ostalo sam radio ja.Ovakva kutija nije baš pogodna za eloksiranje, zbog kvaliteta limova. Zato mogu da se plastificiraju.

post-11-080601500 1286293070_thumb.jpg

post-11-029108300 1286293080_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kakvo srpsko ekstrudiranje, kakvi bakrači. ono su standardni profili ili od fišera ili pade.savršeno nabavljivo kao i bilokoji sk profil.čudna mi kupusa.naravno da ima i adam hall profila al su skuplji ( i lošijeg oblika ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... savršeno nabavljivo ...

Evo gledam Fischer katalog i ovoga 'GB 1' bih pazario jedno 4-5 metara, ali i u njihovom katalogu je naveden samo kao deo kit-kompleta (cela kutija) - ne daju profil sam za sebe...Jel' ti znas neki nacin na koji bi 'gb 1' bio savrseno nabavljiv?post-20-099230700 1286318138_thumb.gif
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.

Gujo, dobri su ovi profili iako nisu bog zna koliko izgledni.

Pravio sam neke kutijice za ispravljače i regulatore, jednom rečju radioničku elektroniku.

Nije zgodan za veće kutije, 19" i slično, zato jer se limovi uvlače u šlic 2mm, pa kad treba otvoriti kutiju radi neke intervencije, obavezno sledi skidanje zadnje strane.

Naravno kome to ne smeta a cena mu odgovara, mogućnost je odlična.

Dobra kutija se može uraditi i bez ugaonih profila, velika ili mala svejedno.

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...