Jump to content

PAPA'S KOAN


Zen Mod

Preporučeni Komentari

elem - beše opisano u temi http://www.diyaudio....dpost__p__45221

ono sto je Vlada (AR2) doneo kao poklon od Papa Nelsona .

slede slike nastavka ;

dual mono napajanje ( zajednicki primar trafoa za oba kanala , posebni sekundari i cap bank za svaki kanal )

sto ce reci - 2x18Vac - 2x Graetz - 2x( 33mF-0R1-33mF) ....... sve to po kanalu

trafo 800VA

kondovi na kanalnim pcb Elna 470uF/35V/125C ; 2 kom PSU filter bypass-irani sa 100nF neki poly , 2 kom kroz koje tece signal bypass-irani sa 10nF MKC ( polycarbonat)

pcbs su predprodukcijske prototipne , pa sam ih ja prepravljao na finalnu iteraciju seme F4 , gde su izmene unesene zarad zastite ulaznih Jfeta od preteranog swinga ..... naravno - secamo se da je F4 voltage follower .......

power ozicenje Nauk ( precnik ~2,5mm stari - sa vrazje puno licni) , signalno 0,1mm posrebreni bakar

trafo u sendvicu od sundjeraste gume

15R NTC kao soft start

15R NTC za spoj mase svakog kanala i case , koji je na uzemljenju . zemlja preko ferit prigusnice

ferit prsten na oklopljenom mreznom vodu do toroida

obilato koriscena platnena izolirka - mlogo fancy deluje :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 92
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

nalepnica "Papa's Surprise" vidljiva na slikama u temi linkovanoj u prvom postu , je strateski stavljena preko ostecenja na frontu - nastalom u transportu ;nije bila greda , iako se Vlada nasekirao :respect: , jer sam ja ionako skontao plan daisti front posaljem kod Lea na graviranje natpisa ;ispade da je Leonardo - posle dogovora - morao da ukloni postojeci elox , izbrusi front ponovo ,doradi 1+3 malih ivica, posalje na elox , te potom gravira logo koji sam smislio.danas mi stize post express posiljka .bese nekih trzavica u PP i e-mail komunikaciji sa Munze Glodačem važnih delova ........ nikako da mi napise koji nacin placanja preferira ...... no - kad sam otpakovao komadesku aluminijuma - posle prvih nekoliko minuta divljenja ( a ja sam od onih koji mogu da prevrcu - vec visegodisnje posedovani - Zippo - 10 min. po rukama , kao da ga vidim prvi put - diveci se "form follows function" :buehehe: ........ elem - posle prvih nekoliko minuta divljenja - skontah da ima i papiric zataknut u minuciozno spremljenu ambalazu ploce :(nadam se da Leo nece zameriti obznanjivanje rukopisa :clapping: )

post-2-089918000 1286060563_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

iskreno - samo sam amp pustio danas u rad - sto ce reci - preliminarno podesio mirnu struju i offset ;

sutra-prekosutra sledi kuvanje i finalno podesavanje parametara , kao i slusni test ;

ma sta test - slusanje :crazyrocker:

davno bese kad sam imao Ikebana F4 na stolu ..... i mislim da je svirao jedno 3 dana ....... tako da i nece biti nekih iznenadjenja ;

ono sto je najznacajnije ( po pitanju ampa nema neke frke , jer se covek na dobro lako navikne ) - meni srce puno

eto - nisu jebeni novci sve u zivotu

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ono sto je najznacajnije ( po pitanju ampa nema neke frke , jer se covek na dobro lako navikne ) - meni srce puno

eto - nisu jebeni novci sve u zivotu

:drinks:

Ovo jeste poenta.

Svaka čast i Leu i tebi :cheers:

Samo to pojačalo... Stvarno je Fugly :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Alal vera! :respect::clapping:

e - jednom i ti mene da pohvalis ....... :Viannen_loungelizard:usput- ista tema i na Big DiyA .mozda postoji neka razlika u textu (mozak mi na rezervi vec nekolicinu sati ) :http://www.diyaudio.com/forums/pass-labs/174674-papas-koan-papas-surprise.html#post2320759
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma šta svaka čast Zenu ... ???E vala, svaka čast i nama svima. Konačno dočekasmo da Deda i sebi neko pojačalo :hammer: ... hihihihi :rofl: Treba sve da nas časti pivom. Rakiju neću da pominjem :wave:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Зен,сви те нахвалише и то са разлогом. :good2: Ево ја ћу да те укорим.Где је на фоткама она лепа црвена кутија ћилимаре,зар си сав препуцијум изгорео у предходним пројектима? :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kao prvo - da ti ja jos jednom - javno - iscestitam , i da te pitam sta si cekao do sad da devojku najzad ucinis postenom ?:buehehe::cheers:

.....Где је на фоткама она лепа црвена кутија ћилимаре,зар си сав препуцијум изгорео у предходним пројектима? :drinks:

koja crvena kutija ?ima prepucijuma jos , ne boj se ....... :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Е ајде да и Ја ударим једно : Свака част, наравно прво Влади што је теглио ту кутијетину преко Атлантика. :respect:И наравно Нелсону што је најзад решио да распреми шупу   :buehehe:.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...