Jump to content

Zanimljivi & smešni na You Tube


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 6.2k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

pre 32 minuta, prophet reče

Opadanje kvaliteta muzike poklapa se sa pocetkom demokratizacije.  Primetno i kod autora koji su stvarali i pre i posle demokratizacije.



Nadovezat ću se na ovo.
Nekako mislim da su sa demokratizacijama malo po malo nestali muzički urednici i voditelji glazbenih emisija na radiju i televiziji koji znaju znanje.
Pred nešto manje od tridesetak godina sam gotovo ludio kad bih vidio da neke emisije vode likovi od kojih čak i ja znam više, a nisam ni tada bio niti sam do danas postao nikakva muzička enciklopedija. S vremenom sam se pomirio s time, ali imamo rezultat porasta glazbenog neukusa kod mladih.
Možda sam samo imao sreće, pa odrastao u sredini gdje ne samo da se nisu slušali narodnjaci, nego se sa snobovskim podsmjehom gledalo i na zabavnjake i na pop zvijezde. (Ovo "snobovski" ne ide na diku, ali je bilo baš tako, pa da ne uljepšavam)
S nestankom tog usmjeravanja koje je dolazilo iz samog sustava se brzo srozavao i "ukus" većinskog dijela publike.
No, da ipak nije sve otišlo u Honduras mi je dokazala klinka kad mi je neki dan u autu puštala neke nove bendove preko Spotify. Nisam ništa zapamtio, ali mi je bilo okej.
Onda mi je dan kasnije pustila nekog japanca s genijalnim piano uvodom u pjesmu, a nakon uvoda - kuruza.
No uvod mi je bio toliko dobar da sam posumnjao da je inspiriran sa Eugenom Maslovom i "To my teacher to my friend" i potražio sam da ponovo čujem.
E zašto ovaj primjer? Zato što bi pravi voditelj neke glazbene emisije ili muzički urednik trebao to spomenuti publici i svejedno pustiti japanca ako je to trenutni hit.
Znam da nisam Rick Beato, ali kad su ti "rantovi" već u modi da idem i ja u korak s vremenom. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovde se konkretno misli na demokratizaciju u smislu omogucavanja vecem broju ljudi da stvaraju i izdaju muziku. Pored pomenutih ritam masina, tu je pre svega zasluzan softverski deo u vidu Cubase, Logic...pa na dalje. Zatim Hard disc recording pa autotune i ostale korekcije. I tu kvantitet n8je izrodio kvalitet iz prostog razloga jer se radi o umetnosti. Cak su i sintisajzeri imali smisla dok se nije tezilo oponasanju realnih instrumenata. Svirali i stvarali ljudi kako Bog zapoveda. Bez muke nema nauke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je to, lemilica, flux i tinol. Dosta puta sam lemio slicne stvari, samo mirna ruka i malo vezbe

Ovo sam radio ko zna koliko puta:

I nekoliko puta menjao Infineon Tricore MCU u motornim kompjuterima (npr TC1782, 176 nozica, 0.22mm nozica, 0.5mm razmak)

https://obrazki.elektroda.pl/3655059200_1546958815.jpg

Zica za repovanje izgleda debelo :) Slika je sa neta, mozda cak i imam negde video od nekog od tih poslova...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:Viannen_loungelizard:


Nevjerojatno!


(Samo mi se ne sviđa to što je izgrebao vjerojatno još dobre ploče. Hungaroton zna biti jako dobar! Bar su jako dobre ove dvije što su završile kod mene.)
 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...