Jump to content

Zanimljivi & smešni na You Tube


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 6.2k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Srećom pa kod mene ne bi upalilo: pre ulaska u bioskop (pozorište, priredbe, sastanke itd) isključujem telefon a u kolima nema šanse da ga kopam iz džepa. Kad ima prilike a ja pogledam šta je, pa il' nazovem il' ne... Nema nikada ničega toliko hitnog zbog čega bih ja morao da se javim odmah ili u narednih nekoliko minuta... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U mom poslu smo ga pominjali po Galton-ovoj dasci a evo i još poneke mudrosti pokojnika pod imenom Fracis Galton...

Na žalost pamti se i po jednom drugom concept-u koji nije doneo mnogo dobra čovečanstvu...

http://zena.blic.rs/recepti/recepti-redakcije/24241/Pogresno-ste-sekli-tortu-celog-zivota-Evo-kako-da-dobijete-savrsene-parcice

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I onda se ja čudim što mi u glavi haos...

 

 

onda dokazivanje da li jest istina ili nije:

 

 

nisam našao objašnjenje kako se trik izvodi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Frekfencija telefona je od 800 - 900 Mhz. Što je blisko mikrotalasnoj koja radi na oko 915 Mhz

Zbog pritiska unutar kokice jezgra , voda ne ispari na 100 ° C. Umesto toga ,

ona ostaje tečnost dok temperatura ne dostigne oko 175 ° C , na kojoj se zagrejana iz vode pretvara u paru .

Q = M C * (delta T) delta T je promena temperature . 175-21(sobna temperatura)

specifični toplotni kapacitet kokica C je 1650J/kg stepeni

a masa M , ako pretpostavimo jezgro kokica teško 1 gram , ima 0.105g grama vode odnosno 0.000105kg*5 kokica

= 0.000525kg

Q = (0.000525)*( 1650 ) *( 154 )

Q = 133.4 J/kg·°C

Snaga = džul / po sekundi . 133.4/1W = 133.4secs

Ako je bilo potrebno oko 5 sekundi da se pretvori voda u jezgru kokice u paru ,na snimcima se vidi - potrebno je : 133.4/5sec = 26,68 W pod pretpostavkom da je sva snaga iz telefonskog predajnika otišla u antenu . Mobilni telefoni obično imaju 0.75W -1W predajnike . Što znači da je potrebno oko 26 telefona. :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...