Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Gde su nestale dve moje poruke koje su u duhu ove teme ......zanimao sam se odlaskom na sajam elktronike i postavio sam neke sličice ...između ostalih jedna kutija za elektroniku jedan drajver sa hornom , SMD kondezatore , dugmiće od alaminijuma iiiiiiiittttttt dalje ....sve za projekte diy audia .........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pogledaj nove postove pri vrhu index stranelepo pise - ne volimo radeta , pa smo opeglali vracanje backupa(Mika se , eno , posipa pepelom jos od sinoc a mi mu nista ne mozemo , jerbo pokajnicku glavu ni mac ne sece ):rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Phono MM deo pretpojačala Audiolab 8000C. Dva kanala, a napajanje sa logikom (MUTE f-ja) je na samom dnu. Potpuno diskretno, sve fino upareno i premereno. Radi k'o zmaj.P.S. Šta bi sa forumom sinoć? Srećna Nova Godina i vama. :newyear:

Lepo izgleda... :oke: ...jednoslojne i dvoslojne plocke smo izgustirali, sad krecemo na sprat :)U zadnje vreme i ja razmisljam sve vise u tom pravcu...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo izgleda... :oke: ...jednoslojne i dvoslojne plocke smo izgustirali, sad krecemo na sprat :)U zadnje vreme i ja razmisljam sve vise u tom pravcu...

To mi je omiljena konstrukcijaska forma - ima samo jednu manu: dobra je iskljucivo za skroz zavrsene uredjaje tj. one koje vise nemas nameru da doterujes i menjas. Cim se pojavi zelja/potreba za promenama/merenjima, videces da nije bash najzgodnije za rad...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, napokon zavrsavam dvokanalno predpojacalo za gitaru koje sam zapoceo prosle godine, bazirano na legendardnom mesa boogie mark IIC+. Promenio sam par stvari, stavio releje umesto optokaplera za switching, konvertovao zadnju triodu u buffer da bi bolje vozio efekte iza i slicno. Napravio sam i regulator visokog napona koji regulise B+ na 400V i koristi supertex LR8 regulator (20mA 450V max, idealan za preampove).

Nisam inace fan montoranja lampi na PCB, ali potrudicu se da zeznem stvari dok ubacujem lampe.

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovo je malo pretpojačalo za orkestar koji svira u lokalnoj crkvi , konkretno za flautu . Kapsula je Panasonic wm 61 a a kao predpojačivač koristim OPA 2134 ....sve je jednostavno i trenutno je u fazi ispitivanja , koliko pojačanje / zato sam stavio potenciometar / i koliko će da vuče struje . Dakle kao što se da primetiti bavimo se i radovima za opšte društveno dobro ......kasnije snimak orkestra

post-884-0-13425700-1353599697_thumb.jpg

post-884-0-40400900-1353599726_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovo je malo pretpojačalo za orkestar koji svira u lokalnoj crkvi , konkretno za flautu . Kapsula je Panasonic wm 61 a a kao predpojačivač koristim OPA 2134 ....sve je jednostavno i trenutno je u fazi ispitivanja , koliko pojačanje / zato sam stavio potenciometar / i koliko će da vuče struje . Dakle kao što se da primetiti bavimo se i radovima za opšte društveno dobro ......kasnije snimak orkestra

Juče probano i korišćeno na jednoj amaterskoj smotri orkestara i horova .....puno detalja koji inače karakterišu ovaj instrument .....uglavnom jedina zamerka sada ide na račun male Gaye koja mora da vodi računa i kako diše .....jednostavno i funkcioniše . ozvučava ovaj instrument http://it.wikipedia.org/wiki/Flauto_traverso
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...