Jump to content

Cabasse Galion V


LightMatic

Preporučeni Komentari

Treba smisliti neko Japansko resenje, posto je stan takav. Prvo, izbciti sav namestaj, ubaciti zvucnike pa posle smisljati sta kako... :D

Salim se. Sto se veze tice, kod trosistemaca sam cesto vidjao da je samo srednjetonac spojen u kontra fazi. Ali to bi onda moralo biti isto u oba slucaja. Bez originalne seme skretnice, tesko je znati... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobre kutije, ne bi bilo loše da se potpuno izbaci stara skretnica i isprojektuje potpuno nova, kada ti već stoje :D

Mada, po reznim frekvencijama se vidi da su znali šta rade.

To je neki slican fazon kao Acoustic Research AR90, samo što on ima 1.5" middome umesto 2", pa je gornja rezna frekvencija sklonjena iz osetljivog opsega, sa 5 na 7 kHz. Naravno i kad je uži opseg teže je uraditi skretnicu.

Izmenjeno od Koja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih uradio ovako. Kontaktirao bih najbližeg dilera za Cabasse, a to su ( vidi spojler zbog reklame ) :

Spoiler

SMART TOUCH D.O.O.J.J. STROSSMAYERA 12OSIJEK 31000Kroatien

Phone: +38 531 359 285Email: [email protected]

Ako oni ne ogovore na e-mail, nazvao bih ih phone-om, a ne bih dobio zadovoljavajući odgovor kontakitrao bih direkt firmu. 

https://www.cabasse.com/ 

Na ovaj način sam dobio odgovore na pitanja svojevremeno i od VPI Industries, Anti Cables ( direkt prepiska putem mail-a sa Paul Speltz-om ) i od Eminent Technology ( direkt prepiska sa Bruce Tigpen-om, vlasnikom firme ).

:BeerMugCheers:

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam veoma lepa iskustva i sa neposrednim obraćanjem Cabasse-u.

WWW.CABASSE.COM

The Official Cabasse website. Discover our HiFi speakers and systems designed to give audiophiles the essence of pure sound.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

njegova sema je logicna, samo je greska u vezivanju/polaritetu bassa - verujuci Brigantin semi

ako precrtas njegovu semu kako navikosmo ( kao Brigantin) isto mu dodje, apsolutni polaritet drivera svejedno - bitno da su medjusobno dobro polarisani

nemaju  je typo, editovah

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala vam na savjetima i na utrošenom vremenu :cheers:. Znači, najbolje bi bilo pratiti ovu Brigantin šemu. Usput sam primjetio (dok sam pregledavao slike na netu) da ima razlike u spajanju skretnice sa ulaznim terminalom, na nekim je spojeno na + ono što je kod mene na skretnicama spojeno na -. Sad se javlja sumnja da ni to nije uredu (iako je na mojim kutijama isto na obe) ako se ravnamo po ovoj Brigantin šemi. Moje kutije su kupljene u Njemačkoj od prvog vlasnika, odnosno njegovog sina, a nisu ni bile jeftine, zato me ovoliko čude ove nedoslijednosti u spajanju....

Izmenjeno od LightMatic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sada, LightMatic reče

a nekim je spojeno na + ono što je kod mene na skretnicama spojeno na -

Ako je čačkano nekad, sve je moguće. Dovešćeš ti to u red. Možda su rađeni bas i mid drajveri, to je moguće jer ta sunđerasta vešanje prvo propadaju. :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 minuta, NIXIE reče

Možda su rađeni bas i mid drajveri, to je moguće jer ta sunđerasta vešanje prvo propadaju.

Nisam primjetio da je išta na njima rađeno, mislim da su ovjesi oni njihovi famozni "vječni". Mislim, nisu obični spužvani, imaju neku armaturu ili nešto slično, nisam stručnjak pa ne mogu tvrditi 100%. Kad ih opet raspakujem poslikati ću sve pa i drivere, pa sami prosudite.

Izmenjeno od LightMatic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...