Jump to content

Jeftini USB to I2S konverteri 24/192


NIXIE

Preporučeni Komentari

Imam jedan Pavouk AD1865 dak viška, a možda bude i neki bolji dak kasnije višak.

Isprobavaću Miro AD1865, AD1856, PCM56, možda i AD1860.

Razmišljam da to uparim sa nečim jeftinim, neka minimalistička varijanta, recimo:

Ima li ko iskustva, da je probao lično ili zna nekog ko je probao?

Najviše me zanima da li radi pod WIN10, pod MAC i Linux znam da će da radi dobro sa velikom verovatnoćom.

Ne zanimaju me oni najjeftiniji, znači da ima garantovano 24bita i 192Khz, to su kopije Amanero ili sa XMOS čipovima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zbotic је својевремено хвалио CM6631A, али то је било у време када је био актуелан, мислим да се тада могло наћи и некитајских верзија..

Мислим да би ти и Тенор завршио посао.. мада опет иста ствар, не знам прави ли то данас неко крштен, много је времена прошло..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam sa Tenor TE7022 jeftinim pločkama imao problem.

TeraLink-X2 sa istim čipom zato radi kao zmaj. Zanatski napravljen kako treba, galvanski odvojen RCA, galvanski odvojen BNC, bafer na I2S RJ-45 izlazu... ...samo nije budžet rešenje.

Zanimljivost u vezi konkretnog komada je da je to onaj koji je kolegionu Ziki svojevremeno izgoreo i raznoraznim kombinacijama završio kod mene. Posle napravljene muške i ženske špage i dosta bajpasa na pločici proradio je. Pre neki dan je ponovo otkazao i ponovo vraćen u život :D

Izmenjeno od ManicP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Rekoh zanimaju me kopije Amanero i kartice sa XMOS, ostalo ne razmatram.

Аха, ти би више волео копију Аманера или лоше имплементиран XMOS него неке друге мање захтевне чипове који могу да раде 24/192..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Колико капирам, нова jlsounds XMOS плочка прерађена је и са другим изолатором управо ради употребе са тим чиповима из прошлог века, разлика у цени је занемарљива у односу на китајске брљотине и полупроизводе..

Такође, урадили су и плочку са AD1865 који долази из наводно поузданих извора, одрадили су и тримовања која дижу перформансе на виши ниво, цена је такође у рангу осредњег кафанског цеха, да сам фан дигиталних технологија из прошлог века не бих издржао да не пробам..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ти још увек ниси одустао од китајаца?!

Опет морам да поновим онај виц, мазохиста каже садисти удари ме, овај каже нећу..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naručio sam ovo iz prvog posta, onu skuplju verziju (SITIME) šta god to značilo. Kinez kaže bolje je od standard verzij, ali ne kaže zašto. Vidim samo da oscilatori nisu isti na te dve varijante. Dobio sam potvrdu da radi pod WIN10 sa originalnim drajverima za AMANERO, to me je najviše i zanimalo.

Kad stigne napisaću kako to radi, i da li radi. :crkavanje:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Jako zavisi zvuk od tih plocica, ja sam u nekom trenutku zanemario SPDIF i presao na USB i pomislio da ustvari digitalni audio svira suplje i nezanimljivo, a onda se vratio na SPDIF ulaz i izneverovo, e sad ako je ta konverterska plocica dobro odradjena onda mozes dalje da analiziras koji DAC cip svira i kako....

Kazes da plocica koju si kupio ima bolje oscilatore i neka poboljsanja...srecno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@skrstic je to probao, ja nemam još gde da probam. :to_pick_ones_nose2:

Kaže ne trebaju ni driveri, samo zabodeš, WIN10 prepozna karticu i instalira drivere.

Znači maksimalno jednostavno, napaja se sa USB porta i troši puno manje od JLS. Za zvuk će vidimo.

Nabavio sam to i onaj displej sa frekvencijama uzorkovanja da spakujem jedan jeftini Pavouk za nekoga, a da ipak liči na nešto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 časa, jorgoss reče

Kazes da plocica koju si kupio ima bolje oscilatore i neka poboljsanja...srecno.

Samo to je razlika. Bitno je da radi, jer sa tim PRC kopijama zna da bude problema sa driverima, ali samo za WIN. Linuks i Mak ništa od zezanja, sve radi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 9 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...