Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

A i kod samog YouTube zavisi koji kanal - i koji je kvalitet upload-a.  Masa njih je sranje. Ali ima ljudi direkt sempluju sa LP i uploaduju - to zvući jako dobro i razlikuje se.  Ali najčešće imaju posle problem sa autorskim pravima. Brišu ima kanale. Recimo :

https://www.youtube.com/@MrVinylObsessive

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Mikorist said:

Generalizuješ stvari. Ne može u isti koš sve da se smesti što se naziva onlajn striming.

Recimo skidam orginale odavde -- za pare

BANDCAMP.COM

Discover amazing music and directly support the artists who make it.

 

Уопште не генерализујем ствари, говорим на основу личног искуства..

Да ли си пробао некада да упоредиш свој рип неког оригиналног диска са снимцима са којекаквих стриминг платформи.. разлика зна некада да буде дупе и око, чује се и на јефтиним компујтерским звучницима..

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Mikorist said:

Ai i kod samog YouTube zavisi koji kanal - i koji je kvalitet upload-a.  Masa njih je sranje. Ali ima ljudi direkt sempluju sa LP i uploaduju - to zvući jako dobro i razlikuje se.  Ali najčešće imaju posle problem sa autorskim pravima. Brišu ima kanale. Recimo

https://www.youtube.com/@MrVinylObsessive

До сада сам мислио да причамо озбиљно..

Ти слушаш винил рипове са јутуба?!

Кикикикики

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, VukJov reče

До сада сам мислио да причамо озбиљно..

Ти слушаш винил рипове са јутуба?!

Кикикикики

Ma jok čini ti se :samovasgledam:

 

Slušam sve. I orgnale i striming Tidal i YouTube i onlajn radio stanice. A gledam i filmove onlajn.......

Direkt sa Dizni +:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, VukJov said:

Уопште не генерализујем ствари, говорим на основу личног искуства..

Да ли си пробао некада да упоредиш свој рип неког оригиналног диска са снимцима са којекаквих стриминг платформи.. разлика зна некада да буде дупе и око, чује се и на јефтиним компујтерским звучницима..

 

kako ja razumeh, Mikum je komentarisao hardware razlike, podrazumevano da se koristi korektan muzicki fajl u poredjenju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Zen Mod said:

kako ja razumeh, Mikum je komentarisao hardware razlike, podrazumevano da se koristi korektan muzicki fajl u poredjenju

Коректан, некоректан, небитно је то докле год је поређење објективно..

Ја само кажем да све те промене и подешавања на којима се инсистира далеко мањи бенефит доносе у односу на друге много очигледније проблеме..

Потпуно је бизарно потрошити више од 50€ и десет минута времена за компујтер ако ће се скушати винил рипови са јутуба нпр..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, VukJov reče

Потпуно је бизарно потрошити више од 50€ и десет минута времена за компујтер ако ће се скушати винил рипови са јутуба нпр..

Ama ko si ti bre da mi određuješ šta ću da ja radim kod svoje kuće. Prođime se bre.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Mikorist said:

Ama ko si ti bre da mi određuješ šta ću da ja radim kod svoje kuće. Prođime se bre.

Нико ти не одређује шта ћеш да радиш кући..

Само сам констатовао да ми је сада јасно зашто су ти топинг конвертери крцкали..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, Zen Mod said:

@Vule

nije tvoje da odredjujes opravdanost bilo cijeg fetisha

niti da opravdavas svoj fetish bilo kome

ukratko, ako problema nema, nemoj ni da ga izmisljas

Могућност односно немогућност оспоравања ауторитета требало би да је решено изласком из средњег века..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 45 minuta, VukJov reče

Нико ти не одређује шта ћеш да радиш кући..

Само сам констатовао да ми је сада јасно зашто су ти топинг конвертери крцкали..

Ne :bathroom:. Kad nema šta drugo ti izmišljaš priče.. Nije nijedan. Crklo mi je napajanje eksterno za Toping. Nakon godinu dana.

Ne vredi. Ideš na ignore listu. :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Lemić said:

Sad ozbiljno, makar i za svoje znanjce, čitao sam ali nisam siguran da sam dobro razumeo.

Ako PC podržava neku maksimalnu frekvencu memorije, za konkretni NUC je 2400, ako se uzme brža, recimo na 3200, ona će ipak raditi na brzini računara, znači na nižoj?

Ako je latencija memorije 22 na frekvenci 3200, da li će pri radu na 2400 ona biti manja ili će ostati tih 22?

Koliko sam iščitao, uz višu frekvencu ide i veća latencija, pa  radni efekat ne prističe iz navedenih podataka, već se utvrđuje merno i praktično, ispada i da sporija i sa manjom latencijom može brže raditi u praksi. Po pravilu su memorije sa većom frekvencom skuplje i više to služi za marketinški trik izgleda. Meni se nudi na 3200 i CL 22, a možda bi bilo bilje uzeti na 2666 i CL 15, na 2400 nešto ni nema.

Zaključak?

 

3 hours ago, Mikorist said:

 

Jbt. napisaću doktorat na ovu temu....:smesna:

:crkavanje:

.................................................

Moradoh da ponovim, molim decidan odgovor koji bi mi pomogao za odabir, krajnje prost i bez offa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, VukJov said:

Могућност односно немогућност оспоравања ауторитета требало би да је решено изласком из средњег века..

logicko razumevanje postavke experimenta i postovanje kontexta istog, to je neophodno za raspravu i razmatranje

uvodjenje baba kad se radi o zabama ne doprinosi razumevanju baba

 

ponavljam, Mikum je komentarisao (opravdano ili ne, za razmatranje u kontextu) hardwerske razlike; ti uvodis pitanje tipa "dzaba vam razlike ako slusate ootoob"

jeste, u pravu si, ali niko nije pominjao ootoob kao merodavni izvor sadrzaja, u kontextu

 

primer logike: "jeste Vule, sve je kao sto tvrdis, pametan si decko; al' znas kakva fukara prestonicka zivi blizu tebe?"

 

jesam li u pravu?

jesam

jesam li u kontextu?

bem ga ako jesam

ene, kad smo kod pitanja kontexta, jos ne dobih odgovor sta je vredna alternativa Audience 42, placenih tepsiju ribe ...... 

 

imas mozak, koristi ga, ne razlivaj se i ne podrivaj, svi se znamo kao stare kante , red je da svako od nas bude pusten da uziva u svom licnom ludilu

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 13 minuta, Lemić reče

 

:crkavanje:

.................................................

Moradoh da ponovim, molim decidan odgovor koji bi mi pomogao za odabir, krajnje prost i bez offa.

Radi šta hoćeš. Ako ne možeš da spavaš noću jer te kopka brži ram - kupi brži.

Ako misliš da je sporiji bolji ti kupi sporiji. Ja sam ti rekao šta je suština i šta mislim.

Šta će ko da radi kod kuće njegov problem. Ja se skinem go i slušam. Tako mi je najkomotnije. Najbolje čujem. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, Zen Mod said:

logicko razumevanje postavke experimenta i postovanje kontexta istog, to je neophodno za raspravu i razmatranje

uvodjenje baba kad se radi o zabama ne doprinosi razumevanju baba

 

ponavljam, Mikum je komentarisao (opravdano ili ne, za razmatranje u kontextu) hardwerske razlike; ti uvodis pitanje tipa "dzaba vam razlike ako slusate ootoob"

jeste, u pravu si, ali niko nije pominjao ootoob kao merodavni izvor sadrzaja, u kontextu

 

primer logike: "jeste Vule, sve je kao sto tvrdis, pametan si decko; al' znas kakva fukara prestonicka zivi blizu tebe?"

 

jesam li u pravu?

jesam

jesam li u kontextu?

bem ga ako jesam

ene, kad smo kod pitanja kontexta, jos ne dobih odgovor sta je vredna alternativa Audience 42, placenih tepsiju ribe ...... 

 

imas mozak, koristi ga, ne razlivaj se i ne podrivaj, svi se znamo kao stare kante , red je da svako od nas bude pusten da uziva u svom licnom ludilu

 

Pobogu, da li te nije mrzelo ovoliko da pises 😁

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

Radi šta hoćeš. Ako ne možeš da spavaš noću jer te kopka brži ram - kupi brži.

Ako misliš da je sporiji bolji ti kupi sporiji. Ja sam ti rekao šta je suština i šta mislim.

Šta će ko da radi kod kuće njegov problem. Ja se skinem go i slušam. Tako mi je najkomotnije. Najbolje čujem. :D

Da je misliti i smisliti isto, ne bih pitao. Jasno  šta si napisao, ali nisi mi pružio decidan odgovor, koji se odnosi na sam rad računara u tehničkom pogledu i van audio sfrere, a takođe figuriše i cena, nisam ni stipsa nit je pa neka razlika u parama, al radije da potrošim na ćevape, mada i ovako i onako ima da te vodim u kraju, samo mora budeš ipak obučen.:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, VukJov said:

Ово је све само не тачно, разлике између снимака јасно се чују и на мини линији када у њу забодеш директ интегрушу са лаптопа..

Џаба вам сва подешавања овог света и бацање пара на компујтере ако слушате снимке са јутуба, Тидал, којекакве непроверене фајлове скинуте са нета..

Da u pravu ste, razlika između lošeg i dobrog snimka se čuje i na tranzistoru ali MQA zvuk sa Tidal-a (za moj ukus, moje matore uši i moje sisteme) je sve samo ne loš zvuk.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Lemić said:

Da je misliti i smisliti isto, ne bih pitao. Jasno  šta si napisao, ali nisi mi pružio decidan odgovor, koji se odnosi na sam rad računara u tehničkom pogledu i van audio sfrere, a takođe figuriše i cena, nisam ni stipsa nit je pa neka razlika u parama, al radije da potrošim na ćevape, mada i ovako i onako ima da te vodim u kraju, samo mora budeš ipak obučen.:buehehe:

Kako Vam nije odgovorio?

Pa rekao Vam je da je uticaj latencije memorija na ukupnu latenciju mali te da to ne treba da Vas opterećuje i da izaberete što hocete; a sami ste napisali ispravan zaključak o latenciji kada su same memorije u pitanju.

11 minutes ago, Srecko said:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...