Jump to content
Zen Mod

Tannoy ima previse bass-a

Preporučeni Komentari

pre 10 minuta, Mikorist reče

ama sve što više meriš to si manje pametan....

Ma jok, baš obrnuto, sve si bistriji. :training1:

Malo me buni taj tvoj mikrofon ima TRRS priključak, a nije isti raspored priključaka za Iphone i Android, kako to onda radi na Android telefonima? Možda mu treba adapter za Android? Videt ćemo kad stigne.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 3 minuta, NIXIE reče

Ma jok baš obrnuto.

Malo me buni taj tvoj mikrofon ima TRRS priključak, a nije isti raspored priključaka za Iphone i Android, kako to onda radi na Android telefonima? Možda mu treba adapter za Android? Videt ćemo kad stigne.

Citat

Compatible with Android and Windows Phone devices with TRRS jack

:smesna:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 2 minuta, vladd reče

Mda, svi koji su merili su nesto uprepastili :buehehe:

evo ja jesam....dva para kutija... najžalije mi je za Cabasse :smesna:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 8 minuta, Mikorist reče

Compatible with Android and Windows Phone devices with TRRS jack

Ma nije mi jasno, MIC i GND su kontra. A MIC je bitan jer se tu dovodi napajanje za kapsulu i skida signal, to ne bi smelo da se okreće na GND? Left/right audio su isti na oba standarda i izvedeni na onaj kosi priključak.  To mi nije toliko bitno , neću kabal koristiti za merenje nego bluetooth receiver SMSL-B1 to mi je zgodnije.

apple-nokia-windows-headset-w.jpg

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

najgore je kad zakačiš na pojačalo - predpojačalo - sa takvog konektora gde je obrnuto - oće da odleti u zrak :smesna:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 10 minuta, vladd reče

Pda da, moras da pazaris po njiovom, skupljem standardu :D 

Napraviću ja ovo kako valja, i adapter za mobilni ako treba. Iphone okrenuli GND gde ne treba da bude, namerno. Uvek je prvi prsten do konektora GND. Ako je recimo kompletno metalni konektor a tu signal kad pipneš biće bruma. Znači extra glupavo rešenje.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

ama imam takve priključke za kablovsku TV - audio izlaz na uređaju - i radi ako ne ubaciš džek do kraja - sa druge strane su činčevi - mora milimetar da bude van - inače čuješ ili mono ili brum :D

kod njih je treća žica za video :smesna:

kineska govna - fabrički ne radi kako treba :D

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ja sve Tanoje što sam čuo, jedno 6-7kom. od kojih su uglavnom bili 15" a samo je jedan bio 12" i jedan od 10" (Mikin) ili nemaju basa dovoljno ili imaju koliko treba.  E sad šta znači nemaju basa dovoljno, ne mora biti Tanoj nego sasvim uopšteno.  Verovatno ga neki imaju koliko treba, nego su previše istaknute srednje i visoke frelvencije pa maskiraju bas. To sam kući imao prilke da isprobam još davno, treba naći balans prema prostoriji. Zato neki pljuju određene modele zvučnika a neki ih obožavaju. Neke zvučnike sam recimo slušao u prilično velikim prostorijama daleko od zidova, pa tu je zvuk uvek čudan zbog nedostatka bliskih refleksija, nema room gain-a i ne treba očekivati previše  basa. Hoću da kažem, treba biti oprezan, lako je doneti pogrešan zaključak.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kod mene si slušao u dnevnoj - 4 metra širina - oko 7 metara dužina....Ako je u manjoj sobi - a slušao sam jedno vreme u manjoj - imaš osećaj da bas prolazi kroz tebe i armirani zid i da je u drugoj sobi  stojeći talas.... :smesna:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
21 minutes ago, NIXIE said:

Napraviću ja ovo kako valja, i adapter za mobilni ako treba. Iphone okrenuli GND gde ne treba da bude, namerno. Uvek je prvi prsten do konektora GND. Ako je recimo kompletno metalni konektor a tu signal kad pipneš biće bruma. Znači extra glupavo rešenje.

Za nas jeste, ali za decurliju sa parama i nije, ne mogu da kace kojesta na Iphone, vec samo fabricki prilagodjeno. Em je porez na fenseraj em je zastita proizvoda od inovativnih zamisli i eksperimenata :D Duplo da valja.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Takođe zavisi šta je predpojačalo i izvor zvuka....Bez Irona sam imao osećaj jedno vreme da mogu do daske da slušam - kad je DAC direktno zakačen...Sad JOK burazeru...Više od 13 ne smem da odvrnem na Iron - komšije se žale... Organe pomera...To je sa gainom od 6db:D

Uopšte mi nije jasno kako toliki veliki zvuk izlazi iz srednje velike kutije....Imam utisak da ima 2 metra kutija...Možda pasivni radijator ?

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 26 minuta, Mikorist reče

To je sa gainom od 6db:D

Kad je gain 0 - mogu da slušam do 22 opušteno :rofl:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
6 hours ago, Mikorist said:

nemam ja BR... kod mene je pasivni radijator :D

dorset000.png

Onda samo nerafild 4-5mm od membrane. Pa da vidimo to cudo od bass 😁

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Njemu bas roka iz slusalica tako da nije cudo da od tih prcoljaka mu grmi :roll1:

btw:   "Tannoy ima previse bass-a"  :roll1:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
33 minutes ago, ninja said:

Njemu bas roka iz slusalica tako da nije cudo da od tih prcoljaka mu grmi :roll1:

btw:   "Tannoy ima previse bass-a"  :roll1:

Sigurno otvara prozor od sobe da vidi da li napolju mozda grmi 😁

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
Pre sat vremena, shonne reče

Onda samo nerafild 4-5mm od membrane. Pa da vidimo to cudo od bass 😁

Screen Shot 2021-01-13 at 18.20.56.png

mada mislim da je besmisleno meriti ovako - msm držim sa dva prsta i dahćem u isti mikrofon :D

pri tom je SPL 94.2 db sad izmereno na 0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...