Welcome to diyAudio.rs

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

188 posts in this topic

Bude se na dva sata i plaču?

2 hours ago, sir Oliver said:

Što se smeješ? A neki jačiji PAM? 

PAM8610

Zavisi sta zelis postici tim D class pojacalima. Ja sam samo hteo da ih probam, onako iz radoznalosti. U principu, "not my cup of tea" sto bi rekli. Jeste, jeftini su, sviraju glasno, mozda i cisto, malo trose, lako za spakovati...ali... ima nesto u tom zvuku koji mi "ne lezi". Nekako mi hladan, neprirodan, ne znam tacno kako bih ti to opisao. Mozda nekom ne bi smetalo. PAM 8403 sam spomenuo zato sto jeste neverovatno pojacalce, naravno ako uzmes u obzir "ulozeno-dobijeno". Slicno i sa Tpa3116-3118. 

Ali ako ti je 10-tak wati dovoljno, onda svakako probaj TDA 7297. Nije D klasa, svira neverovatno dobro u odnosu na svoju cenu. Eto on mi sada sluzi kao drugi sistem, u spavacoj sobi, a slusam ga cesce nego A klasu i OB...

Evo imas ovde vise detalja...

http://www.audiocircle.com/index.php?topic=122152.0

12 hours ago, sir Oliver said:

Ajd davaj da se čuje. Mada ako ima Fet u izlazu, ne greje me sunce.

:rofl: 

Branko, svi ovi D class imaju fet u izlazu, ili je unutar čipa, ili je van, ali je tako. Znači batali, pravi nešto drugo, SET neki...

Javlja ni se da će onaj vanzemaljac uskoro kod mene na kanal.

Vako...steta bi bilo da puknes kintu na D klasu pojacalo, samo da bi zakljucio da ti se ne svidja zvuk, pa makar imao sve dzidze-midze (opticki ulaz, USB itd). Ako vec nisi narucio nesto skuplje, probaj tpa3116 plocicu, cisto da cujes.

Da se ja pitam, bolje sastavi TDA 7297 sa postenim napajanjem, a moze i akumulator (SLA) sa punjacem da ga puni dok spavas :)

1. Zadocnija si, već je u aeroplan utovaren

2 Ovaj nema line in a vanzemaljec ima. Ovaj doduše ima WiFi

3 Ovaj ima cm6331A a Vanzemaljac XMOS i PCM5122 za koji mislim da je boljiji

Kako god, bitno da se dobro uklopi sa onim zvucnicima. Neces znati dok ne cujes, osim ako nisi negde vec cuo bas tu kombinaciju i ako ti je zvucalo dobro...

E sad, slatke muke, cekanje dok ne stigne... :)

Ma baš me briga za kineski pis of šit . Kad stigne.

Imam zanimaciju sa Audienceom ihaha.