Jump to content

Koji digitalni amp


sir Oliver

Preporučeni Komentari

On ‎2017‎.‎03‎.‎31‎. at 3:49 PM, sir Oliver said:

@skrstic

Proradili tvoji drajveri.Evo ga  sviri  Windows

Hvala

 

58de5e540fdd9_DSC_0530-Copy.thumb.JPG.af5e1d2402455e78faf3c66df8804c8a.JPG

PS  Eve ga moj sistemčić  u Daphile  konfiguraciji. Zvučničić, kompjuterčić, pojačalce sas DACi

Ima li ko  manjiji?:oke:

super, sad još Zlatka da zameniš za Smarta :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedno pitanje za upućene

Kako da podesim DSD support?

Convert DSD to PCM ili DSD over PCM encoding?

Native nije aktivno. Sivo je.

 

Ako je sivo a znaš da kartica podržava dsd to znači da nije još dodata u linux kernel od strane daphile tima.

Možeš da ih kontaktirati da dodaju u neku od sledećih verzija. Ili probaj zadnju verziju ako već nisi na toj.

 

Do tad koristi dsd over pcm.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada smo vec kod digitalnih ampova....

Naletio sam na jedan ne bas bezazlen problem. Naime radim vec neko vreme na buducem projektu aktivnih zvucnika na tragu vec dobro znanih na ovom forumu horni sa 12" driverom. Pojacala ce biti " D" class ugrađenih u kutiju zajedno sa aktivnom skretnicom. Za 2 bas drivera od 12" ce vjerovatno biti zaduzeno stereo pojacalo od naseg slovenskog kolege FIRST One Amp poznat sa velikog DIY foruma. Za hornu koja je 110db osjetljiva sam mislio ugraditi nesto znatno slabije, ne treba mi nista jace od 20W. Takvih modula ima bezbroj na ebayu. E tu se sada pojavljuje problem. Prvo sam pokusao upogoniti jednu jeftinjaru koju sam kupio kao gotovo pojacalce za usputnu svirku za vikendicu i sl. 2x20W, cak dobro i svira ali na hornama užasno šumi....reka ajde jeftino govance pa nije ni čudo. Poučen takvim iskustvom posudim od prijatelja koji već godinama šarafa po takvim digitalnim modulima razne klase, cijene i snage a ima na desetine raznih modula na lageru, pa reko ajde da probamo...

 

Rezultat hrpu kombinacija sa raznim napajanjima, kablovima i sl. je gotovo uvijek bio KATASTROFA!!! Zvukovno gotovo uvijek vrlo korektno ali na svakom modulu je vrlo jaki bijeli šum koji se vrlo jako čuje na trubama sa 3m udaljenosti.

Sada stvarno vise ne znam u kojem smjeru dalje.

20170405_193310.jpg

2017-04-08 15.17.15.jpg

2017-04-08 15.23.34.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 4/8/2017 at 3:16 PM, Dacho said:

2017-04-08 15.23.34.jpg

Ovo su svuda nahvalili. Ja imam ili klon ili je druga tura ptoizvodnje tako da su zavojnice druge. 

Šta si ovo radio ka mute? Dok sam pratio temu na bigdiy preporuka je bila smanjiti gain (ako se sećam dobro skinuti R27) i ta je najbolje zvučala fabrička pločica. 

Za zijanje u visikim problem sam imao kod jednog SMPS napajanja. Naručio 2 komada i jedno nije lepo zalemljeno te je zujalo je dok drugo nije. Probaj linearno ili baterije. Pozajmi pa ako i kod njih ima zujanja onda grešim. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, skrstic said:

Ovo su svuda nahvalili. Ja imam ili klon ili je druga tura ptoizvodnje tako da su zavojnice druge. 

Šta si ovo radio ka mute? Dok sam pratio temu na bigdiy preporuka je bila smanjiti gain (ako se sećam dobro skinuti R27) i ta je najbolje zvučala fabrička pločica. 

Za zijanje u visikim problem sam imao kod jednog SMPS napajanja. Naručio 2 komada i jedno nije lepo zalemljeno te je zujalo je dok drugo nije. Probaj linearno ili baterije. Pozajmi pa ako i kod njih ima zujanja onda grešim. 

To sam posudio od prijatelja, koliko znam on je gain smanji na 26db umjesto tvornicke postavke od 32db.

Mute je prepravljen tako da nema onog PLOP kod gasenja.

Na zalost ima veliki šum, mozda izmedju ostalog sto je prejako ta tu namjenu pa se sve multiplicira.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Pchelac said:

Problem je što Dacho tera u biampingu gore kompresioni drajver osetljivosti 110ilitunegdedB i čak i najblaži čum je kod njega zajeban. Ovaj TPA3251 je navodno znatno bolji u tom pogledu.

Da, to je ogroman problem jer cak i tih 110db nije tocan podatak jer to je osjetljivost samog drivera bez horne koja jos dodaje poprilicno toga...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ono sto jos nisam probao je spajati te module na kvalitetno linerno napajanje umjesto svitcherskog. Razlog je u ovoj pocetnoj fazi financije a drugi i bitniji je sto klasicno napajanje zauzima poprilicno mjesta u kutiji gdje je predviđeno da bude smjesteno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ono sto jos nisam probao je spajati te module na kvalitetno linerno napajanje umjesto svitcherskog. Razlog je u ovoj pocetnoj fazi financije a drugi i bitniji je sto klasicno napajanje zauzima poprilicno mjesta u kutiji gdje je predviđeno da bude smjesteno.

 

Tebi treba PAM8403. Malecko, jefino, tiho i dobro. Mana je nedostatak snage, ali sa tolikom osetljivoscu, bice ti i vise nego dovoljno...

 

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...