Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

Ja sam u sasvim drugom trip-u ovih dana.

 

Utvrdjujem gradivo po ko zna koji put :

http://www.imdb.com/title/tt0079944/

i

http://en.wikipedia.org/wiki/Solaris_%281972_film%29

 

Tarkovski. :worship:

attachicon.gifAT.jpg

R.I.P.

 

Sutra nastavljam za matine sa :

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Mirror_%281975_film%29

uz pazolinija, bergmana i fasbindera verovatno najbolji režiser ikada

ima puno genijalaca u svetu filma, ali kad gledam tarkovskog emocije rade 200 na sat

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... hmm... zanimljivo da i pored činjenice da ako se ne obrijem, raste brada po njokalici, nisam uopšte sposoban da se na bilo koji način vežem više od dva minuta pred ekran kad su u pitanju filmovi gde testosteron isparava i dimi na sve strane... Namesto toga mi prst nervozno prebira po daljinskom tražeći nešto drugo.... pa makar i neku besmislenu antičku tragikomediju na PTC2 dok je u toku prenos iz skupštine...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moraš voljeti motosport da bi pogledao ova dva filma.
Rossi je dobar, ali "Closer to the edge" je fenomenalan.
(ako je to taj na kojeg mislim - ima već dosta da sam pogledao dokumentarac o Guy Martinu)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moraš voljeti motosport da bi pogledao ova dva filma.

 

 

Moguće da je to u pitanju... Nemam ništa protiv brzih auta i motocikala ali me, što bi rekli, "naprosto ne pali".... Uspeo sam da pogledam skoro pola onog "Fast & Furious" i odustao... Ali to nije jedino što me ne privlači... "Dumb and Dumber" je već samim naslovom bio dovoljan da me inspiriše da ga ni ne pokušavam pogledati... Izađem na ulicu, pogledam oko sebe, kad ono malo-malo pa naiđe neki "fast and dumber"...

 

:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moguće da je to u pitanju... Nemam ništa protiv brzih auta i motocikala ali me, što bi rekli, "naprosto ne pali".... Uspeo sam da pogledam skoro pola onog "Fast & Furious" i odustao... Ali to nije jedino što me ne privlači... "Dumb and Dumber" je već samim naslovom bio dovoljan da me inspiriše da ga ni ne pokušavam pogledati... Izađem na ulicu, pogledam oko sebe, kad ono malo-malo pa naiđe neki "fast and dumber"...

 

:buehehe:

 

 

Fast and dumber!   :buehehe::ok:

Fast and furios je stvarno sranje. To jedino mogu snimiti amerikanci, odnosno oni koji svaki manualni mjenjač zovu sportski mjenjač. ;)

Nevjerojatna je količina izmjene brzina u utrci na ravnoj stazi u trajanju 402 metra. :rofl: Čak se vraća u treću nakon razvlačenja u četvrtu.

Jedna od boljih auto scena je snimljena u filmu Ronin sa R. De Nirom i tada aktualnim Audijem S8.

Snimke nisu ubrzavane u studiju nego je redatelj zahtjevao da se scena stvarno odveze i takva snimi.

Closer to the edge je dokumentarac o vjerojatno najbrutalnijoj utrci (Uz naravno Dakar) na svijetu i odnosu trkača, njihovih obitelji i lokalnog stanovništva na tom otoku Man prema svemu što ide uz TT Trophy - vještina, hrabrost, čast, ali i krv, suze i čudan ponos na stradale.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Juče na kućnom programu bio vrlo zanimljiv film Vinka Brešana - Svećenikova djeca (2013). Vrlo škakljiva tema obrađena na malo komičan način ali sa svim elementima velike ljudske drame. Vredi pogledati.

 

post-11-0-74913500-1417873969_thumb.jpg 

 

 

Danas na repertoaru - Sonja i Bik (2012) -  takođe Hrvatski film. Zagarantovano dobra zabava sa prepoznatljivim humorom i vedrim duhom. 

 

post-11-0-81529500-1417874257_thumb.jpg  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... hmm... zanimljivo da i pored činjenice da ako se ne obrijem, raste brada po njokalici, nisam uopšte sposoban da se na bilo koji način vežem više od dva minuta pred ekran kad su u pitanju filmovi gde testosteron isparava i dimi na sve strane... Namesto toga mi prst nervozno prebira po daljinskom tražeći nešto drugo.... pa makar i neku besmislenu antičku tragikomediju na PTC2 dok je u toku prenos iz skupštine...

 

Ja uopšte ne gledam rts kao ni raznorazne domaće pink "kanale" pa ni ne koristim tivi daljinac  ^_^ ni ne znam gdi mi je?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moguće da je to u pitanju... Nemam ništa protiv brzih auta i motocikala ali me, što bi rekli, "naprosto ne pali".... Uspeo sam da pogledam skoro pola onog "Fast & Furious" i odustao... Ali to nije jedino što me ne privlači... "Dumb and Dumber" je već samim naslovom bio dovoljan da me inspiriše da ga ni ne pokušavam pogledati... Izađem na ulicu, pogledam oko sebe, kad ono malo-malo pa naiđe neki "fast and dumber"...

 

:buehehe:

 

...a Guardians of Dumb Galaxy ti je kao dobar  :loleverybody: moji klinci ga isto vole a obožavadu i brze i besne  :to_become_senile:

po meni jedini ozbiljniji SF film koji zaista vredi pogledati iz 2014. je Prometheus.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moguće da je to u pitanju... Nemam ništa protiv brzih auta i motocikala ali me, što bi rekli, "naprosto ne pali".... Uspeo sam da pogledam skoro pola onog "Fast & Furious" i odustao... Ali to nije jedino što me ne privlači... "Dumb and Dumber" je već samim naslovom bio dovoljan da me inspiriše da ga ni ne pokušavam pogledati... Izađem na ulicu, pogledam oko sebe, kad ono malo-malo pa naiđe neki "fast and dumber"...

 

:buehehe:

nemoj da mešaš holivudsko smeće sa dokumentarcem. tt je najluđa trka na svetu i sve u filmu je realno i istinito

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nešto sam tražio i naiđem na prodavnicu koja me ponudom oduševila, međutim, nešto mi je odmah ubolo oči, a to je da je svaki film iste veličine u MB. Naziv prodavnice ne mogu ovde javno da napišem ali ako neko vršlja tako po prodavnicama ili ima gen za borbu sa potencijalno opasnim izvorištima na netu, rad sam da podelim link zarad provere mračne tajne - kako različiti naslovi mogu svi biti iste veličine tj šta se tamo krije pa ako je nešto opasno, da znamo... Naravno, nisam ništa povlačio na svoju mašinu, pametniji sam od toga, ali me istovremeno izjeda znatiželja :) Detalji na PP...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...