Jump to content

Tranzistori vs. Lampe, Alan Shaw


Srecko

Preporučeni Komentari

[mention=2304]Srecko[/mention]  Koje su dimenzije sobe za slusanje?  

Dimenzije sobe su: 4,3X4,5m.Znači geometrijski jako loša. Akustički ne tretirana.Harbeth-i postavljeni (zbog pomenutih meni značajnih kompromisa) u “loš” položaj.I pored svega, zadovoljan sam kako sve to radi!

Sigurno da može bolje, koliko neznam i nisam preterano zainteresovan da saznam.

Za novac koji sam hteo da odvojim, uz kompromise koje sam hteo da učinim, uz malo znanja koje o svemu imam i veliku pomoć nekoliko ljudi sa foruma, čini mi se da je to ono sto sam zeleo (za nekoliko komponenti).

fa642fd1a9bb64cd73451a12fc376bbf.jpg&key=5ba8187f715a73b55c8993214fbb288dfbae6bac2a9f762e6f0235b4b4738633

 

6e9ff13459548657e3eedd89b65b40fd.jpg

 

Verujem da je jasnije[emoji16] sto sam učinio kompromis i uklonio Quad ESL 63 iz dnevne sobe (bar na neko vreme) i pored toga sto i dalje mislim da “bolje” sviraju od Harbeth Super HL5 Plus. Naravno ne toliko da bi me taj kompromis koji sam učinio opteretio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

taman ona dva Magacionerska siroka ( 2 petnajske po strani) i na njih ozgo polica 

tevelizor u kufinju i Bog te vido

:Viannen_loungelizard:

 

msm, da se nastavimo u stilu - lakoj tudjijem q***** gloginje mlatiti ........ 

 

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 19 minuta, Mikorist reče

Ja bi ovde nabio dva JBL magacionerska opušteno -

Ma da, pa razlika je samo u dubini kutije. Mislim Kvod nema kutiju ali mu treba iza prostora. A visina je isto nebitna. Jedino što još može biti problem je lift u zgradi, dal ima potrebnu nosivost.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam Harbeth C7ES-3, oko 3 nedelje. Iskrslo mi je da doplatim za Harbeth Super HL5 Plus sto sam u učinio (da budem iskren hteo sam i da kutije bude malo veće iz potpuno iracionalnog razloga).

Prvo da kažem da su Harbeth C7ES-3 sjajne kutije.

Kada sam, posle C7ES-3, doneo HL5 učinilo mi se da u istim uslovima one losije rade od C7ES-3.

Naravno posle nekoliko sati (dok sam za HL5 pronašao koliko toliko dobru poziciju) prosvirale su i to je bio onaj Harbeth zvuk na koji sam navikao sa C7ES-3.

Ni sada mi se ne čini (u mojoj sobi, sa mojim snagašem, preampom i DAC-om) da je to neka razlika, šta više mislim (po sećanju) da je veoma teško uopšte i primetiti razliku.

Jedino sto sam uočio je da kada sam slušao C7ES-3 imao sam utisak kao da zvuk dolazi iz male kutije. Taj utisak nemam sa HL5. Verujem da to nije objektivno nego jednostavno vidim da je kutija veća a ostalo mozak odradi sam.

Sto se tiče slike (JBL) imao sam nekada baš velikih i teških kutija poput: Tannoy Arden, B&W801F, Accoustat III ....(bez veličine nema zadovoljstva[emoji16]).

Sada u ovim godinama ne da neću ili ne želim već objektivno nije za mene (godine) ni jedna komponenta teža od 20kg pojedinačno.

Zen mi je bio dao da čujem njegov SissySIT (malo je reci da sam bio oduševljen i hteo sam da ga odmah naručim, nešto najlepše sto sam čuo, nisam kompetentan da kažem najbolje) ali kada sam trebao da ga stavim u policu morao sam da zovem sestrica (aritmija).

Jednostavno sve u svoje vreme.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, Vix said:

Kad smo vec kod Harbeth-a...moram priznati da mi se ovi jako svideli kako sviraju... (Fotka iz 2016-te...)

. . . 

20161029_150111_copy_1024x576.jpg

Kada smo već kod ovog njihovog Flagship modela da te pitam : da li su se puštale uobičajene numere tipa : Masakela, Barber & Kral ili se možda neko usudio da pusti npr. Led Zeppelin II album ?

Motorhead i Maiden-e ne smem ni da pomislim kako bi bilo ?

Odlične, referentne kutije za klasiku, jazz, ali za rokčinu, neko žešće rolanje . . . .  paaaa . . . . onako. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, чика-Брка said:

minimum 15 inca.

:)

 

15" je sasvim OK.

Prijatelj je bio u dilemi - hteo je uzeti ove 40.2. Prethodno je imao B&W 800 Diamond ( a pre toga 801 D ).

Sa oduševljenjem me nazvao i rekao da će ih uzeti 200%. Pitah ga da li je puštano nešto od onog gore navedenog "rolajućeg " materijala ?

Odložio je kupovinu za sutradan. Poneo Mejdene i . . .  vratio se ponovo na 801. :punk:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Mikorist said:

Ili veće... ovo sam skoro slušao... pomera nameštaj. okreće cveće u vazi na stolu

93154531492034Jsas.jpeg

:rofl:

Da bi dobio neki SPL na nizim frekvencijama, treba dosta snage, i to sirove, ali se postavlja pitanje cemu?

Ovaj zvucnik ima povrsinu ali nema hod, pa je situacija jos gora, pogotovo ako mu impedansa raste kao sto raste na 40-50Hz.

Ovo sa slike je za fini tihi basic koji se spusta dosta nisko..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 minuta, vladd reče

Da bi dobio neki SPL na nizim frekvencijama, treba dosta snage, i to sirove, ali se postavlja pitanje cemu?

Ovaj zvucnik ima povrsinu ali nema hod, pa je situacija jos gora, pogotovo ako mu impedansa raste kao sto raste na 40-50Hz.

Ovo sa slike je za fini tihi basic koji se spusta dosta nisko..

Ovo sam slušao sa Sansui AU-517 - starudija sa ručkama napred - u kompletu. To je tipa 2x 60 W.... Kida unutrašnje organe.

U malom sobnom prostoru imaš utisak da će da te raznese....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15" je sasvim OK.

Prijatelj je bio u dilemi - hteo je uzeti ove 40.2. Prethodno je imao B&W 800 Diamond ( a pre toga 801 D ).

Sa oduševljenjem me nazvao i rekao da će ih uzeti 200%. Pitah ga da li je puštano nešto od onog gore navedenog "rolajućeg " materijala ?

Odložio je kupovinu za sutradan. Poneo Mejdene i . . .  vratio se ponovo na 801. 

Doktore, iscitah puno foruma raznoraznih belosvetskih za Harbeths.

40.1 ili 40.2 su ogromna čuda i svi kažu da im treba vazduha-prostora (iznad 30-35 kvadrata, poželjno čak 50 kažu) da bi pokazali šta mogu iako sviraju odlicno i u manjim prostorima.

fdc330d003807c31fb40fb92d49c4702.jpg&key=0501ec80a4db8911789e4761228878037dcabf8e29de26d2c1a5c6bda22ea3e1

Za prostore do 30 kvadrata opredeljuju se uglavnom za HL5 a do 20-tak kvadrata za C7ES-3.

Interesantno je da obično kupe veći model pa ga downgrade-uju na niži[emoji16] (ja kad bi kupio 40.2 ne bi mi palo na pamet da to uradim makar mi soba bila 12 kvadrata[emoji16]).

Ljubitelji pomenutog tipa muzike (rok) ih koriste, po pravilu, sa Rel subovima i naravno sa Accuphase amplifikacijom (na slici bas nije Acc-u) i kažu da to svira nenormalno. Kažu takođe, za razliku od Alan Shaw da se ti stvarno dobri pojacavaci (skupi) tipa Accuphase čuju da bolje sviraju.

fcc46317536af66d20cacbfd1fa34209.jpg&key=93b596407f5237048610fb802fe20dd4ef88258d76b9742028af74d88c08d982

Naravno kao i kod nas javi se odmah zilion sa primedbom tipa kako im nije žao da jedan tako divno izbalansiran zvuk upropaste subom[emoji16].

Interesantno je da se veliki broj onih koji su imali 40.1 npr. (stariji model zbog potrebnog vremena da sazri jedna takva odluka) tokom vremena opredele za Harbeth P3ESR i Rel subove i prezadovoljni su tom kombinacijom.

Naravno ja o ovome ništa neznam i nemam nikakvo iskustvo samo prenosim na šta sam nailazio čitajući sve i svašta.

Ovo poslednje sam namerno istakao da Vas zagolicam jer se bliži završetak vaših LS3/5[emoji16].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, Mikorist said:

 

U malom sobnom prostoru imaš utisak da će da te raznese....

:buehehe:

@Doktor Ne secam se tacno numera, ali sigurno nisu pustali Motorhead i slicne cveceokretajuce i bubregomasirajuce stvari :D

Ali tonski su zvucali najprijatnije od svega sto sam tada cuo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Srecko said:


Doktore, iscitah puno foruma raznoraznih belosvetskih za Harbeths.
. . . 
Ovo poslednje sam namerno istakao da Vas zagolicam jer se bliži završetak vaših LS3/5emoji16.png.

Nije se desio ni početak. :)

Drajveri pregledani, provereni, odloženi na suvo, tamno i sigurno mesto. 

Obzirom da sam uz drajvere dobio komplet prosečenu drvenrariju za CS1 Kit, odlučio sam da to prvo skutijam, preslušavam malo, a za LS3/5A ima vremena.

Biće ovde na forumu najava kada krene skretnica da se radi. 

Stay Tuned.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...