Jump to content

Odakle krenuti u svet vrteški?


gluv_i_udaren

Preporučeni Komentari

Probao bih da nadjem applewood, ne mora nuzno indijski, bitno je da ima i tamniju saru u godovima. Domaca jabuka nema bas te tamije sare, mada se i takva daska tesko nalazi. Ako ne uspem u nameri, alternativa je upravo hrast, i to prvo patiniran, izbajcovan u verovatno mahagoni, i na kraju nauljen miniralnim uljem. Slicno nesto sam izvodio, ali ne bas sa hrastom i mahagonijem. Ako mi se i to ne svidi (ako ne bude blizu toj jabuci), onda je druga alternativa upravo oraj, sto je provereno (police oba sistema su mi od oraja, i neki uredjaji...), medjutim tada gubim bas tu narandzasto-crvenkastu nijansu. Ove teksture i kolorita sam zamislio stranice za Tandberga (sto je indian applewood):

 

applewood.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To su bile ustedne opcije, cesce, nego ekstravagancija.

Tek sporadicno su radeni detalji kvalitetno i od kvalitetnih komada drveta. Iverice, presovani kartoni, plastikice kao resetke i zabice...jeftinoza.

 

Bocno drvce.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Draza said:

Probao bih da nadjem applewood, ne mora nuzno indijski, bitno je da ima i tamniju saru 

Imas da nadjes furnir kakav ti volja ima i indiska jabuka sto je to sto ti hoces .  Furniras puno drvo ne ivericu i bice super. A za bajc ima firma u Beogradu sa preko 3000 nijansi saljem na PP ako treba adresu samo mora da se uzme mininum 0.5lit ali izbor strava kao i izbor ulja za drvo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

9 hours ago, gluv_i_udaren said:

Videću malo kasnije da li ovaj moj ima nešto u tom fazonu. Ta jabuka izgleda bolesno

 

Iskreno, nisam ni ja obracao paznju na ovu indijsku jabuku, dok nisam poceo ovih dana da guglam o varijacijama crvenkastog drveta. Imao sam nesto malo suve tresnje, i radio sam par stvari od nje (npr. pokretnu policu za ploce), ali mi je u toj teksturi nedostajalo ostrine i vise kontrasta. Tako otkrih ovu jabuku. Odem do komsije profi stolara (ja sam amater-hobista), pokazem mu, pitam ga da nema komad, samo je rekao "perverzija, gde si sada to iskopao" ;). Na dnu posta je slika police od tresnje.

 

7 hours ago, vladd said:

Bocno drvce.jpg

 

To je taj neki kolorit koji zelim, ali drugaciju teksturu, ovo sa boka je klasika, ala camovina i sl., gore javor. Plus sto sjaj finisa uglavnom ne volim, nije mi prirodno.

 

6 hours ago, Stradi said:

Imas da nadjes furnir kakav ti volja ima i indiska jabuka sto je to sto ti hoces .  Furniras puno drvo ne ivericu i bice super. A za bajc ima firma u Beogradu sa preko 3000 nijansi saljem na PP ako treba adresu samo mora da se uzme mininum 0.5lit ali izbor strava kao i izbor ulja za drvo.

 

Imam dostupno mnogo furnira, no to nije to. Jeste cvrstoca koju daje puno drvo sustina (za kuciste Tandberga sastavljeno od poprecnih alu profila), u odnosu na ivericu, ali mi je podjednako bitno da to bude zaista tekstura punog drveta, jer furnir kopije, uz sve uvazavanje, ne mogu ni da pridju originalu. Probao bezbroj puta, te sada valjda nemam u kuci ni jedan furnirani komad namestaja ili hife (sem zvucnika, koje je SV naravno uradio perfektno). Ima necega i u samom saznanju da je nesto vredno i drago (sto je legendarni TR 2075) od punog drveta, a ne furnirano. Nekako sa punim drvetom prica postaje kompletna, nekako nista ne "zulja". Iz te potrebe za sasvim prirodnim, izbegavam i bajcovanje, no ovde pomenuh kao kompromis ukoliko ne nadjem puno drvo koje zadovoljava kriterijume, uz prethodno patiniranje i potom smirglanje, kako bi se dobili i tamni/crni godovi (sve ovo pre svega prvo uz probu). Od ulja, drzim se Ikeinog mineralnog organskog, koje je ustvari na oko gotovo neutralno (sem sto jasno istice teksturu), ali na dodir daje poseban dozivljaj, ne znam kako bih to opisao. Uz finis sa 240 granulacijom, i uljem, drvo prosto "prozbori". Ispod je slika ulja koje koristim. Hvala u svakom slucaju na predlozima i ponudjenoj pomoci.

 

5 hours ago, vladd said:

AKo je furnir, pa tamniji, makasar, ebano makasar, ludnica kako izgleda.

Nema nikakve potrebe za bajcovanjem, samo voskic ili dobar lak.

 

Mmmmmmmm, makassar, ebanovina, rosewood ili zebrano. Rado, svuda, ali mi nekako ne lezi na Tandberga. Radio sam sto u trpezariji od drveta indijske ruze (nasao komad od 0,5 m2 debljine 3 cm u Jysk-u za 1000 din, ostao neki restl, vishak od nekog velikog stola), u kombinaciji sa plocicama... Brutalno. Fotka ispod.

 

IMAG4246.jpg

IMAG4247.jpg

IMAG4248.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 4 nedelje kasnije...

Tu se kolju tri preprodavca i jedan ljubitelj...bice tu naduvavanja bez potrebe, ali i to je zabava...

Ne bi trebalo da prebaci 300 evrica, ali videcemo zagrizenost...

 

Ako prebaci 15000 i ovaj je za NEXT...u sustini je to krs i lom kojeg treba masno tvikovati...i promeniti mu rucku...ma skoro sve sem tanjira i gornje ploce, da odrzi podsecanje na poreklo... :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, vladd said:

Tu se kolju tri preprodavca i jedan ljubitelj...bice tu naduvavanja bez potrebe, ali i to je zabava...

Ne bi trebalo da prebaci 300 evrica, ali videcemo zagrizenost...

Limunaš odustaje. 

Imizimi95 pazari sve u vezi muzike - module, gitarske pedale, kablove, gurtne, a i gramofone. 

F.M. je ozbiljan pre(prodavac), ali često gubi, jer ima zacrtano dokle ide.

IMO - neko će ovo da "odsnajperiše" iz mraka u poslednjih 2-3 sec. :laugh1tooht:

 

Mojih 5 kopejki. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Saznaja, to se mozda isplati za preprodaju, da se sfusari i zavali, zaradi 50-100 evrica...

Sa 10k din je vec izasao iz interesantne zone, ako su sredjeni oko 250...sa velikim znakom pitanja da li uopste toliko vrede i da je izasao iz fabrike...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...