Jump to content

Bastard, anyone?


stein

Preporučeni Komentari

Steine sorry Man , moj totalni nenamerni previd kod te semice VU metra ! Ono sto je nacrtano na semici okruglo i pise ( V ) unutar kruga Pemutovao sam geskom sa onim nacrtanim u obliku kvadrata gde pise No Data / ACV , misleci da je ovo okruglo analogni instrument ( jer se obicno tako crta ali sa strelicom preko ) , a to je u stvari na semi i u stvarnosti izvor / balansirani izlaz Amp-a .Sve jedno tu u tom kolu VU metra Nista Ne Sme da dodiruje masu zbog balansirane prirode izlaza Amp-a ! Sorry Again please !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 935
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Da dopunimo malo karton medicinskim analizama... Temperature... Direktno pored izlaznih trandži: 52CNa hladnjaku bliže trandžama: 49CNa krajevima pera hladnjaka: 47-44C (bliže sredini, toplije) hladnjaci CCS-a grejanja 44CHladnjak shunta (uz sam fet koji je na punom potencijalu) 52C Probao VU sa i bez vezivanja na masu, isto radi vizualno, dakle, nije bitno vezati na masu. Probao sa 100n, 220n, 1u, 2u2 4u7i 10uF... Tek sa 10uF bude malo sporiji, ali ni ovako ne divlja, a baš sam stavljao za probu "agresivne" muzike sa naglim skokovima... Izbacio kond do daljnjeg... @Banat: sve je u redu... Kakve sam ja sve propuste napravio, ... bolje da ne znaš... :rofl: edit: sve temperature merene posle nekoliko sati rada, bez poklopca i forsiranog hlađenja. Temperatura u prostoriji (u delu gde je pojačalo) 26C...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dopuna uz prethodni temperaturni izveštaj: bias je namešten na 400mA po fet-u... Dakle, 1.6A total po kanalu... Nakon malo razrađivanja, ispostavilo se da čak i u FR konstelaciji elektrostatici idu sasvim pristojno nisko, tako da će trebati vremena da se sve lepo "usvira", tj razradi a dok se razrađuje, mogu da spremam aktivnu skretnicu... Naravno, prvo treba da završim sklop za pokretanje i kontrolu ventilatora da se ne pregreva kada se bude stavio poklopac...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...400mA po fet-u... Dakle, 1.6A total po kanalu.......

Ti da si trgovac, kupovao bi za dinar, prodavao za dva i od tog jednog procenta bi ziveo - imas 800ma po kanalu, dva gornja para su kroz napajanja serijski vezana sa donja dva para MOSFETova (i sve u krug, to je circlotron).

Dokle god je struja kroz potrosac manja od 1.6A peak (dvostruki iznos mirne struje), dotle izlazni stepen radi u A klasi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mnogo mi se dopada rešenje koje sam prekopirao od čiča Pass-a a dobio zahvaljujući Sipiju :)Ventilatori divno pirkaju, a ne čuju se... A još pride može i da se podešava kako će i koliko brzo da vrti. Skoro pa je spremno da se preda u ruke cenjenom kolegi na jedno desetodnevno slušno testiranje, čisto da opis zvučnog karaktera bude ocenjen od nepristrasne osobe... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A mislio sam da će kolega koji je danaske bio u poseti da nabaci reč dve o impresijama... Biće da neće...

Pa oce dok se ti budes suncao i kupao :-) Al rekao sam ti da mi se strasno svidja...trebalo bi to poslusati sa basovima ili na mojim kutijama, nabavio sam i strasne malce (Dyne :respect: )
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

post-13-0-28257900-1312642964_thumb.jpg post-13-0-81903900-1312642975_thumb.jpg post-13-0-17614300-1312642989_thumb.jpg Što se tiče pojačala, ja završio. Sve radi, napajanja, cevni deo, cirklotron, tajmer, VU metri, regulacija ventilatora... Ja zadovoljan. Vidimo se u nekom drugom životu ili u nekom drugom projektu... :hvalasvima:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo zanimljivosti... Što reče Zen... Herr Wilhelm Conrad Röntgen je zadužio čovečanstvo čudesnim izumom... Omogućio je da pojačalo koje radi u A klasi, na poklopcu bude 'ladno ko da je isključeno... :)Zapravo, onaj koji je izmislio film koji se koristi u rentgen snimanjima... Kako rekoh, ventilatori se ne čuju ni kada se pot odvrne do kraja a na ulazu nema signala, dakle, veoma su tihi, a rade toliko polako da se skoro mogu videti krilca kako se okreću. Posle nekoliko sati rada, pojačalo je spolja hladno načisto, a sa zadnje strane se tek uz sam ventilator može osetiti blago pirkanje vazduha. Ovo znači da se mirna struja sa trenutačno podešenih 400mA slobodno podići na više... Tek toliko, ako se neko jednog dana odluči da ovo radi (cirklotron)... Sve moje skepse vezane za upotrebu ventilatora za forsirano hlađenje uređaja raspršene su... Dakle, ako se natrči na neke hladnjake koji moraju da se polegnu a time značajno gube na sposobnosti da prirodnom cirkulacijom odaju višak toplote, eto rešenja... post-13-0-23965200-1312662065_thumb.jpg edit: ja sam koristio IRF510 (to je bilo u fioci), kondenzatori 10uF16V a napajanje 12VDC uzeto sa sklopa koji napaja tajmer. Oba ventilatora rade zajedno, tj vezani su paralelno.Razmišljao sam o mogućnosti da sklop izvedem sa nekom vrstom termo senzora, međutim, to bi sa jedne strane zahtevalo više delova i manju pouzdanost, a pošto se radi o pojačalu koje se greje uvek jednako, potreba za konstantnim hlađenjem je izvesna, nije reč o pojačalu u B klasi pa da se kod većih opterećenja više greje i da se zbog toga mora povećavati brzina rada ventilatora.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na duže staze: Treba mu oko pola sata rada (može i u praznom hodu) da počne da svira kako valja. Verovatno treba sve da se temperaturno stabilizuje ili tako neka kvaka. Posle je čista uživancija. Nisam ceo dan sedeo ispred zvučnika, ali je muzika stalno svirala. Posle, eto, desetak sati rada, mogu da kažem da je sve kako treba, nema nikakvih ispada ni po pitanju pouzdanosti, ni performanse... Danas je ovde prilično toplo gore, ali kućište je tek-tek mlako. Samo da potvrdim da sam zadovoljan :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...