Jump to content

Bastard, anyone?


stein

Preporučeni Komentari

E nek' je svanuo i taj dan ! :respect:Aj' sad malo u slanu vodu da se i mi opustimo... :buehehe:

Sreda, Zulu 9:00, Latitude: 43° 11′ 0″ N, 16° 35′ 0″ E
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 935
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

To mora , ako je zvuk u pitanju , da se čuje izvan kuće kako dobro radi , ako nije tako , onda si džaba krečio .Inače vrlo interesantan princip konstrukcije On-line . :beta: verzija za sada , ali može da bude dobitna kombinacija . Kako je ovde urađen ulazni deo sa cevkom ......ciklotron može biti zamenjen sa dve cevke i transformatorom . Tehničko pitanje : šta je bolje , jedan strujni izvor za oba dela cevi od 20mA ili dva posebno od po 10 mA . Pitanje se odnosi na već viđenu verziju sa dva odvojena strujna izvora koja je implementirana u jednom dobro zvučećem pojačalu .Koliko sam uspeo da razumem .....ukoliko dođe do naglih promena inteziteta nivoa signala , od izuzetne je važnosti da lampa zadrži sve parametre tako da jedina promena može biti u nivou signala /dinamika zvuka ,a strujni izvori govore o dinamičkoj impedanci / na tom delu lampe . Niko nije rekao da je taj odnos 10-10 , jer može biti i 12-8 i sve ostale mogučnosti , stim da je zbir uvek 20 mA.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Apropo 10-10 vs 20mA, ovde je u pitanju supersimetrični sklop gde obe triode dobijaju isti signal, suprotne polovine, samim tim, trebalo bi da bude pametnije sa jednim od 20mA jer ako jedna strana od 10mA "zakaže", ode radni režim lampe u klinac a onda ode i supersimetrija u klinac. To je po mojoj primitivnoj logici... Uostalom, tokom probi sa više lampi, pokazalo se da se neke čak ni nemogu dovesti u željeni radni položaj. Ovako se jednim trimerom ugađa simetrija... Manje delova, manje problema. Mada, kome je do toga, neka slobodno eksperimentiše :)Ne bih se upuštao u cevni cirklotron... Sa elektrostaticima koje imam i svim problemima koje bi takva konstrukcija donela, odustao bih veoma brzo... Što zapravo i jesam učinio... Taj izlazni trafo (u okvirima cene koju ja sebi mogu da opravdam) ne može da se izvede a i da ne nabrajam probleme sa visokim naponima napajanja itd, itd... Ovako kako jeste, mene čini iznimno zadovoljnim... A pojačalo je sada već u gostovanju kod kolege sa više slušnog iskustva, boljim sluhom i dosta referentne opreme i ispred i iza pojačala, pa kada se slegnu neki utisci, verujem da će ih ovde i podeliti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Steine druze samo mala digresija :

Kada je Circlotron Tube Power Amp u pitanju Izlazni trafo ( autotrafo ) jeste Neuporedivo manje tehnicki zahtevan za izradu i isto tako i neuporedivo jeftiniji nego kod bilo kojeg drugog klasicno vezanog Tube PP Amp-a , to i jeste osnovna prednost Tube Circlotron spoja jos od njegovog nastanka ranih 50` nad ostalim klasicnim Tube PP spojevima , jedino sto se kod ovog spoja , bilo tube ili SS podrazumeva i nesto kompleksniji ispravljacki deo .

Sve jedno , Circlotron Amp kada se dobro dizajnira i sa SS elementima ili kao hibrid ( Tube + SS ) isto tako moze Odlicno da radi i zvuci , dokaz je da Thorens hibridni Circlotron Amp model TEM 3200 na dosta renomiranom ` 6 moons ` sajtu jeste odlicno ocenjen : http://www.6moons.co...ns/thorens.html

Poz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Steine druze samo mala digresija : ....

Ništa ja to ne sporim, ali vreme kada je to mene lično privlačilo, prošlo je. Našao sam gde mi cevke jesu "in" i gde su mi "out"... Iako mi je bio san da imam nešto sa recimo 2A3 ili 300B, uspeo sam da dobacim do EL34 i ništa dalje. Imao sam i san da imam Mini Morrisa, imao sam ih sveukupno 6 komada, hteo sam da imam oldtimer motocikl (i imao sam ih nekoliko, dva Horexa i nekoliko NSU Maxova) a sada imam kuću, ćerku u čije vaspitavanje i obrazovanje ulažem mnogo radije nego u sopstvene dečečke snove, hteo sam elektrostatike, imam ih, mnogo toga sam hteo, mnogo toga mi se ispunilo. Meni je drago što sam i ovo pojačalo uspeo da napravim i da bude dobro, i bio bih nezahvalno đubre i govno pederlažovsko kada bih rekao da nisam zadovoljan... Itekako sam zadovoljan i srećan. Još da uspem da u septembru izbrojim 800 keka da se uradi fasada na kući... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Super amp, kratko i jasno. Tamniji karakter u odnosu na Primare A32. Zeru dinamicniji rekao bih. Meni licno na prvo slusanje dopadljiviji. Extremno zavodljiv zvuk. Tera na dugo slusanje. Sistem mi je trenutno zaokruzen, od zica do izvora sve je tip top. Bastard je lego ko kec na jedanaest. Kod Steina nije bilo jednostavno nikakvog zakljucka iz prostog razloga sto mu subovi jos nisu zavrseni a ja nisam mogao sa panelima da zakljucim nista. Na kraju lanca su Dynaudio Contour 1.3mkII. Poznati kao zderaci struje :-)Zanimalo me kako ce se 20ak wata snaci sa ovim izuzetno dobrim ali problematicnim za uparivanje kutijama. Hvala na pitanju, odlicno. Dyne rade ko Bog, vise nego dovoljno glasno za mojih >22 kvadrata :oke: U sledecih par dana umesto ampa cu da evaluiram banjalucki vs sarajevski cevap ali pred kraj nedelje opet na slusanje. Cestitke svima koji su ucestvovali u razvoju i naravno Steinu, amp je fantastican!!! :respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ni ja neću biti još dugo u blizini tastature, ali kada se vratim, nastavljam sa radom na aktivnoj skretnici a posle može da se sluša i kod mene :) Tako da, kad SuperFi završi sa svojim slušnim testom, mislim da ću još samo jednom da pitam, a posle više neću: Bastard, anyone?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Steine taj Thorens jeste ruzan ko neko jeftino Kinesko PC kuciste ! nema ni analogne VU metre napred , obicna kanta ! :sarcastic_hand: Tvoj Amp jeste ( estetski ) zakon za njega ! :cheers:

Kad već spominješ VU metre... Primetio sam nešto zanimljivo. Kod mene, kada sam slušao da bude, recimo, normalno glasno, onda su mi cageri dolazili uglavnom do -4/-2dB na skali. Kod Superfija, na tim Dynaudio, na tik manjoj glasnoći, kazaljke se skoro i ne pomeraju... Dakle, na izlazu je mnogo manje snage što me navodi da ti Contouri i nisu nešto posebno zahtevni (mada Superfi kaže da te kutije zovu "ubicama pojačala") tako da me to dodatno uverilo da pojačalo jednostavno rečeno, uopšte nije naivno po pitanju sposobnosti da isporuči snagu...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanimalo me kako ce se 20ak wata snaci sa ovim izuzetno dobrim ali problematicnim za uparivanje kutijama.

Derane, mislim da nije 20-ak wati u pitanju... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad već spominješ VU metre... Primetio sam nešto zanimljivo. Kod mene, kada sam slušao da bude, recimo, normalno glasno, onda su mi cageri dolazili uglavnom do -4/-2dB na skali. Kod Superfija, na tim Dynaudio, na tik manjoj glasnoći, kazaljke se skoro i ne pomeraju... Dakle, na izlazu je mnogo manje snage što me navodi da ti Contouri i nisu nešto posebno zahtevni (mada Superfi kaže da te kutije zovu "ubicama pojačala") tako da me to dodatno uverilo da pojačalo jednostavno rečeno, uopšte nije naivno po pitanju sposobnosti da isporuči snagu...

To direktno znaci da su u stvari tvoji zvucnici mnogo zahtevniji nego Superfijevi ! ( Ipak je dobro napred imati kontrolu sa starim dobrim analognim VU metrima , pokazuju oni dosta toga ponekad ! ) E sad sto te Contoure zvucnike zovu ` Ubicama pojacala `...... mozda je zbog toga sto ` ubijaju` cesto ali losa pojacala , a takvih je okolo koliko oces , i jeftinih i skupih ! :P
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemojte rasipati snagu na te Contoure...slusali smo ih sa gainclonovima i lampasima (SE i PP) i nema to sta da trazi sa njima a ima i recenzija i svega pun net...jesu zahtevne i zderu struju. Bastard ih tera fenomenalno, cageri se ne pomeraju...a muzike kolko oces...idi begaj...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E pa sad, ako od ovog sad ne napravimo neki biznis na hajend tržištu, onda smo stvarno vezeri i treba nas pobiti... :msn-rofl:

Sto da ne ! , pogledaj samo tog Thorensa , u osnovi : spolja jad , unutra ( dizajnerska ) beda , pa je opet proglasen u six moon -u za odlican Amp , preko svega me nerviraju izjave konstruktora tog Thorens Amp-a , Hern Blobhaum -a tipa , ovo moje i nije Circlotron Amp , pa ga jos uporedjuje sa Bongiornovim remek delom dizajna , trte mrte , pa jos ima i trafuljak na ulazu ! i sve je to toliko skupo da mozes Steine da napravis od tih para i fasadu na tvojoj kuci i jos jednu celu pride i da ti ostane para i za Moris-e.....pih , bas me nervira taj Hern Blobhaum ! :msn-rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve jedno , Circlotron Amp kada se dobro dizajnira i sa SS elementima ili kao hibrid ( Tube + SS ) isto tako moze Odlicno da radi i zvuci , dokaz je da Thorens hibridni Circlotron Amp model TEM 3200 na dosta renomiranom ` 6 moons ` sajtu jeste odlicno ocenjen : http://www.6moons.co...ns/thorens.html

Зато се и зове Бастард :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...