Jump to content

Bastard, anyone?


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 935
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Steine , bas si retoricar

mnogo napricao , nista kazao nisi

Leo - kako god bilo - imaces jednu metalnu plocu na koju vrsis montazu svega i zvacega , a ostalo je drvo ;

ta metalna ploca je "sasija" i ona se uzemljuje , a na nju sve ono sto treba da se uzemlji

ako se pojavi potreba za Faradejevim kavezom , to se resava oblaganjem drveta iznutra sa vodljivom folijom koja se uzemlji .

naravno korisno je da donji poklopac bude metalni ( i naravno da ima kontakt sa vodom zemlje pri sklapanju ) ; oli mreza oli perforiran dovoljno , uzevsi uobicajeno grejanje u obzir

primer - ne postoji kriticnija aplikacija no sto je elektricna gitara ; da bi se napravila potpuno besumnom - ceo cavity ,ukljucujuci i plate , mora biti oklopljen; to se radi bakarnom folijom a na trzistu ima i konduktivnih premaza (u vidu spreja - poplasis dobro i kad se osusi sasvim lepo radi radnju )

been there , done that .

piece of cake

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Probaću da spojim nožicu #9 na masu, mada ona ima prvenstvenu namenu da služi kao oklop u VF aplikacijama, posebno kaskodama kada je odvajanje/izolacija dveju sistema trioda od vitalnog značaja. ...

Kako tako hrabro pises o stvarima koje ne znas - cudo ! :buehehe: Pin 9 (pregrada izmedju dve triode u toj cevi) mnogo je manje vazna u VF kaskodama (kojih si ti napravio ihaaa, pa znas) nego u diferencijalnom pojacavacu koji upravo koristis. To sto si pin 9 ostavio da landara drasticno umanjuje CMRR (common mode rejection ratio - potiskivanje signala koji je zajednicki obema triodama u diferencijalnom pojacavacu, tj. signala smetnje) koji je upravo najjaca osobina dif. pojacavaca...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako tako hrabro pises o stvarima koje ne znas - cudo ! :buehehe: Pin 9 (pregrada izmedju dve triode u toj cevi) mnogo je manje vazna u VF kaskodama (kojih si ti napravio ihaaa, pa znas) nego u diferencijalnom pojacavacu koji upravo koristis. To sto si pin 9 ostavio da landara drasticno umanjuje CMRR (common mode rejection ratio - potiskivanje signala koji je zajednicki obema triodama u diferencijalnom pojacavacu, tj. signala smetnje) koji je upravo najjaca osobina dif. pojacavaca...

To objasni majstoru koji mi je ovako objasnio. E, ako njemu možeš ovim da natrljaš nos, možda i dobiješ malo Zenovače od ovogodišnje ture... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Видим ја, данас је лако постати мајстор... Мада неке је цига ипак морао да пропита за диплому :wink2:

Ne znam za druge, al' ovaj pravi veoma dobru Zenovaču... Bar tako kažu oni što smeju da piju žestoko ... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Видиш са Зеновачом има више нерешивих проблема:1. посебан технолошки процес производње,2. потреба за квалитетом драстично се одражава на квантитет3. док се налази у амбалажи невероватно си цењен и драг за пријатеље4. кад на чудноват начин напусти амбалажу,нестану и пријатељи(кажу да иду у потрагу за Зеновачом)5. док се налази у крвотоку изазива веома пријатне емоције,понекад предвиђања и привиђења6. након повратка ацетил холина на место трансмитера нервих надражаја остаје велики осећај празнине ..........'беш таквог мајстора кад створи тако проклето пиће :sclerosis: А да,услед дејства испарења у самом процесу производње и дегустацији приликом контроле квалитета није замеритиако се ратио мало опусти,те се не искаже мисао у потпуности или се не региструје речено на прави начин.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E, sad već i lepo svira :) Stavio sam nožicu #9 od lampi na masu. Veliki trafo sam odvojio već primenjivanim sistemom A'la penasta guma ispod - iznad... Na elektrostaticima sam odvojio skretnicu koja reže panele od dole na 150Hz. Trenutačno je sa CD-a uzet sumiran signal, pot iz Denona i na pojačalo (nebalansirano)... Pot odvrnut do kraja, CD plejer uključen, bez muzike, ništa brujanja ni kada se priđe panelima. Do daljnjeg ćemo malo ovako, bar dok ne spojim ovaj RK168 sa konektorima da mogu da probam i balansirano. Onomad je Sipi, čini mi se spominjao da nema dovoljno signala sa ovolikim pojačanjem ako se vozi nebalansirano... samo ne mogu da se setim da li je to bilo sa 68k ili kasnije, sa 100k u povratnoj sprezi sa G na A, mislim da je bilo sa već povećanom vrednošću na 100k, pa je valjda Zen rekao da može da se potera i kasnije na 150k ako treba... E, mislim da neće trebati... Daje toliko "safta" da nema teorije da ga odvrnem ni do pola sa novijim snimkom... Probaću sa Dire Straits, "Brother in Arms", mislim da je to CD sa najtišim nivoom snimka koji imam... Osim možda svog prvog CD-a, Rabih Abou Khalil - Nafas... (toliko se dobro sećam da je prvi CD koji sam imao, a kako i ne bih, dve godine je visio na zidu kao pozadina za zidni sat pre nego sam kupio svoj prvi CD plejer... :) ) Elem, slušna iskustva tek kasnije. Sada treba još dosta sitnarija da odradim, između ostalog, reg za ventilatore i pokretanje VU metara... Bezveze je da mi cageri stoje dok muzika svira ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Opet citirias ukrivo (vidi post #110 - situacija sa 68k u feedback-u). Poenta je da sa neg. ulazom spojenim na masu (nesimetricni/nebalansirani rezim rada) pojacanje cevnog stepena je upola manje...

Nisam ništa citirao, napisao sam: "Onomad je Sipi, čini mi se spominjao da nema dovoljno signala sa ovolikim pojačanjem ako se vozi nebalansirano... samo ne mogu da se setim da li je to bilo sa 68k ili kasnije"

Svejedno. U ovoj konfiguraciji (sa 100k i 2u2 u povratnoj sprezi) i nebalansirano ima više nego dovoljno naponskog izlaza sa cevnog dela da cirklotron momački potera elektrostatike. Dakle, preamp uopšte ne mora da ima pojačanje veće od 1. To znači da će aktivna skretnica (kako sam je izveo) leći ovde ko budali šamar... :)

Čisto za referencu...

Pošto sada sve radi kako bi i trebalo, slobodno vreme ću iskoristiti da polako pripremim sve za jedan fini "cookbook" u PDF formatu, sa sve slikama, šemama a verovatno ću u Eagle-u uraditi i nove nacrte PCB-a (poučen iskustvima sa postojećim pločicama) i uz to dodati i *.brd fajlove za potencijalno zainteresovane... Više nema razloga da se i oni koji su se do sada držali veoma distancirano (da preformulišem, oprezno i na sigurnoj udaljenosti) ne zainteresuju za konkretnu izvedbu. Lako je moguće i da naručim filmove i nešto pločica kod Tibora, ali to nije nešto što bih radio pre letovanja... Zavisi od mnogo raznih faktora...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

take in account da punu korist od SUSY koncepta imas tek kad dovodis balansirani signal

Zar mi to do sada nije postalo jasno?Verovatno da nije.Zato sam sastavio input selektor sa balansiranim ulazima i balansiranim izlazima, uduplirao aktivnu skretnicu da bi se mogla koristiti kao balansirana, od tebe marnuo onaj RK168, a nema ni potrebe da spominjem da CD plejer sasvim slučajno ima svoje balansirane izlaze?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zar mi to do sada nije postalo jasno?Verovatno da nije.Zato sam sastavio input selektor sa balansiranim ulazima i balansiranim izlazima, uduplirao aktivnu skretnicu da bi se mogla koristiti kao balansirana, od tebe marnuo onaj RK168, a nema ni potrebe da spominjem da CD plejer sasvim slučajno ima svoje balansirane izlaze?

A od mene ako ti treba Kimber balansirani kabel (Timbre) :wink2:(meni drugar napravio bolje) :respect:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bese samo napomena - SUSY stage full balanced vs. isti stage u modu unbalanced to balanced konverzije ( narodski receno - naranjen chinchom)

Ma dobro, de... šta ste zapenili... Inače, catch 22 sa CD plejerom je da su na stepenu za sabiranje signala, izgleda napravili i pojačanje. To sam bio primetio još i kada sam isprobavao samo cirklotron i isto mi se tako činilo kada sam poredio izlaz sa balansiranog i nebalansiranog prema aktivnoj skretnici (sa Živoradovim elektrostaticima) ali sam svesno ili nesvesno to potisnuo kao irelevantnu stvar dok ne završim cirklotron. Sada, sa onim 4x potenciometrom (zapravo je 6x10k - nema veze) i direkt sa balansiranog izlaza CD plejera na pot a odatle na Bastarda, 'ladno mogu da odvrnem pot do kraja a da ne bude preglasno. Sad se postavlja pitanje da li još povećavati pojačanje u cevnom stepenu ili je moguće izvesti neki jednostavan mod na skretnici da se dobije pojačanje, mada koliko kapiram, jednostavnije je povećati pojačanje na pojačalu?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Usput sam malo (konačno) otvorio CD plejer. Lepo, nema šta. Zamenio 12AX7 sa oznakom Made in China za E83CC JJ (gold pin)... Sada je već kasno da se latim slušanja od početka, ali i sutra je dan pa ćemo lepo, natenane da menjamo šta se mora menjati, pravimo šta ima da se pravi, a prevashodno reda... Sad je ko u svinjcu, samo još pomije da prospem i...

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...