Jump to content

SissySIT (bilo SufiSIT)


Woland

Preporučeni Komentari

12 minutes ago, petronius said:

Gde mogu da kupim takvu plocu

Hvala unapred

Ja sam parce dobio od Miroaudio na poklon ali ima na ebay, aliexpress , dovoljno je da ukucas mumetal i sve ce ti se samo reci. Na primer:

https://www.ebay.com/itm/Mumetal-Nikel-Permalloy-Magnetic-shielding-Sheet-Mu-metal-0-35T-30-15cm/173133027196?hash=item284f88577c:g:Sy0AAOSwqfZacpOC:rk:23:pf:0

Idealno je da se napravi kalup pa pod presom izvuce poklopac za transformator, ne kako sam ja radio, ali ja tu opciju nisam imao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Aleks said:

Samo info pitanje: a što ne može tanani pocinkovani lim?

Rec je sprecavanju uticaja eksternog magnetnog polja, npr transformatora unutar kutije, mada toroidac tu nije tako los. Da bi se to omogucilo materijal mora da ima specificna svojstva po pitanju permeabilnosti sto nije slucaj sa pocinkovanim limom. Veliki procenat nikla cini magiju, ali na zalost i cenu. Da ne duzim, sve lepo pise na https://en.wikipedia.org/wiki/Mu-metal

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, zeljkor said:

Ja sam parce dobio od Miroaudio na poklon ali ima na ebay, aliexpress , dovoljno je da ukucas mumetal i sve ce ti se samo reci. Na primer:

https://www.ebay.com/itm/Mumetal-Nikel-Permalloy-Magnetic-shielding-Sheet-Mu-metal-0-35T-30-15cm/173133027196?hash=item284f88577c:g:Sy0AAOSwqfZacpOC:rk:23:pf:0

Idealno je da se napravi kalup pa pod presom izvuce poklopac za transformator, ne kako sam ja radio, ali ja tu opciju nisam imao.

 

 

Hvala puno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, zeljkor said:

Idealno je da se napravi kalup pa pod presom izvuce poklopac za transformator, ne kako sam ja radio, ali ja tu opciju nisam imao.

čudo da si prevideo na pominjanoj vikipediji jedan pasus:

Mu-metal objects require heat treatment after they are in final form—annealing in a magnetic field in hydrogen atmosphere, which increases the magnetic permeability about 40 times.[4] The annealing alters the material's crystal structure, aligning the grains and removing some impurities, especially carbon, which obstruct the free motion of the magnetic domain boundaries. Bending or mechanical shock after annealing may disrupt the material's grain alignment, leading to a drop in the permeability of the affected areas, which can be restored by repeating the hydrogen annealing step.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

47 minutes ago, guja011 said:

čudo da si prevideo na pominjanoj vikipediji jedan pasus:

Mu-metal objects require heat treatment after they are in final form—annealing in a magnetic field in hydrogen atmosphere, which increases the magnetic permeability about 40 times.[4] The annealing alters the material's crystal structure, aligning the grains and removing some impurities, especially carbon, which obstruct the free motion of the magnetic domain boundaries. Bending or mechanical shock after annealing may disrupt the material's grain alignment, leading to a drop in the permeability of the affected areas, which can be restored by repeating the hydrogen annealing step.

Znam za to, ali radice posao i ovako. Bolje ne mere u nasim uslovima. To mu je sto mu je. Da se mi sutra vidimo pa da ja pustim na testiranje i vidim da li da bacam kroz prozor ili u kutiju :)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, zeljkor said:

Znam za to, ali radice posao i ovako. Bolje ne mere u nasim uslovima. To mu je sto mu je. Da se mi sutra vidimo pa da ja pustim na testiranje i vidim da li da bacam kroz prozor ili u kutiju :)

 

 

prozor

pazi samo da Mika stigne bar glavu da izmakne

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...