Jump to content

Iron Pumpkin(s)


Zen Mod

Preporučeni Komentari

On 12/22/2020 at 10:10 AM, Mikorist said:

viber_image_2020-12-22_10-09-02.jpg

viber_image_2020-12-22_10-09-03.jpg

 

 

nego, moram da pofalim jos jedared majstorski endleraj naseg @Leonardo

kako mu ga je spravio, Mikumu ostalo samo malo Legokockanja

jos da je (Mikum) spravio brezone M3 i M4 kako bese objasnjeno, bilo bi 100% laksa i montaza na prednju i same prednje na box

sve u svemu, super se udala

:cheers: 

btw. pticica mi rekla da se Leo sprema da izendluje skoro 18kg Marinije, za specijalni projekat, u dva primerka 

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 1.1k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Zene hvala za hvalu. Nikakvo objašnjenje za brezone M3 i M4 nisam imao osim manje-više upotrebljivog crteža koji definiše veličinu i poziciju ležišta displeja sa Ardu pločicom.

Jedino što nije učvršćeno je gornji deo Ardu pločice (u vazduhu je)  jer nisam imao pozicije otvora za tačno bušenje rupa na ploči. Bez obzira na to, displej preko napravljenih POM odstojnika malo većeg prečnika, i donja dva zavrtnja M3 je prilično čvrsto povezan sa pločom.  sa Mikom sam pričao da bi bilo najbolje da mi da kompletan displej+Ardu, a da ja premerim pozicije otvora i uklopim sve mere, pa smo ipak odustali od te akcije. Zato mu se kasnije  Mika osvetio menjanjem svih žica po Pum(p)kinu :blum3:

Drgi put pošalji mi displej + Ardu solo, da premerim i tačno iscrtam sve pozicije. 

18kg Marinija, Mhda  lep star u 2021. godini.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:)

nisi ti imao veze sa brezonima, nego sam ja Mikumu objasnio kako zamislih montazu i da je tako najjednostavnije

sto se tice dimenzija otvora to mislim da je ispalo OK, odnosno ubedjen sam da je OK

sam Arduino pcb nisam ni nameravao da se montira na one gornje rupe, i ovako je dovoljno sturdy

kasnije sam napravio V2 ove pcb , gde nema opcije za montazu skroz malog OLED displaya, te su 4 montazne rupe zajednicke i za display i za arduino pcb, pa je sve stacked bez problema

no , najverovatnije ce se zavrsi sa TFT display kad potrosim zalihe ovih, i ustanovim normalnu nabavku TFT , gde opet masinske obrade nema nimalo vise a sve je kompaktno montirano ......... ono - nema upotrebe hotglue i ostalog :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 33 minuta, Mikorist reče

tebi ako se pomiču - okreneš Iron na zadnjicu i zaliješ sve između zadnjeg kontakta i izolatora sa bizon lepkom i sačekaš da se osuši u tom položaju...posle će da se okreće sa smrt kleštima:smesna:

Screenshot 2020-12-25 at 15.16.30.png

Znači tu gde su strelice u tom polažaju - u krug da pokrije i da se suši 24h.... Posle toga nikad se više neće pomeriti...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

40 minutes ago, Mikorist said:

Screenshot 2020-12-25 at 15.16.30.png

Znači tu gde su strelice u tom polažaju - u krug da pokrije i da se suši 24h.... Posle toga nikad se više neće pomeriti...

Kod men su ok, ima malo "amortizacije" napred-nazad :) ali ništa zbog čega bi stavljao bizona.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stigli knobovi... Trebalo je malo duže vremena za eloksazu i to bi bilo ok da su knobovi ispali onako kako sam očekivao. 

Na žalost, malo je boja matirana/zuckasta u odnosu na prednju ploču. Ovo doduše zavisi i od osvetljenja, ali pod ovim mojim sobnim deluju tamnije od prednje ploče. 

Volume pot ima u sredini tragove od obrade, dok je za selektor dobro ispao. 

Još jedna observacija vezana za knob-feel... Meni se kineski step nikako ne svidja, čak ni sa ovako masivnim knobom. Selektor ulaza ima mnogo bolji feel. 

I na kraju, nisam zadovoljan ni sa back-light... Ne rasipa svetlo po kliritu kao što sam se nadao da će biti. 

IMG_20201225_202600.jpg

IMG_20201225_202546.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...