Jump to content

Quad sistem - 1968 g.


Doktor

Preporučeni Komentari

ma ne treba tamo ništa da se dira, diže niti pomera.. ja sam ispočetka bio za da se kombinuje, isprobavaju pojačala itd, ali sam se dovoljno puta uverio da Quad sistem takav kakav jeste svira odlično, odnosno baš onako kako njegov vlasnik i uživalac voli.. nači - ne pipati :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aman ... :D 

Da se Isus spusti sa neba, pa ga pitas da li da postis svaki petak ili ...iskoristis priliku za "jaku" informaciju :) Ili da na dvrskom balu da pozelis da cujec neku cajku, onako razdragan i veseo :D 

Kolekcija znacajnog broja hiljada ploca je poprilicno neiscrpan izvor tema. Tu nema dileme da li su ploce ikada izlazile iz mode. Mozda tamo nekim potrosacima brze muzike i brze hrane.

Quad sistem je samo odgovarajuci (pride i fetis) isecak jednog davnog vremena u funkciji slusanja tog nezakopanog blaga.

Odrzavanje sistema u restauriranom stanju je takodje izvor zanimljivih tema...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Aman ... :D 

Da se Isus spusti sa neba, pa ga pitas da li da postis svaki petak ili ...iskoristis priliku za "jaku" informaciju :) Ili da na dvrskom balu da pozelis da cujec neku cajku, onako razdragan i veseo :D 

Kolekcija znacajnog broja hiljada ploca je poprilicno neiscrpan izvor tema. Tu nema dileme da li su ploce ikada izlazile iz mode. Mozda tamo nekim potrosacima brze muzike i brze hrane.

Quad sistem je samo odgovarajuci (pride i fetis) isecak jednog davnog vremena u funkciji slusanja tog nezakopanog blaga.

Odrzavanje sistema u restauriranom stanju je takodje izvor zanimljivih tema...

Kad sam ih prvi put vidio izledali su mi kao naslonjači za fotelje - tamo krajem 70 ih . Ali kad sam ih čuo vilica do poda ? i pitanje vlasniku ? di si skrio "tamburaše" !!! .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, black coffe said:

Kad sam ih prvi put vidio izledali su mi kao naslonjači za fotelje - tamo krajem 70 ih . Ali kad sam ih čuo vilica do poda ? i pitanje vlasniku ? di si skrio "tamburaše" !!! .

Notorna je istina da su se na ove prostore Quad ESL-57 davnih 70-tih uvozili iz UK kao kaloriferi, tj. grejna tela iliti grejalice zbog trivijalne sume koja se plaćala za carinu ( IMHO - više mi liče na grejalice, nego na naslonjače, ali i to je OK ). :)

Apropo "tamburaša" - da li je to vezano za zvučni utisak koji se dobija dobro temperovanim Quad setup-om ili je nešto drugo po sredi ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 hours ago, Doktor said:

Notorna je istina da su se na ove prostore Quad ESL-57 davnih 70-tih uvozili iz UK kao kaloriferi, tj. grejna tela iliti grejalice zbog trivijalne sume koja se plaćala za carinu ( IMHO - više mi liče na grejalice, nego na naslonjače, ali i to je OK ). :)

Slićno je bilo sa Quad 405

1976Quad405-600.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 5/25/2018 at 9:20 AM, Doktor said:

Notorna je istina da su se na ove prostore Quad ESL-57 davnih 70-tih uvozili iz UK kao kaloriferi, tj. grejna tela iliti grejalice zbog trivijalne sume koja se plaćala za carinu ( IMHO - više mi liče na grejalice, nego na naslonjače, ali i to je OK ). :)

Apropo "tamburaša" - da li je to vezano za zvučni utisak koji se dobija dobro temperovanim Quad setup-om ili je nešto drugo po sredi ?

Cijeli bend je bio tu sam basista je bio previše  sa strane , al ne predaleko . Ono malo "temelja " , al opče nije tolko bitno .  Ono kad imaš atak u trbuh , a paše ti - ne iritira ? . Međitim ovisi što slušaš ?  Za ono što ja slušam "parfektno" .  nije to preskupo za godine u kojim jesmo ? al ? pomalo se hladim . , i dao bi priliku jednostavnijim uređajima !.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Prodje neki kritican period za preslusavanje nove komponente u sistemu od cca 7 dana.

U ovom slucaju je bilo jasno vec u prvom satu, cisto iz tehnickog ugla. :)

Dakle, Kenwood KT-7550 vs. ReVox A-76 full refurbish by ZM ( jopet jedno veliko thnx :thank_you2: ).

Kenwood je jedan sasvim solidan, bolje reci pouzdan, vrlo dobar tjuner. Radi odlicno sa indoor FM T antenom.

Zvuk je bio sasvim zadovoljavajuci, nije bio zamora, sasvim OK. Ovo je sve vezano za Radio Bg 2/3.

Povremeni problemi u kvalitetu prijema su bili sa Radio 202 u zavisnosti od vremena.

ReVox A-76 - ima definitivno onaj radijski, profi pecat. Taj donji srednji prosto pleni. Spikerov glas je konkretniji, realisticniji.

U zavisnosti od muzickog materijala nisam primetio neke nedostatke u celokupnom zvucnom spektru.

Prijem je za klasu bolji od Kenwood-a zato sto sa prijemom Radio 202 nema razlike u prijemu u odnosu na metereologiju, tj. spoljasnje vremenske prilike.

I Kenwood i ReVox kada se slusaju druge radio stanice koje pustaju mp3 muziku jasno pokazuju o kakvim se snimcima radi ( zamor, suzena zvucna slika, dvodimenzionalnost . . .  ).

ReVox ostaje i ako "naleti" Quad FM3. Propustam ga. :)

Samo u slucaju Quad FM2 uzimam relikviju, ali bi bila plasirana na malu policu na zidu iskljucivo kao ukras. 

Par slika od danas dok pisem ovaj post . . . 

 

rev1.jpg

rev2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Od juce u pripravnosti (posao :(). . . takav se vikend zalomio, jbga.

Obzirom da se ne mrda nigde van atara prestonice:rofl:, resih da malo promenim sistem. 

I ovako Quad 303 ( br. 1 ) i 33 preamp ( br. 2, iz Nish ) su opravdano odsutni.

Quad 303 amp ( br.2 iz Nish ) koji nije nikada osvezavan, iskljucen iz sistema. Fino je radio, stabilno, ali i on ce svojim putem na reparaciju.

Quad 33 ( br.1 ) ce takodje na putovanje zbog sistematskog, kontrolnog, redovnog godisnjeg pregleda.

Quad ESL 57 - jedan (levi) panel ce se morati pretresti detaljno obzirom da se povremeno ne cuje bas panel ( koji generalno nikada ne crkava, za razliku od tviter sekcije koja provarnici i nakon toga brzo i "ode" ). Neka dioda u EHT sekciji, nesto drugo, trece, def. nesto trivijalno . . . . ke vidime.

 

Dakle, upravo zavrseno veliko vikend spremanje, tj. promena sistema :

VPI/SME M2 - 9/Grace F9/E - izvor 1

Revox Pass A-76 full tuning by ZM - izvor 2

Sindric Pointe Analogia MK V - phono MM

Bent Audio TVC ( S&B trafoi) - preamp

211 SET Ongaku klon by Dj.K. ( 6072/12BH7/211) - amp

Magna Acoustrica FR kutije ( Ciare 8" pa komada 2 po kutiji, pod uglom od 45 step. napred i nazad, redno vezani u kutiji )

Kablovi - Anticables IC ( Eichmann Bullet RCA cincevi ) izmedju preamp-amp, te preamp-phono ( tu su Wireworld )

Strujni - jbmliga

Shiga klon CD i Rogic The Model Audial DAC ce najverovatnije sutra, ako ne bude puno cimanja na posao biti takodje prikljuceni . . . 

Stiglo nemacko reizdanje Led Zeppelin 1. album ( imalo se samo Mexico, njihovo prvo izdanje, i neko urnisano UK koje je otislo na klupu za rezervne igrace ).

Sve zbog prve epizode Sharp Objects trazeno, kolektovano. Atm ide strana B ( gde je i numera " I Cant't Quit You Baby " ) B)

 

Malo slika . . . 

 

bob1.jpg

bob2.jpg

bob4.jpg

bob5.jpg

bob6.jpg

bob3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neshvatljivo je koliko sam glup, tek sad shvatih da Vi tu izgleda imate i drugi stan u kome “čuče” rezervni uređaji spremni da uskoče u sistem[emoji3].
Impresivna ozbiljnost, i kod nas izuzetno retka, u korišćenju uređaja!!!
Bravo!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

ima micra da zagleda farovima u nebo :)

Jashta ce nego da Micra zagleda s farovi u nebo . . . i to uskoro . . .   lepo ti meni rece, nemoj sam . . .  deder, daj jos nekog' ukucana da poslusa . . .  kaze . . . presudi.

Kcerka dala finalni sud. :worship:

Evo nas, krenuli na sabrana dela Klaus Sulca . . .  bejah samo jednared do klinike . . .  vrnuh se upravo . . .  doslo se do "Dune" albuma . . .

Ovom prilikom moram zahvaliti @Woland-u na tretmanu ove ploce koja je kupljena u izuzetno prasnjavom i masnom stanju.

Ultrazvuzna kadica Kuzma je to oprala sa jos jedno 30 komada LP-a sto tada donesoh na Summit i to sada svira bez puc-a, bez krc-a.

Thnx @Woland . . . :thumbsup:

Ene  ReVdze na sl. 3 u off-u . . .  ne gasi se . . . ceka kada Grace odmara da on "navali" sa sound-om. B)

A @Srecko, pa naravno da se ovo mora imati, pa komada/kombinacija x nekoliko . . . nema stanke.

Bio prilikom instaliranja i jedan mini clash - Dj.K. MM/MC phono (PCC88) vs. Shindra Analogia. Opet, kao i prosli put ( tada sa Ortofon Rohmann, pa Ortofon 540 MK II ) ostao Sindic u sistemu.

Nego . . . onaj DefiSIT-ov sound mi jos uvek zvoni u ushima ( da se razumemo ono bas-bas dooooobro ) tako da cu morati polako da se spremam moliti ekipu sa onim kljucnim djuntama da kada premere i naprave sebi najbolje parove, ono sto ostane . . . :yeahi:

 

du1.jpg

du2.jpg

du3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...