Jump to content

Domaći proizvođači i tjuneri


dvv

Preporučeni Komentari

@ Kurgan....

Ajd ovako. Imas fenomenalne tipove koji zaista prave magiju. Posle silnog nipodastavanja koje je palo ovde, zabole me da li ce neko da shvati ovo kao reklamu. Treba neke pohvaliti i PREPORUCITI  iz licnog iskustva.

Trandzovanska pojacala i pretpojacala .... definitivno Impuls.  Ozbiljan, ponekad naporan u komunikaciji, ali nadasve posten i dobar covek i majstor

Lampe..... Imas gomilu, ja cuo dobre Tatic, Sindric, SAX ( ako zanemaris izgled :buehehe: ), Eci ( najozbiljniji kucevni lampa zvuk koji ikada cuh), ... ima ih jos da ne nabrajam dalje

Kutije......  Na prvom mestu Sava Velikinac zbog zvuka, izgleda, odnosa cena-kvalitet ( pre neki dan slusao njegove zvucne panele, ispala mi vilica, mnogo dunje trebalo da se smirim), u mom slucaju ZZZ napravio cudo, ima jos ljudi koji ih rade opako, ali  ili im produkcija nije velika ili ne objavljuju radove ( opet Eci sa  svojim buradima koja sviraju ko dijabolik. ne vidis ih u zvuku, a cudovisno dobro daju najplemenitije iz muzike)

Gramofoni.... Igor, Rasko za rucke, Gruvi Gavra wolandu lepo odradio Torensa ....

DAC..... definitivno po meni Impuls i ZZZ. Za Rogica nikad nisam na zalost imao lovu, on je klasa za sebe.

Kablovi.... Zoki FTA, ja ne trazim vise drugu firmu, ima ih jos, al meni Zoki dovoljan.....

Fono sekcije ... Impuls, Gidjga, Neskor, ZZZ,  sax ima jednu zanimljivu za kikiriki pare...ma ima ih dosta koji  znaju

 

NAPOMINJEM !!! Ovo je samo moje misljenje i sto da ne preporuka ako nekom kao meni trebaju izvodjaci HI FI radova. Ako sam nekoga slucajno zaboravio, greh na moju dusu.

Ako mislite da je ovo bezobrazno reklamiranje, slazem se, ali dosta bre pljuvanja po svemu. Sve sto napisah, potvrdilo licno iskustvo u spravama koje posedujem. Afirmacija gospodo, afirmacija treba.

Zamolio bih gore pomenute besramno izreklamirane da  izvole spremiti po flasu dobre rakije i time zaokruze ovaj divni proces besramna reklama - podmicivanje. :angel0:

Pozdrav i odo iz ove teme

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znao sam da cu biti docekan na noz... Ja sam samo jedan u nizu , tj. krajnji konzument ili ti kupac.

Nisam u mogucnosti da napravim pojacalo od 150e koje ce svirati kao ovo od 2k ili kolko vec , moram da kupim na zalost to sto mi nude.

. Kao krajnjem kupcu na meni je da se raspitam, pregledam , vidim i cujem pre nego se odlucim o kupovini i dam 2k e za pojacalo .

Zasto ovakve teme postoje na forumu ako ste svi anti komercijala/mass proizvodnja?

Ja, kao krajnji kupac, sam usao u ovu temu u nadi da cu procitati vasa iskustva vezano za neki komercijalni(pod komercijalni mislim da prave i plasiraju ga na trzistu) proiZvod koji nasi proizvodjaci nude.

Nadao sam se da cu procitati utiske kako to zvuci , procitam poredjenje neko , ali je 90% postova pljuvacina i podistavanje tudjeg truda i rada .

Ja se i dalje pitam da li mislite da je neko lud da kupi zvucnike (boenicke posto ste spomenuli) i da da 5k $(po vasim recima izrada ga ne kosta vise od 1k)a da to ne radi kako treba? Da li mislite da taj proizvodjac stavlja u prodaju takav proizvod kako bi sisao ovce? Jedan njegov kiks(prevara , uvaljivanje svog proizvoda ili sta vec) on moze sebi da ugasi karijeru.nesto sumnjam da ide u tom pravcu.

Mozda nisam strucan kao vi za diy , ja vam se divim , jer to sto vi uspevate je za mene magija, ali znam kako stvari vezane za biznis funkcionisu mozda jednako kao sto vi znate o diyu.

Jos jednom no offense samo sam trazio bilo kakve informacije/utiske i tema je krenula tim tokom , a onda je nastao pakao .

In a world of compromise some dont

te beonicke su na sajmu bile 2800e i po meni vrede svaki cent.

ovde postoji tema o izradi tih kutija...bumo videli šta će ispasti od toga

nisam gadljiv prema diy ali smatram da se kutuje kupuju brendirane, naročito sh jer u tom slučaju diy nema šta da traži

što se elektronike tiče, diy ampovi, preampi, integralci, šta god, se obično prodaju i ispod cene koštanja delova i ako se kupuje od proverenog samograditelja greške nema

ps

zanimljiva stvar sa našim poznatim proizvođačima je ta da se veoma retko njihovi proizvodi pojavljuju na oglasima, što dosta govori

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

. . .

Sa druge strane, svako ima svoje bube i bubetine. Evo ja samlicno odlucioda slusam samo MONO. I da probam da skockam komponente koje ce iz mono zvucnika da daju ono sto sam zamislio.

Prosto sam se zasitio neprirodnog sterea. Mogu samo da zamislim piano bar sa dva klavira koji moraju dasviraju stereo...

Ili plavuse bliznakinje, koje moraju da pevaju razmaknute bar metari po.. :)

. .

 

Odlicno.

Po meni nisu to nikakve "bube i bubetine", vec jedan pravi razvojni put u ovom nasem "sportu" do koga pojedini dodju. :)

Sa ovakvom tezom sam se susreo prvi put pre nekih 25+ godina kada mi je Zarko, poznat u kruzoku ljubitelja vinila, MM i MC zvucnica, gramofona, gram. rucica i svega vezano za gramofone,  upravo govorio o MONO koncepciji audio sistema kao referentnom  i zapravo prirodnom i realisticnom audio dozivljaju ( upravo surotno od onoga sto si i naveo za stereo sistem, sa cime se apsolutno slazem ).

Tada sam to sve shvatao kao jednu dobru zahebanciju. Medjutim, kako vreme prolazi sve vise se i sam priblizavam realizaciji jednog takvog MONO sistema.

Ima o tome dosta na net-u, dosta vintage audio sajtova o tome govori, moze se lako naci google-ajuci.

Interesuje me za koji si se kabinet/zvucnik odlucio ( mislim na koncepciju ) ?

Pretpostavljam da je neko cevno PP u pitanju ( sa EL-84 ili sl. ) kako je i nekada bilo ?

Sto se tice same gramofonske zvucnice tu uglavnom sve renomirane firme imaju bar jednu u gami koja je mono, tako da to nije problem naci.

Mono LP-i se jos uvek mogu pronaci po pristojnim cenama.

Mono tuneri ( Quad, H.H. Scott itd. ) se takodje mogu naci na internet prodajnim sajtovima.

Generalno - nije nemoguca misija. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Zašto Bugatti Veyron košta 1.400.000 evra :crying: Kako su bezobrazni oni iz Bugatija, bagra najobičnija :angry-yell:

 

 

pre par godina sam gledao neki dokumentarac oko Veyrona..cena po kojoj se prodaje je upola manja od njegove stvarne cene,koliko kosta VW koncerna..konsern  "guta" tu sumu,iz marketingskih razloga..moze im se/moglo im se..sve to je bilo jos pre ovog picvajza oko laziranja podataka stetne emisije izduvnih gasova..verovatno im je dopxyxelo samofinansiranje,pa su krenuli traziti nove izvore,pa su uleteli u to sto su uleteli..ako uzmes da se toga godisnje proizvede svega par stotina komada,a sta kasiraju/ili sta taj konser kasira na godisnjem nivou,Veyron je bio/ili je peace of cake za njih.. :hot:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada su svojevremeno The Beatles miksovali prvu stereo ploču pitali su George Harrison-a šta misli o tom najnovijem dostignuću. Njegov odgovor je bio da zvuči šuplje. Doduše kod The Beatles se razlikuju mono i stereo miksovi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pogledati Kostin uradak (KVP30) i cenu(1080):

 

attachicon.gifPhoto0288.jpg

 

pogledati Nešićev uređaj i cenu:

 

http://www.diyaudio.rs/topic/7960-p-super-linear-cathode-follower/#entry226088

Dragi mamlaze,

Treba li da stavim sliku jos nadrkanijeg Impulsovog rada spram Nesicevog( koji uzgred budi receno izgleda odlicno... Bravo Nesicu), za relativno slicne pare i da kazem vid sranje, a moglo je ovo ili ono. U kom salonu to moze da se cuje, ima li ih 2 na lageru, ima li 2 isto izgledajuca, ima li ih u seriji.... moze li da se plati preko racuna. Takvim pisanjem Nesicu pravis stetu, a dajes slagvort tipovima koji prave pojacala za kikiriki kako oni kazu i bolje zvuce. Pa samo hladnjaci za F3,F5... kostaju boga oca, vise nego dozvoljena cena pojacala prema Banatu. Od cega ih pravi onda. Jel se otima sa Ciganima oko starog gvozdja... 

Mesamo babe i zabe. Korato, Dajens, trafomatik, Raal...., su firme i one posluju po drugim principima i podlozne su drugim (znacajno vecim opterecenjima).

Garazna il hobi produkcija je nesto sasvim drugo. Nit bolja nit losija....Samo razlicita. Kad prodajes samogradnju kao polovnu, molis boga da izvuces 50% love za delove samo, Korato sam prodao za 10 dana, bez velikog gubitka. Sve ima svoje. 

Pustite se oblajavanja domacih kazem. Ne dizite drugima mlohave. Svako ce naci mesta na trzistu. Nit Korato nit Dajens nit bilo ko od ljudi koji prodaju Hi fi, srecom  ne zive od DIY-era. da zavise od Vas umrli bi od gladi. Normalno, kad sami sebi pravite. Pa sto ih onda mazete  g.... Nikako nemate istu ciljnu grupu. 

Sto niko ne napisa kako to zvuci.

Ja slusao i da znate... taj Korato radi sjajno. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pogledati Kostin uradak (KVP30) i cenu(1080):

 

attachicon.gifPhoto0288.jpg

 

pogledati Nešićev uređaj i cenu:

 

http://www.diyaudio.rs/topic/7960-p-super-linear-cathode-follower/#entry226088

meni to govori da je kosta sposoban da sa jednim trafoom i par lampi napravi vrhunski uređaj

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je forum gde svi mogu pisati sve sto žele ;

ali kada nemaju šta da napišu , neka to i ne napišu .

 

:good2:

 

Crni, Nešićev uređaj je sigurno još vrhunskiji, a to što je jeftiniji od ovog je možda zato što Nešić hoće da izvuče kintu za delove pa da pravi nešto novo?

 

Znaš, ti to nikada, ali nikada nećeš moći da razumeš jer si jako glup. A kad si glup ti i ne znaš da si glup i nije ti teško zbog toga, teško je drugima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Grozni; i ja slušao, ništa naročito + pojeo ga šum, Kosta liku rekao da tako mora i da je to beli šum koji je karakteristika cevnih uređaja. :sarcastic_hand:  ovaj mu to posle vratio i uzeo kako mu je ovaj reko "ultimativni" model uz lepu doplaticu, koji je iste toplogije ima samo dual napajanje i step att.

 

dalje Kosta nema na lageru nego dobiješ uređaj lak se lepi za prste, čovek radi staro za novo kao topalovići pa se samo prelakira

 

njihovih uređaja nema na sh tržištu jer ih malo ima i to malo što ima kruži u trampi jer na drugi način vlasnici ne mogu da izvuku uloženo

 

slušao IKarus, Rennaisance Trioda sa 807 i KVA 150, samo Renesans sa 807 je imao meni lep zvuk

 

nateraćete me da odem kod lika da molim da otvorimo KVA 150 da slikam nedaj Bože ako bi pristao da zakačimo na skop

 

i kako pravim Nešiću štetu kad pojeo Korato i dizajnom i izradom a smem da se kladim i zvukom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...