Jump to content

Domaći proizvođači i tjuneri


dvv

Preporučeni Komentari

Nemam ja licno nista protiv domacih proizvodjaca dokle god su im cene u balansu sa realnim kvalitetom ponudjenih proizvoda sa jedne strane ali i sa realnom kupovnom moci vecine nas sa druge strane ,

 

Kakva je naša kupovna moć, i 50e za pojačlo je mnogo.

 

Tako da su se oni prilagodili inostranom tržištu. I to je u redu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakva je naša kupovna moć, i 50e za pojačlo je mnogo.

 

Tako da su se oni prilagodili inostranom tržištu. I to je u redu.

 

`Reality check` ,

 

Tesko da ce oni bilo sta prodati napolje , jer konkurencija je tamo izuzetno ostra , a tkzv. `high-end ` kolach je  sve manji .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao i obicno ni jedan gore navedeni projekat nije dokumentovan merenjima i karakteristikama. I ljudi kad ih vide na forumu vise ce da im odmogne nego da im pomogne. To je kao kad ubedjujete nekog u nesto a zalog vam je puko verovanje. Znaci nismo se pomerili iz kamenog doba. E sad ako ste gore navedeno nabrojali kao estetski momenat nasih graditenja onda ok. Neki izgledaju lepo.

Shobo, 

Akonto pukog merenja, sam si bio svedok. prvi put, dok su Bubinge jos radile ok, dok se nije nesto razjebalo, bio si sa Zvuom kod mene i bar po tvojim recima bio odusevljen zvukom, izborom muzike....  delovalo je to iskreno, a i danas sam intimno ubedjen da je to tako bilo. Tada su i uradjena merenja. Posle se nesto desilo sa skretnicom i z\vuk otisao u pm, Boki popravio. u jednom momentu krece neopisivo pljuvanje istih sto Vuletovo, sto polufabrikata  ( koga ovom prilikom pozdravljam sa zeljom da ga sto pre sretnem... ), koji po fotografijama ceni  kvalitet zvuka, koje toliko daleko ide da je gmaz cak i objavio GRAFIKE ISTIH NA KP ( iako nisu bile na prodaju), plus dao Vuletu, koji je seirio forumom graficima moga vlasnistva , zadivljen svojim kutijama  sa odlicnim prostorom zaista, al bez dela spektra basa i nikakvom zavrsnom obradom.  Naravno merenja su bila odlicna, fenomenalna, samo zvuk nista narocito, dapace. Ako se dobro secam, tvoje impresije po pitanju istih bile su iste. STA hocu da kazem. Iz mog  iskustva merenja sluze da carsija ispira usta i da razni polufabrikati mentalno orgazmiraju nad svojom  nepogresivoscu. Pri tom vrlo cesto su pogresno radjena. 

Cela ova tema je ponavljam jos jednom  da se afirmisu autori i izvodjaci HI FI radova ( bar sam je ja tako shvatio). . Pretvorila se u pljuvanje i nesto veoma gorko. Merenja mogu biti samo saobracajac. U krajnjem, konkretnom zvuku ima jos nesto. Minimalizirali ste rad Save Velikinca, a covek napravio i PRODAO kutija, koliko gomila forumasa nije cula sve zajedno u zivotu. Da si bio tamo, poslusao neke ( Visaton monitore ``male i velike``, Margarite, Kompenzatore.. tripl koncentrike..... siguran sam da bi imaom drugacije misljenje.  Na koncu nije moje da branim rad i delo Save, Koste il koga vec. Ti zvucnici rade fenomenalno za svoju klasu i cenu. Korato radi fenomenalno ( za klasu i cenu). 

BAnat, 20% je PDV. Firma recimo pausalno, kosta kolko vec. Zakup, prostora, posto pretpostavljam da niko ozbiljan to ne radi u golubarniku kosta. Izdvajanje za penziono i zdravstveno, Kupujes materijal odjednom za 10 pojacala, tvoj rad, onda ih 3 meseca prodajes. Tri meseca puta 1,5% u kalkulaciji angazovanih para ( posto te i to kosta jer su ti pare zarobljene, cisto kao cena kapitala). Objasni meni glupom koliko od tih 2000 E ostaje tebi na kraju, i kolika serija treba da bude da bi se okupao kako ti kazes. Naravno napravio bi bolje, samo te pitam da mi formiras onda cenu. ...Kad sve to zavrsis, ako ides u izvoz il dajes drugima na prodaju, ukalkulisi i rabat. Cela slika je onda znacajno drugacija.

Tema treba da afirmise ponavljam a ne da unizi domace proizvodjace i konstruktore. Ovo drugo trenutno radite na normu. Na zalost. 

Kada sam pravio ovaj sistem hteo sam da sve komponente budu domace. U sistemu mi Impuls, ZZZ, Rupi, , Gidjga,, Solaja, Zoki FTA, Zare, Rasko, Korato sve nasi autori i izvodioci. Sad mi krivo, ogadiste mi sve. Pametan je bre Sondek. Cepa Engleze i boli ga. Srbija ne zasluzuje gomilu svojih autora. Isuvise je divlja zavidna masa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada sam pravio ovaj sistem hteo sam da sve komponente budu domace. U sistemu mi Impuls, ZZZ, Rupi, , Gidjga,, Solaja, Zoki FTA, Zare, Rasko, Korato sve nasi autori i izvodioci. Sad mi krivo, ogadiste mi sve. Pametan je bre Sondek. Cepa Engleze i boli ga. Srbija ne zasluzuje gomilu svojih autora. Isuvise je divlja zavidna masa.

 

sto nespomenu i mene ?

 

 

:drinking-2:

 

:drinking-2:  :drinking-2:

 

:drinking-2:  :drinking-2:  :drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po meni,diy ima svoje vrednosti. Diy-er nije ogranicen vremenom, radi opusteno, iz radosti, moze da izsizava neke detalje do imbecilnosti...

Onaj ko radi za profit gleda da ustine gde moze, kalkulise profit, brine i trosi pare na marketing, ulizuje se eminentnim propagatorima, brine o pomodarskim trendovima, sta su hipsteri proglasili za trend ili ekstremno bitno za neka ezotericna i neopisiva zadovoljstva...

Sto utice na konstrukciju, nevazno, ali uticaj na profit je zadovoljavajuci.

Kako onda porediti diy sa zetvom novca?

Gde bi se tu rodila zelja "napraviti bolje od...xxxx"..po cemu bolje..po prezentciji, ili po kvalitetu ili po profitu?

Zabole me za njihov profit, taman koliko i za drzavni BDP

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po meni,diy ima svoje vrednosti. Diy-er nije ogranicen vremenom, radi opusteno, iz radosti, moze da izsizava neke detalje do imbecilnosti...

Onaj ko radi za profit gleda da ustine gde moze, kalkulise profit, brine i trosi pare na marketing, ulizuje se eminentnim propagatorima, brine o pomodarskim trendovima, sta su hipsteri proglasili za trend ili ekstremno bitno za neka ezotericna i neopisiva zadovoljstva...

Sto utice na konstrukciju, nevazno, ali uticaj na profit je zadovoljavajuci.

Kako onda porediti diy sa zetvom novca?

Gde bi se tu rodila zelja "napraviti bolje od...xxxx"..po cemu bolje..po prezentciji, ili po kvalitetu ili po profitu?

Zabole me za njihov profit, taman koliko i za drzavni BDP

al ga sastavi, svaka ti dala !

 

ziveo !

 

:drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Alex...

 

Mislio sam da grozni zna gde, da mozda budu i original. Mozda dvv zna, ko bi ga znao.

 

Pravim pojacalo koje kazu na ovom DIY forumu da je bolje od Karan acoustic KAS 270, pa hocu da kupim original delove.

 

Dal da afirmisem nase, ili da im zavidim, pitanje je...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...