Jump to content

Zvučnici >Black< ručne izrade: Vifa i Visaton zv. jedinice


BokiTokiVoki

Preporučeni Komentari

Zvučnici > Black< ručne izrade. Trosistemski. 

Odličan zvuk, ranga višestruko skupljih brandiranih.  

 

Dođite, poslušajte i uverite se.   

Zvučnici su skoro izrađeni, te ih nudim kao nove. Dobije se i garancija 24 meseca. 
Postoji i tema o gradnji > Black< zvučnika na diyaudio.rs i hi-files.com/forum

Postoji mogućnost da se prodaju u kompletu sa pojačalom Pioneer A-717 MkII. 

Na poruke i SMS ne odgovaram, samo kontakt na mob. 062-212-542  u vremenu 16-21h.

 

 

post-54-0-15728500-1448554617_thumb.jpg

post-54-0-77111600-1448554621_thumb.jpg

post-54-0-60645100-1448554626_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na poruke i SMS ne odgovaram, samo kontakt na mob. 062-212-542  u vremenu 16-21h.

 

Brate care mislim ovo ono, u đakuzi kadi kupaš se u jaffi...

 

Ja bih baš da te kontaktiram SMS-om ili porukom i siguran sam kupac. Kako sad?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo tako Gospodine Nesicu, preko telefona ne mogu da vidim sta se prodaje.

Ne može preko telefona, ali može lično. :)

 

SMS je besmislen za ovakve stvari, zašto ne pozvati lepo i videti kako šta, možda doći... Nije da zastupam Bokija samo kažem.

 

Same kutije su dobro potkovane ovde:

http://www.diyaudio.rs/topic/6109-zvu%C4%8Dnici-black/

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/25519-zvu%C3%A4%C2%8Dnici-black/

 

Skretnice i nacrta nema javno. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta ćemo ako ne možemo otići na druženje, a mnogo toga možemo videti iz merenja? Pošto te informacije ne žele da se podele, ne vidim način kako doći do njih sem putem privatnih poruka, imejlova...

A ti što kriju, kriju zapravo koliko ne znaju. Jasna stvar.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U tom slučaju se pozove i pita da pošalje merenja na mail ako nije problem, razmeni se koja reč, zamoli, simple as that. :)
Moje lično viđenje, kada neko stavi kontakt isključivo poziv bez mail-ova i SMS-ova je zbog ovakvih kao npr. ja koji bi sve da vide i čuju a ne kupuju, i onih drugih, što nemaju šta drugo da rade nego idu redom i troše tuđe vreme. Mislim da ovde niko ništa ne krije. :) Ne razumem zašo se diže tolika frka oko toga...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala svima na interesovanju.

 

Podsetili ste me da kupcu ovih zvučnika ponudim merenja i fino podešavanje u sobi u kojoj će se slušati. (van Beograda komplikovano)

Prvenstveno određivanje najbolje pozicije zvučnika i mesta slušanja u prostoriji, koji znaju da naprave značajnu razliku u kvalitetu reprodukcije.

 

Uvek sam za priču o tehničkim detaljima, ali oglas nije mesto za to. Ko je zainteresovan, može da se najavi, da dođe, posluša zvučnike, pa i da pričamo o tehničkim detaljima.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Boco, ni iz mog džepa, ni u moj džep, ovakav kakav je oglas je tako sročen da većini ne govori neke stvari. Na primer, ti kažeš "tropojasni", a na slikama se vidi samo gornja jedinica sa srednjetoncem i visokotoncem. Neko će se setiti da se bas drajver nalazi u donjoj kutiji, iako se to ne vidi, pa ne bilo zgorega pomenuti da on jeste tu i da je "bandpass" tipa i da je prelaz na srednjetonac na 150 Hz. Šta te to košta, a jasnije je. Pa spomeni nominalnu i minimalnu impedansu, kao i nominalnu osetjivost za 2,83V/1m. I navedi odziv, ako hoćeš pri određenim uslovima. Sve to dodaje podatke koje posle ne moraš posebno da objašnjavaš, a kad-tad moraš da se osverneš na njih. Posle svih ovih godina, znam da sve te podatke sigurno imaš, samo ih treba spomenuti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK, Dodatak. 

 

 

Bass zvučna jedinica se nalazi u donjoj kutiji, koja je band-pass tipa, i pokriva samo niskotonsko područje na opsegu 40-150 Hz.

Ukrštanje srednjetonca i visokotonca je na 3 kHz.

 

Osnovne tehničke specifikacije zvučnika:

 

- Nominalna Impedanca - 8 Ohma, minimalno 4 Ohma

- Osetljivost zvučnika 87 dB/2,83V/1m (sa dva zvučnika u prostoriji 90 dB/2,83V/1m)

- Frekventni raspon (krajnje tačke na -6 dB) 40-22.000 Hz, 

  dok je za -3 dB na krajevima 48-18.000 Hz, odziv je u granicama +/-3 dB.

- Preporučuje se korištenje sa pojačalima snage 20-150 W.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moraću i ja da ga poslušam, iako nisam kupac. Sećajući se njegovog prošlog projekta, mala kutija bazirana na Morel drajverima, koja me je i onda prijatno iznenadila ne toliko količinom koliko kvalitetom basa iz tako male kutije, ne sećam se kada je neka druga kutija takvih skromnih dimenzija uspela da mi se toliko dopadne. Ovo je, verujem, nešto slično na temu opšteg kvaliteta zvuka, samo sa dodatim donjim delom ekstenzije. Taman da dobije onaj "šut u but" koji je prethodno nedostajao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E, to tek treba da odeš i čuješ. Iz isustva znam da Boris poklanja jako mnogo pažnje što linearnijoj isporuci snage kutijama nego velika većina proizvođača, Što jako relativizuje kako u praksi zvuči tolerancija od +/- 3 dB, mnogo manje se oseća nego obično, što daje subjektivni osećaj povećane linearnosti isporučenog zvuka. Kada je po prvo put čuo moje kutije, prvi komentar mu je bio. "Au, j,,,te, ala je ispeglan", što jasno ukazuje na to šta on ceni kao najbitnije. Tačno je da su moje tolerancije bitno uže, 40-18.000 Hz +/- 1.5 dB, ali uz dve napomene: 1) moje kutije su zamalo duplo skuplje, i 2) u njihovoj klasi kutija tobi trebao da već bude normalna stvar, a u njegovoj klasi ktuija to je realno jako, jako retka pojava.

 

I jedna dobronamerna primedba- taj efekat očigledne (ušičujne?) linearnosti je JAKO zarazan, ko ga jednom lapo posluša, teško će pristati da nadalje bude bez njega. Posle toga mnogo štošta vam zvuči manje ili više šuplje, ili jednostavno obojeno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

UP! ...pošto je bilo dodataka, ceo text u jednom postu. + CENA

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zvučnici > Black< ručne izrade. Trosistemski.
Odličan zvuk, ranga višestruko skupljih brandiranih.   
Dođite, poslušajte i uverite se.   

 

Bass zvučna jedinica se nalazi u donjoj kutiji, koja je band-pass tipa, 
i pokriva samo niskotonsko područje na opsegu 40-150 Hz. 
Ukrštanje srednjetonca i visokotonca je na 3 kHz. 

Osnovne tehničke specifikacije zvučnika:

- Nominalna Impedanca - 8 Ohma, minimalno 4 Ohma
- Osetljivost zvučnika 87 dB/2,83V/1m (sa dva zvučnika u prostoriji 90 dB/2,83V/1m)
- Frekventni raspon (krajnje tačke na -6 dB) 40-22.000 Hz, 
dok je za -3 dB na krajevima 48-18.000 Hz, odziv je u granicama +/-3 dB. 
- Preporučuje se korištenje sa pojačalima snage 20-150 W.

Zvučnici su skoro izrađeni, te ih nudim kao nove. Dobije se i garancija 24 meseca.
Postoji i tema o gradnji > Black< zvučnika na diyaudio.rs i hi-files.com/forum. 

Postoji mogućnost da se prodaju u kompletu sa pojačalom Pioneer A-717 MkII. (nije uračunato u cenu)

Kontakt na mob. 062-212-542 u vremenu 16-21h.

CENA je 550 € (za sve komponente i materijal je utrošeno oko 600 €).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato što je samogradnja. Da Boki odnese ove zvučnike u Sonus Faber da oni samo stave svoj logo i ništa više ne čačkaju mogao bi da ih proda za 3000e.

Mrzim tu nepravdu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...