Jump to content

Udrobljena DAC - USB kablovska tema :rofl:


Mikorist

Preporučeni Komentari

Kada sam ja uzimao sve je bilo na dvije pločice, a sada trebaju tri: I2S over USB, AK4490, i LP filter sa LME 49710. To je vjerojatno nešto bolje jer se onda opampovi mogu napajati iz simetričnih 15VDC, e sada što je u praksi ne znam....

 

Vrlo mi je jasno zašto je išao na to jer "sto ljudi sto ćudi" pa mu ovako prodaja ide bez ograničenja, svatko uzme ono što hoće, a ostalo napravi sam........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto neću da idem sa RC kombinacijom odvajanja shilda od GND-a, kako bi bilo najpravilnije srediti stvar oko shildova? Da li dodati još jedan shild preko svega, izolovan od ova dva, a takođe i ova dva međusobno izolovati? U tom slučaju spoljni shild se povezuje na metalni oklop oba USB konektora, a shildovi parica samo na metalnom oklopu konektora izvora. Ili pak treba sve šildove vezati sa obe strane... Ah eh :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da se RC prevashodno koristi prilikom projektovanja nekih interfejsa koji koriste USB vezu, a da se iskoristi shield. Moguće i da postoje na nekim štampama. Ne videh da ih neko na kablu koristi. Ali možda probam.

 

A teflon će iskoristim u svakom slučaju :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upredeno-šildovani

 

698d59a.jpg

 

7174dfc.jpg

 

Pala mi je na pamet teflonska traka :)

 

Upredeno-šildovani

 

698d59a.jpg

 

7174dfc.jpg

 

Pala mi je na pamet teflonska traka :)

dobar posao...Ako se vec zezas sa tim, teflon na zice, pa preko njega prvo namotati samolepivu aluminijumsku foliju ( 500 din u radnjama el. vodovodnog materijala ) a potom ovi shirmovi. Takvu varijantu u nekoliko iteracija imam godinama i ne menja mi se a nije skupa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uz Taj kabl dodati i jednu zicu za + napajanje i drugu za digital GND.

Shirm od racunara spojiti na metalno kuciste konektora.

Ne na digital GND pin koji je unutra jedan od 4 pina Vec na metalni nosac USB konektora.

U uredjaju naprviti RC paralelni clan od Metalnog kucista USB konektora do mase Digital GND power...

C=10-100nF R=1meg

USB ustvari ima 5 zica a NE 4. :)

.

Power je potreban da eventualno da signal uredjaju da je ukljucen u racunar pa preko optokaplera da automatski ukljuci +V napajanje za USB audio uredjaji ili da uradi vec sve sto je potrebno...

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobar posao...Ako se vec zezas sa tim, teflon na zice, pa preko njega prvo namotati samolepivu aluminijumsku foliju ( 500 din u radnjama el. vodovodnog materijala ) a potom ovi shirmovi. Takvu varijantu u nekoliko iteracija imam godinama i ne menja mi se a nije skupa

 

Ovako nešto: https://www.kupindo.com/Pribor-za-zavarivanje-i-lemljenje/24530493_Aluminijumska-samolepljiva-traka-20mm-x-40m ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uz Taj kabl dodati i jednu zicu za + napajanje i drugu za digital GND.

 

Žuto-zelena su D+ i D-, bela-braon su +V i GND.

 

Shirm od racunara spojiti na metalno kuciste konektora. Ne na digital GND pin koji je unutra jedan od 4 pina Vec na metalni nosac USB konektora.

 

Širm ide celom dužinom i ne mislim ga spajati na GND već na metal kućišta konektora, na oba konektora.

 

U uredjaju naprviti RC paralelni clan od Metalnog kucista USB konektora do mase Digital GND power... C=10-100nF R=1meg

 

Taj RC član stoji, kako je Oliver i rekao, između šilda i GND-a. Ne znam da li već postoji u uređaju (kompu, laptopu, ...). Možda ga ima, možda ga i nema, zavisi od majstora koji je crtao uređaj :). Nešto se mislim da ga ipak ne stavim na kabl, treba biti u uređaju.

 

E da primetio sam da po netu ima dosta netacnih obelezavanja pinova na konektorima - obratiti paznju kod lemljenja.

 

Proverim ja to 23x :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gvožđara. Unutar ove oplate/košuljice ima puno tankih niti (koje se vrlo lako izvlače) i sve to zajedno čini kanap. Ima različitih debljina. Ova je oko 7-8mm prečnik i košta 40 din metar.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...