Jump to content

Udrobljena DAC - USB kablovska tema :rofl:


Mikorist

Preporučeni Komentari

ako vam se igra, možete potražiti i neki stariji firewire kabl, može i 4 pinski bez napajanja, jerbo ima dva uvrnuta zasebna data para, svaki širmovan zasebno i još na kraju sve zajedno širmovano, pa jedan data par može i biti data, drugi za napajanje, kažem stariji pošto su kablovi unutra bili kvalitetniji, a obično ih imaju u kompjuterskim radnjama od pre 100 godina ne znaju šta će sa njima, ja sam tu u lokalu kupio par komada za po 150 dindži komad

 

ne kažem da je sigurno dobro za ovu primenu, al kad se već sigrate možda bi vredelo probati, firewire je po standardu morao da ispuni "tighter" zahteve od usb-a svojevremeno, pa su i kablovi pravljeni kvalitetnije

 

EDIT : mislim da imam tu negde neko raskupusano parče, mogu slikati ako hoćete da vidite presek

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako vam se igra, možete potražiti i neki stariji firewire kabl, može i 4 pinski bez napajanja, jerbo ima dva uvrnuta zasebna data para, svaki širmovan zasebno i još na kraju sve zajedno širmovano, pa jedan data par može i biti data, drugi za napajanje, kažem stariji pošto su kablovi unutra bili kvalitetniji, a obično ih imaju u kompjuterskim radnjama od pre 100 godina ne znaju šta će sa njima, ja sam tu u lokalu kupio par komada za po 150 dindži komad

 

ne kažem da je sigurno dobro za ovu primenu, al kad se već sigrate možda bi vredelo probati, firewire je po standardu morao da ispuni "tighter" zahteve od usb-a svojevremeno, pa su i kablovi pravljeni kvalitetnije

 

EDIT : mislim da imam tu negde neko raskupusano parče, mogu slikati ako hoćete da vidite presek

Hvala kolega.  Nisam do sada  radio sa firewire pa nisam znao za ovu specificnu geometriju.

Odlicno resenjeda se  uradi  i usb napajanje i eksterno napajanje i data, sve propisno shildovano i jos estetski lepo uradjeno, skoro  pa  gotovo.

firewire_construction.gifFirewire-Cable.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije ti se nužno uzbuđivati oko kabela. Ja guram DAC-ove sa 5 metara Bandridge kabela (koji ne izgleda nešto posebno) i svi koji dođu i čuju pitaju vode da dođu sebi od ushićenja :)

 

Možda u tome i jeste trik: imati pravu količinu kabela za neki uređaj :)

Namesto eksperimentisanja sa previše različitih vrsta, probati sa istim (tek nekoliko vrsta) ali sa različitim dužinama...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije ti se nužno uzbuđivati oko kabela. Ja guram DAC-ove sa 5 metara Bandridge kabela (koji ne izgleda nešto posebno) i svi koji dođu i čuju pitaju vode da dođu sebi od ushićenja :)

 

Nisam uzbuđen, no ushićen :D

 

Ne sećam se kad sam zadnji put pravio kabl za bilo koju namenu :)

 

Čini mi se da ću imati baš dobar USB kabli :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad se vratih sa HiFi showa.

Na standu mbl-a  setup je bio vrlo specifican

Laptop  (apple) sa SSDom  1,5TB sa muzikom. Apple iPod kao user interface. CD player ima mogucnost da radi  kao dac. Ima i USB ulaz osim toslinka i spdifa.

E sad, sta je specificno. Laptop je USBom  vezan na CD (tj DAC). Ali je USB odmah po izlasku iz laptopa konvertovan u opticki signal i tako prenesen pa opet pred CDom konvertovan u USB. Daljina je bila par metara pa tonije razlog za konverziju, uostalom mogao je laptop da stavi i blize. Ocigledno je optika uvedena iz nekog  drugog razloga. Najverovatnije da je tako manji uticaj smetnji.

Mane su  da podrzava samo 96kHz mada nisam  siguran da li je limit postavio USB ili  optika.

Pod hitno ima da napravim opticki USB kabl. :baklja:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...