Jump to content

Udrobljena DAC - USB kablovska tema :rofl:


Mikorist

Preporučeni Komentari

:msn-rofl:  miko 1:0

Tenor TE7022 je najbolje zvučeći USB/SPDIF konverter od onih koje sam imao (XMOS, CM i slično).

Za taj Texasov DAC kažu da nije neka najveća sreća, ali mislim da svaki čip iz TI treba uzeti sa respektom najnaprednije današnje tehnologije.

Za jedinu ozbiljnu manu ovog gore uređaja stavio bih preslab izlaz. Imam jedno malo baterijskopojačalo za slušalice sa tim ili možda sa sličnim opampom od Maxima. Koliko se sjećam sve je to vrlo slično.Definitivno premalo snage za ozbiljnije slušalice.

Sa više njih sam razmenjivao PP koji DAC da kupim. Pa i sa zboticem.

Najbolje je da sam kupio 3 različita  komada DACova koji imaju u sebi Tenor. (toliko i treba da ima ozbiljan audiofil za razne prilike)

 

Zaista Olimpus ima malo snage za slušalice preko 100 oma.

 

Ali za do 60 oma ( dotle sam testirao) ima dovoljno gaina.

 

Naravno kad se kači na pojačalo sve je savršeno. I da ... fali mu baterija da bi ga kačio na telefon  :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

najbolje je da napravimo forumski DAC.

 

da ima sve u sebi sve NAJ (XMOS receiver chip, DAC chip, Class A Headphone amp - Line out) :buehehe:

 


ja rekoh da treba 3 najmanje imati. mozda jedino postoji DIY resenje , koje bi zamenilo 3 uredjaja u sebi.

 

al za to treba upregnuti sve mozgove na forumu. (projekat, grupne nabavke delova, plocice, kucista, sve)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je DSD imperativ onda je JLSounds ipak Best buy.

 

Naručio sam i ovo

 

http://www.ebay.com/itm/Upgraded-version-of-Assembled-AK4495EQ-II2S-DAC-board-support-32BIT-768K-decoder-/121606408978?hash=item1c504e8b12:g:8tgAAOSwBahVTWew

 

pa kada stigne znati ćemo što to daje u kombinaciji sa CM6631A preko I2S veze.

 

Sve budemo na vrijeme.....

 

Inače apsolutni best buy ever made je onaj AK4396 na licitaciji za 15 dolara koliko me izašao. Za koaksijalnu vezu 24/196 sjajan.

 

Jebiga, nema jednostavnog odgovora....... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Radim ja kutiju koja će imati u sebi 5 kineskih kitova, a odabir ulaza biti će u analognoj domeni. Pametnije nego generirati jitter na digitalnom ulazu.

 

Eto to je rješenje. 3 x AK4396, 1 x CS4398 (sa običnim USB ulazom) i 1 x AK4495 + CM6631, nakon svega potenciometar i izlazni buffer na bazi HDAM sklopa sa NPD5564.

 

A kao poseban uređaj ostaje JLsounds za DSD.

 

The end nakon godinu dana mozganja.......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa to što kaže Mika oko DIY projekta DAC-a može biti lepo rešenje... Moglo bi se oko toga nešto fino.

 

Evo nešto novo na ebay http://www.ebay.com/itm/Assembled-XMOS-U8-AK4495SEQ-AD827-DAC-USB-Decoder-Board-/161771502222?hash=item25aa553a8e:g:LfgAAOSwd0BVsF6T

Pitanje je ima li DSD podršku.

 

Znači JLSounds odlično rešenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa to što kaže Mika oko DIY projekta DAC-a može biti lepo rešenje... Moglo bi se oko toga nešto fino.

 

Evo nešto novo na ebay http://www.ebay.com/itm/Assembled-XMOS-U8-AK4495SEQ-AD827-DAC-USB-Decoder-Board-/161771502222?hash=item25aa553a8e:g:LfgAAOSwd0BVsF6T

Pitanje je ima li DSD podršku.

 

Znači JLSounds odlično rešenje.

 

 

gledaj da bude dostupno u Nemackoj.  :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čak i kada sam u mogućnosti da to uradim nikada ne pravim A/B test. Mjerodavan je samo opći dojam.. Inače je kroz sustav prošlo puno toga (PS audio, Northstar, Musical Fidelity, Cambridge, Arcam, M2Tech, Audiolab, MSB, Theta svega i svačega), ne bih licitirao jer je i vremenski raspon velik. Danas uređaji imaju različite opcije i to je jedan razlog zašto ih je teško direktno uspoređivati. Npr. Rotel RSP 1098 sa Crystalovim DAC-ovima mi je stalno u sustavu i rijetko koji moderni DAC mu je blizu za 24/96, koliko ovaj može. Vlasnik ovog Aunea je prije imao neki MSB, mislim da je na prodaju.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...