Jump to content

Sav Taj Jazz !


BANAT

Preporučeni Komentari

Hvala Willy i ab-co-axial!

Willy, nisam ovo tvoje prije cuo i izgoeda da sam bas bio u pravom raspolozenju jer mi je stvar bas legla kako treba.

Ab-co-axial, inace ne slusam puno ako i uopce vocal jazz, ali znam za Funny Valentines jer je to bas neka standardna tocka. Stvar me je osvojila sa svojim "srednjim" dijelom gdje decki muziciraju. Ne znam je li to bas hard bop ali radi tog ustroja gdje tema uvodi u pjesmu i nakon toga nas ista tema izvlaci van moja asocijacija je bas na hard bop. Sto god bilo ili kako god nazvali takvu kompoziciju - uzivao sam sam slusajuci.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema na cemu, zasto ne vokal jazz? Zenski narocito, ali bice od mene i muski...

 

Evo jedna meni zanimljiva verzija, mada i od ove stvari ima raznih izvedbi:

 

 

Don Redman - Gee baby

 

 

 
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zasto ne vokal jazz?



Samo moj vlastiti ukus. Ne pokušavam davati općenite ocjene o vrijednosti jer to ni nema smisla.
U temi će biti još puno kvalitetnih prijedloga za slušanje, ali neće svakome od nas svi prijedlozi jednako odgovarati.
Doživljaj jazza, kao i svake druge glazbe, u mom slučaju jednostavno najviše ovisi o trenutku i trenutnoj spremnosti/raspoloženju za bilo što.
E sad, češće sam raspoložen za instrumentalnu glazbu nego za izgovorene, otpjevane poruke ili ispovjedi. Jednostavno je stvar kako sam većim dijelom vremena nastrojen. 
Možda naš izbor i percepcija više govori o nama nego o samoj glazbi. Pa što god naš izbor govorio mislim da nema pogrešnog izbora. Pogrešno je jedino nametati svoj izbor drugima kao must i pogrešno je prihvaćati tuđi izbor ako se ne poklapa s našim.
Ma zapravo, um mi je zbrkan poput jazza. Sve je dopušteno, ništa ne moram, jedino ja nalazim red u tom kaosu i ne znam ga objasniti drugima.
Da parafraziram: Jazz je kvantna muzika ili glazbena preslika života. Red u kaosu.

P.S. Jbt...nisam pijan. Samo trabunjam. :D :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni zapravo izgovorene tj.otpevane reci imaju drugaciju konotaciju uz svojevrsnu muzicku interpretaciju, otuda i razliciti dozivljaji iste numere u razlicitim verzijama, pa mi stoga ne smeta odredjeni tekst ako se to uz note poklapa sa mojim trenutnim senzibilitetom.

 

Nisam ni ja pijan, ali bih svakako mogao nesto sada da gucnem.  :party:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

for zero:

 

 

jazz bez žena je isto kao i jazz bez  :drinking-2:

 

interesantna je angdota kako je Chat Baker počeo da peva tonove koje bi obično svirao na trubi a zatim pevao tekst pesme, matori se ladno pojavio na tezgi bez trube koju je prethodno zaremio za dop, pa je svirku tako i odradio, svima se svidelo pa je to dalje i nastavio sa uspehom samo što bi imao i trubu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...