Jump to content
BANAT

U poseti kod Brke ( Sax -a ) ....... generalna MOTOBIKE tema

Preporučeni Komentari

Prednje kocione celjusti rasturene,detaljno ociscene , oprane i pregledane ,hromirani kocioni klipovi polirani , sledi farbanje u gold boju i finalno sklapanje .

105.jpg

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Samo me bacate u kako se kaže bedak, moj motorin okačen o klin, ali bukvalno visi u garage čeka da mu promenim makar semeringe koji su otišli ali kako su promenili ovaj zakon bolje i da ga ne sređujem, oteraće me na robiju, nisam rom pa da mogu da vozim bez dozvole,

sad je i apen u A kaktegoriji kažu može da ide više od 45 :sarcastic_hand: 

ade da se sad tu neko stvarno neko brine za bezbednost nego je cilj svake njihove akcije pljačka

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
2 hours ago, John Coltrane said:

Samo me bacate u kako se kaže bedak, moj motorin okačen o klin, ali bukvalno visi u garage čeka da mu promenim makar semeringe koji su otišli ali kako su promenili ovaj zakon bolje i da ga ne sređujem, oteraće me na robiju, nisam rom pa da mogu da vozim bez dozvole,

sad je i apen u A kaktegoriji kažu može da ide više od 45 :sarcastic_hand: 

ade da se sad tu neko stvarno neko brine za bezbednost nego je cilj svake njihove akcije pljačka

Naveo si jos nekoliko dobrih razloga zasto ova odvratna vlast Mora Da Ode  !!! , i to sto pre !!! 

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
11 hours ago, BANAT said:

Naveo si jos nekoliko dobrih razloga zasto ova odvratna vlast Mora Da Ode  !!! , i to sto pre !!! 

nemoj ? ;) zatvoriti če nam i ovo ? !  :P ? - Zlatna za  kočnice ?  El ni bolje "brembo"  crvena ?  kad se užare  diskovi -  slična boja ? ! .  Sve je partijski  crveno ? :o Ajoj ?

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Prednji amortizeri danas sklopljeni , sipano ulje ( ATF) ,probani su i i odlicno rade , i takoreci spremni su za ugradnju , jos samo 5 minuta posla da se nabace nedostajuci par brisaca prasine a koji ovih dana treba da stignu .

106.jpg

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

CZ -Enduro zvani ` White Ghost` ,  secam da ih je nekada davno bilo u prodavnici u BG , ako me pamcenje dobro sluzi Ameri su vratili Cesima celu vec ugovorenu i narucenu seriju od nekoliko hiljada komada zbog nekog glupog razloga ( mislim politickog ) , pa je na osnovu toga neka kolicina tih mocnih dvotaktasa  stigla i do nas .

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
14 hours ago, BANAT said:

Prednji amortizeri danas sklopljeni , sipano ulje ( ATF) ,probani su i i odlicno rade , i takoreci spremni su za ugradnju , jos samo 5 minuta posla da se nabace nedostajuci par brisaca prasine a koji ovih dana treba da stignu .

106.jpg

Jedna mala sugestija  , ako možeš  nabaviti " Slipicione" masti ( nije  agresivna" ) pa je  onako  srednje nanijeti između kalipera i  cijevi vilica , naravno površinski  , a nakon toga  staviti  brisače prašine . Ta  mast na sebe preuzme onaj mali dio koji prođe kroz brisače i semening je praktično 100%  zaštičen . Nakon cc2 godine obrisati mast i ponoviti ponoviti  postupak , da ne postane polir pasta . Naravno da ovo ulazi u  hi fi varijaciji  dolazi kao utjecal kablova na  zvuk , ali ima više  logike :). Pripremi se  motor je u  "kancelariji"  kotači su deblokirani   , bijaše od stajanja  . Slijedi  čiščenje  prašine  , riskirati ču  sa Wdeom , jer ga ne morem  mini wošom  oprat . Posle bumo pametovali .  :D

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
13 hours ago, John Coltrane said:

kako radi - ko da čita novine, kako ide - ko nevreme, kako izgleda - kao babroga, kako pali - ka dinamit, kako vuče - penje se uz banderu :sarcastic_hand:

Nije  bila ni naivna u prvenstvi Yuge ? ,  Huskvarna  je u to vrijeme  bila egzotična  biljka , a  KTM   ? . ČZ - Jawa  , su bili barem  ravnopravne  mašine .  Vladali su  "mikseri" - japanci . .   !

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam ja sam imao sreću te mi je ta Jawa bio najači motor koji sam imao, sobzirom kako vozim. :crazy:

Mislim da fabrički ima 20KS https://bikez.com/motorcycles/jawa-cz_250_enduro_1975.php

komša sa ETZ-om samo proguta prasinu pa posle polako stiže, bio je brži na duže a van asvalta nije moga da prismrdi

moja je neslavno završila, klinac sam bio i matorog sam opasno nervirao sa motorima, na kraju je izgurao jawu iz dvorišta preturio i krampom odvalio rezervar, posle sam je držao kod drugara gde je vozio ko je stigao, uništili skroz, menjao posle za apena,

sećam se došao posle kod čoveka on seče ram brusilicom, kaže ne valja fabrički ne stoji lepo, posle je pao sa nje popucalo valjda to:sarcastic_hand:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
43 minutes ago, John Coltrane said:

Ne znam ja sam imao sreću te mi je ta Jawa bio najači motor koji sam imao, sobzirom kako vozim. :crazy:

Mislim da fabrički ima 20KS https://bikez.com/motorcycles/jawa-cz_250_enduro_1975.php

komša sa ETZ-om samo proguta prasinu pa posle polako stiže, bio je brži na duže a van asvalta nije moga da prismrdi

moja je neslavno završila, klinac sam bio i matorog sam opasno nervirao sa motorima, na kraju je izgurao jawu iz dvorišta preturio i krampom odvalio rezervar, posle sam je držao kod drugara gde je vozio ko je stigao, uništili skroz, menjao posle za apena,

sećam se došao posle kod čoveka on seče ram brusilicom, kaže ne valja fabrički ne stoji lepo, posle je pao sa nje popucalo valjda to:sarcastic_hand:

najaci motor koji sam imao je Yamaha XJ650 - 72 ks.

prepadjen u bobber-a.

ali cvajtakt je posebna ljubav.

sad imam cvajtakt - Cagiva Freccia 125 C12R.

cekam lepo vreme da je malo sredim.

neverovatno kako ide za 125 kubika.

https://www.motorcyclespecs.co.za/model/cagiva/cagiva_freccia_c12r.htm

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

A ja  prije neki dan sjeo , na  "skakavca"  od 125  ccm , ko na METLU ? , a  ono  "metla " se  otme ? vidi vraga ?  zvajtakt . Nije to za stričeka od 6 banki ? . To su nervozne mašine za  "klince"  . Ova moja W 4 . -  4 x 125  je idealna za senilce kao ja !  ( bitno je da nije nagla ) ! :).do 7  soma obrtaja ? :;)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
36 minutes ago, crni. said:

da, to je ta "bečka škola"

To divljanje se uvek isto završi, samo je pitanje kolateralne štete, koliko će usput ubiti prolaznika. Ovom verovatno i keva vozi sumanuto i plaća kazne za prekršaje.:127fs698873:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...