Jump to content

U poseti kod Brke ( Sax -a ) ....... generalna MOTOBIKE tema


BANAT

Preporučeni Komentari

  • 1 month later...

odvezao se do obliznjeg  moto skupa .... da obidjem drugara koji je ,recimo, vodio program (konferansije i sl.)

prosetao , pogledao motore , video kulturnog Falkonca , skontao da sam se zaebao sto nisma poneo metar da premerim dimenzije masine od Suzuki Savage (kandidat za ugradnju u Raptora) i uverio se (opet)  da nisam ja za moto skupove

 

jbt , kad nisam nista ni slikao

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, Zen Mod said:

pojasni , ne kontam sta je u pitanju

E ovako, Svedsko udruzenje motorista (SVMC) organizuje kurseve u vise koraka u cilju poboljsanja sposobnosti upravljanja motorima. Znaci, vozi se na stazama (ovaj put GoKart staza, manja krivudava a ima i na "velikim" stazama) gdje se treniraju odredjene tehnike, od kocenja, kontrole gasa, kontra-upravljanja (valjda je tako po naski), pogled, putanja u krivini, ... itd.

Sve u cilju da budemo bolji i sigurniji vozaci. Kazu da se svaki momenat treba ponoviti 3-5000 puta da bi bio kao refleksni. 

E ja sam danas bio na prvoj stepenici te skole. Vrlo korisno i zanimljivo a bogami i zabavno. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pekao rakiju danas , pa tako imao vremena za jos ponesto ...... malo kosio travicu , malo se zabavljao oko drugarovog Regal Raptor Spyderčeta

skinuo ventil deklu, skinuo klackaliceWP_20160828_16_53_43_Pro.jpg

a na slici se vec vidi da sam umesto ovoga :

WP_20160828_16_55_28_Pro.jpg

 

namontirao ovo :

 

WP_20160828_16_56_33_Pro.jpg

 

dakle - kinezcic je nasledio boljku Honde Rebel - trose se caure bregaste ...... sto je ipak mnogo bolje resenje nego zurnali bregaste direktno u glavi/dekli

ovako - zamenom caura sa iglicastim lezajem RNA4902 (na slici se vidi unutrasnji venac , koji se ne koristi) dobija se tisi rad , duzi vek trajanja blabla

posle toga ,naravno ,nastelovao ventile (0.05-0.1) , vratio deklu na mesto joj njeno , nastelovao spaner lanca bregaste ,upalio ,ugrejao,ugasio,ispustio staro ulje i sipao Motul 10W40

sad prede ........ za razliku ....... kad sam ga upalio pre kupovine , unutra je zveckalo k'o da ima viska jedno 300gr M3x5 srafova u karteru :rofl:

 

edit : za preporuku - ako vam kadgod treba neki lezaj , samo uguglaj Živko & sinovi

 

srafsovi - komata 2 - M7 ,spoj lancanika i bregaste , momenat stezanja 6Nm ,oprati navoj benzinom i staviti plavi Loctite

komata 8 , brezoni M8 , spoj klackalica i svega ostalog dole , momenat stezanja 23Nm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

novi odmocnik u radionici, mesanac terijera i alien-a. Flok. 

ne cuje se. ne laje, ne ujeda ali nista ne moze da mu promakne.

bas nista. pogotovo ako se jede. jede sve, ne bira. ne pravi pitanje.

prijatno sam se iznenadio kad sam ga video, jer nisam nedelju dana

bio do radionice zbog prehlade i sinusa.

sjajan pas.

 

Fotografija0521.jpg

Fotografija0522.jpg

Fotografija0524.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, sax.hifi said:

novi odmocnik u radionici, mesanac terijera i alien-a. Flok. 

ne cuje se. ne laje, ne ujeda ali nista ne moze da mu promakne.

bas nista. pogotovo ako se jede. jede sve, ne bira. ne pravi pitanje.

prijatno sam se iznenadio kad sam ga video, jer nisam nedelju dana

bio do radionice zbog prehlade i sinusa.

sjajan pas.

 

 

 

Dok se ne zasiti.

 

Tako je moj ker morao da pojede poparu staru 3 dana, od tada mu je hleb bio jedna od omiljenih hrana.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...