Jump to content

Dioklecijanus homeaudiotheatrus


zbotic

Preporučeni Komentari

prva Borina verzija bila je sa dual-mono napajanjem,strujni-izlazni dio je bio vezan direktno na niži napon napajanja a naponski-ulazni dio preko množitelja napona (nije isti ali poput ovog)

 

post-649-0-73751600-1369044315_thumb.gif

 

cijeli uređaj izgledao je ovako:

 

post-649-0-74795500-1369044373_thumb.jpg

 

kako je to ovde urađeno? poznajem nekolicinu uređaja (dc-bloker,soft-start,dc-protect...) ali taj dio ne nalazim niti prepoznajem.

 

kao i uvijek,nema riječi profi urađeno do kraja-svaka čast!

 

pozdrav!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prva Borina verzija bila je sa dual-mono napajanjem,strujni-izlazni dio je bio vezan direktno na niži napon napajanja a naponski-ulazni dio preko množitelja napona (nije isti ali poput ovog)

 

Postavljena slikamult&psu.gif

 

cijeli uređaj izgledao je ovako:

 

Postavljena slikatheta.jpg

 

kako je to ovde urađeno? poznajem nekolicinu uređaja (dc-bloker,soft-start,dc-protect...) ali taj dio ne nalazim niti prepoznajem.

 

kao i uvijek,nema riječi profi urađeno do kraja-svaka čast!

 

pozdrav!

Ovdje nema množitelja napona i nije dual mono, ali transformator ima šest sekundara pa je svaki napon posebno reguliran. Naponi su poprilično visoki (viši nego u prijašnjim verzijama) a pojačalo sada ima 6 izlaznih tranzistora (MJL4281/4302) po kanalu pa odatle i ovih 200 W po kanalu što je u stvarnosti puno više. Inače je Bora u odnosu na staru Thetu napravio nove pločice sa nekim izmjenama koje su rezultat iskustava iz prvih modela. Ostale pločice su kojekakve regulacije, stabilizacije, zsštite, soft startovi i sl. u skladu sa mojom željom da napravim bezkompromisno pojačalo (to što nije dual mono ja osobno ne smatram kompromisom). Sada to radi besprijekorno, stabilno, moćno, itd. da ne ispadne da "svaki Mujo svoga konja hvali". Ovo gore rađeno je sa biranim dijelovima, a nešto što nisam imao biti će uskoro zamijenjeno.

Bora ima želju to jednog dana komercijalizirati (a i ja mu želim da zaradi koju kintu za dugogodišnji entuzijazam) pa će nova shema ostati naša mala tajna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovdje nema množitelja napona i nije dual mono, ali transformator ima šest sekundara pa je svaki napon posebno reguliran. Naponi su poprilično visoki (viši nego u prijašnjim verzijama) a pojačalo sada ima 6 izlaznih tranzistora (MJL4281/4302) po kanalu pa odatle i ovih 200 W po kanalu što je u stvarnosti puno više. Inače je Bora u odnosu na staru Thetu napravio nove pločice sa nekim izmjenama koje su rezultat iskustava iz prvih modela. Ostale pločice su kojekakve regulacije, stabilizacije, zsštite, soft startovi i sl. u skladu sa mojom željom da napravim bezkompromisno pojačalo (to što nije dual mono ja osobno ne smatram kompromisom). Sada to radi besprijekorno, stabilno, moćno, itd. da ne ispadne da "svaki Mujo svoga konja hvali". Ovo gore rađeno je sa biranim dijelovima, a nešto što nisam imao biti će uskoro zamijenjeno.

Bora ima želju to jednog dana komercijalizirati (a i ja mu želim da zaradi koju kintu za dugogodišnji entuzijazam) pa će nova shema ostati naša mala tajna.

 

normalno normalno,toliki trud za takvim karakteristikama i ne treba da bude tek tako poklonjen - i treba da se naplati u novcu. ako se on nije napoklanjao... ovako imaš jedan od prvih primjeraka kao nagradu za trud i saradnju - želim ti dugo dugo dugo uživanje u njemu! sve najbolje! :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj malecki sa cjevčicom je sjajan Pincov preamp (buffer) koji škljoca poput fotoaparata  jer je sve u njemu na releje mikroprocesorki upravljano. :respect:

 

Ovo ostalo je već viđeno u ovoj temi, jedino što mi je jako žao da se nisam na tom festivalu mogao izboriti barem za sat vremena tišine u hali kako bih mogao prezentirati mogućnost sustava. Hala je bila ogromna i na onolikoj potrebnoj glasnoći da nadvladam buku prisutnih mogla se samo prepoznati dobra kontrola najnižih frekvencija sustava dok je za druge stvari to bilo jako teško.

Ja sam bio od onih koji su u manjini, a zalažu se za festival u kojem bi bile slušaonice sa po dva - tri sustava najviše, za razliku od sadašnje prakse da se svi druže u jednoj prostoriji. Meni je zvuk važan, najvažniji, to mi je smisao ovog hobija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo je ako se ima oba...

 

Hala sa ljudima i pićancem i par prostorija sa sistemima lepo raspoređenim pa se sluša malo ovo, malo ono :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Nova boleština zove se prerađeni Denon DVD 3910 spojen preko ugrađenog atenuatora direktno u izlazno Theta pojačalo.

Trenutno najdirektniji način SACD reprodukcije meni poznat :) Teško da bi i najzadrtiji audiofili ovome našli manu.

 

 

 

post-26-0-98042700-1408174183_thumb.jpgpost-26-0-73348800-1408174196_thumb.jpgpost-26-0-52862300-1408174209_thumb.jpgpost-26-0-18582800-1408174227_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da. Nekad davno (kada sam mislio da je to jako bitno) kupio sam desetak metara tog Kimbera pa rezuckam po potrebi (i mjeri). :)

 

Posebno naglašavam ovo "po mjeri". U ovom slučaju to je tridesetak centimetara. Ne vjerujem da je kapacitet veći od tridesetak pikofarada (mrzi me i izmjeriti).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bravo majstore, i, da li je bilo, kakvih modifikacija na I>U konverziji PCM1796, pa dalje, ja danima mozgam da, slično, odradim Denon BR2012 (Pcm1795), razmatram, aktivna discret I>U konverzija, pa trafoi(Iskra)?!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bilo je. Svi NJM2068 išli su vani, a na njihovo mjesto došli LM4562 (sada je to LME49720 što je ista stvar). Naravno, da bi pravilno radili svi su na pinovima napajanja dobili 100nF za rasprezanje. Srećom da je na donjoj strani pločice bilo predviđeno mjesto za SMD kondenzatore koji tvornički nisu stavljeni !? Valjda su smatrali da spori NJM to ni ne treba.

Zapravo mi je ponestalo opampova pa sam ih još naručio tako da je posao samo djelomično priveden kraju, ali već i ove promjene su značajno na bolje. Možda isprobam i opciju sa J-Fetovima za I/V konverziju iako sam mišljenja da je ovaj LM već sada overkill. Naime, imam još jednog ovakvog Denona pa će biti moguće uspoređivanje.

Analogno napajanje sam potpuno odvojio od digitalnog. Podigao sam napon sa 9V na 11V za analogiju. Tu ima i nekih komplikacija, da ne idem previše u detalje. Kada sve bude gotovo do kraja možda otvorim i posebnu temu gdje ću sve opisati.

 

Za transformatore razmišljam i ja ali na jednom drugom projektu, ovdje bi to bio preveliki trošak za šest kanala + stereo mix +razni multiplexeri za scart i ostale izlaze. Atenuaciju sam ionako radio samo za stereo izlaz.

Kod CD plejera je to sve vjerojatno puno jednostavnije, tako da se mogu koristiti i malo skuplje opcije tipa Lundhali i slično......

 

Poanta je bila da sve ostane u funkciji kako je tvornički zamišljeno samo unaprijeđeno. Ne želim se odreći nikakvih višekanalnih i video opcija. Tu postoje limiti dokle se može ići u "audiofilske" prepravke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BTW izmjerio sam i kapacitet onog komada Kimbera upravo potaknut ovom temom. 26pF

 

Da još dodam napomenu da će ovaj plejer služiti samo za visokorezolutne zapise;  24bitne ili DSD i to spojeno upravo kao gore na slici tako da mi problemi CD zrnatosti i nisu previše interesantni. Za to imam CD plejer davno već prerađen. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Da završimo godinu sa jednom audio DIY prinovom. Pojačalo za slušalice Dynahi, tuto finito. Ovo je mrak uređaj, najbolje pojačalo za slušalice koje sam imao prilike čuti, a sva koja sam slušao ne bih znao ni nabrojiti pa to možete smatrati vrh vrhova. O pojačalu je sve napisano na Internetu pa da ne duljim evo fotografije.

post-26-0-15263700-1451578334_thumb.jpgpost-26-0-59691500-1451578346_thumb.jpgpost-26-0-26087200-1451578354_thumb.jpgpost-26-0-48909900-1451578374_thumb.jpgpost-26-0-68372100-1451578383_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...