Jump to content

Dioklecijanus homeaudiotheatrus


zbotic

Preporučeni Komentari

Nožice se mogu sasvim uvidati tako da su neprimjetne. A i lako su zamjenjive ako smislim nešto bolje. Inače poklopac je plastificiran u sjajno crnu boju, a prednja ploča je privremeno lakirana, a i ona će biti plastificirana. Taj sjaj zajedno s lakom na mahagoniju čine pojačalo puno ljepšim uživo samo što mi to nikako ne uspijeva uhvatiti fotoaparatom.

 

Što se tiče fotkanja, to nije tako lako a da se dobije baš-baš verodostojna prezentacija. Potrebno je puno izvora svetlosti ili još bolje, disperzirana svetlost, što dakako izlazi iz okvira ove teme. Dakako, potreban je i adekvatan aparat i oko...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Bilo je riječ da je rasprodaja dok ne isprazne stock. Očito da ih opet ima. Ne sjećam se više koliko sam ih ja platio na rasprodaji, ali i sadašnja cijena od 6,75 funti je dobra. Zanimljivo da je onaj od 10uF 9,02 funti. Očito se taj bolje prodaje :wink2:

Hvala Impuls.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ampohm 12uF polipropilenski kondezatori. Sa Farnelove rasprodaje. Nema više....

 

Sjećaš se da nisam htio uzeti Nagard-ovo napajanje. Zato je drugačije. Nekog vraga i ja  znam napraviti... :artist::so_happy:

 

Da uzmem i ja pa da nadjem nekoga ovdje da mi promjeni? Je li vrijedno? :127fs1866968:  

 

Sjecam se, ali cini mi se da je napajanje bilo puno vece pre? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da uzmem i ja pa da nadjem nekoga ovdje da mi promjeni? Je li vrijedno? :127fs1866968:

Znaš kako ovdje kažu: "Vidila žaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu".

 

Ostavi onako kako je. Oni kondezatori koji su najbitniji su i kod tebe birani i uparivani po zanatu. Ovi na izlazu koji su najčešće predmet audio marketinga su i kod tebe dovoljno dobri tj. odlični za namjenu kojoj služe.

 

Inače ti je kod tog phona najbolje ništa ne dirati jer da je nešto bilo jako bitno ja bih već napravio, a i ovako je tri puta bolje nego što bi napravila industrija (za profit).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Sjecam se, ali cini mi se da je napajanje bilo puno vece pre? 

 

Prednost samogradnje je upravo u tome da uvijek mogu neku ideju promijeniti u smjeru koji mi najviše odgovara. Ili skraćeno; što glava zamisli ruke naprave! Tako je zadovoljstvo uvijek potpuno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znaš kako ovdje kažu: "Vidila žaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu".

 

Ostavi onako kako je. Oni kondezatori koji su najbitniji su i kod tebe birani i uparivani po zanatu. Ovi na izlazu koji su najčešće predmet audio marketinga su i kod tebe dovoljno dobri tj. odlični za namjenu kojoj služe.

 

Inače ti je kod tog phona najbolje ništa ne dirati jer da je nešto bilo jako bitno ja bih već napravio, a i ovako je tri puta bolje nego što bi napravila industrija (za profit).

 

Mudro zboris, zaba spustila nogu  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali kada već pričamo o ovom phonu ima jedna stvar na koju valja upozoriti sve one koji su ga napravili po toj shemi (na Nagardovoj pločici).

 

Kada se phono ugasi treba pričekati barem  minutu prije ponovnog paljenja. Naime, zbog velikog kapaciteta kondezatora u njemu, nakon gašenja kondezatori se sporo prazne pa postoji mogućnost da zaostali napon blokira aktivaciju jedne grane napajanja pri brzom ponovnom paljenju. Nije jako opasno, ali tada više ne radi kako treba dok se ponovno ne ugasi. Događa li se ovo ili ne, može se detektirati po tome svijetle li crvene diode svaki put istim intezitetom.

 

Ovo sam tek nedavno primjetio.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

To je taj.

2 x 200W, bez globalne povratne sprege sa Hawksford error correction sklopom.

Imam lampasa koji ima mogucnost rada bez povratne sprege i sa slabom povratnom, moji utisci da (subjektivno) bolje zvuci bez , a opet teorija kaze da bez povratne ima vise izoblicenja:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...